HUBUBAT PRİMLERİ

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat: 14:07
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması

"Bu ay 1 milyar 641 milyon lira Türkiye'de çiftçilere ödeme yapıyoruz, bunlar karşılıksız nakdi hibe destekler" "Medyada zaman zaman meyve sebze fiyatlarına bağlı porgramlar izliyorum.

Bakan Eker'den Açıklamalar

Bakan Eker'den Açıklamalar

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, medyada, kuraklığa bağlı olarak meyve ve sebze fiyatlarıyla ilgili yayınlanan içeriklerin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığını savundu.

Konya Ovası İçin Her Damla Bir Umut

Konya Ovası İçin Her Damla Bir Umut

Konya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Çöklü: "Aralık ayında yaşanan donun etkisi havaların ısınmasıyla ortaya çıktı.

Mehdi Eker:

Mehdi Eker: "250 milyon lira bugün hesaplara yatıyor" -

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 2014 yılında çiftçilere yapacakları desteklemelere ilişkin "Hububat, sertifikalı tohum ve arıcılık üreticilerine 250 milyon lira desteklemeyi bugün hesaplarına yatırıyoruz" dedi.

Bakan Eker Hububat Primi Müjdesi Verdi

Bakan Eker Hububat Primi Müjdesi Verdi

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde seçim çalışmasını yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, hububat, bakliyat, arıcılık ve sertifikalı tohum üreticilerine bugün primlerin ödeneceğini açıkladı.

Çiftçilere Prim Ödemesi

Çiftçilere Prim Ödemesi

Ankara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Temel: "Hububat ve baklagil üreticilerinin primleri, 6 12 Şubat arasında çiftçilerin hesaplarına yatırılacak"

Destekleme Primleri Çiftçilerin Hesabına Yatırıldı

Destekleme Primleri Çiftçilerin Hesabına Yatırıldı

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Erdoğan, çiftçinin hesabına 37 trilyon lira destekleme priminin yatırıldığını açıkladı.

Kulu'da 2013 Yılı Hububat Satışlarında Çiftçiler Sıkıntılı

Kulu'da 2013 Yılı Hububat Satışlarında Çiftçiler Sıkıntılı

Konya'nın Kulu İlçe Ziraat Odası Başkanı İsmet Erdoğan, ilçede çiftçilerin 2013 yılı hububat satışlarında sıkıntı yaşadıklarını bildirdi.2013 yılında dekar başına verimin, 2012 yılında olan kuraklıktan dolayı düşük tespit edildiğini belirten Kulu...

Hasat Bayramı Şereflikoçhisar'da Yapıldı

Hasat Bayramı Şereflikoçhisar'da Yapıldı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hasadın yoğunlaştığı bu günlerde TMO'nun, alım merkezlerini artırarak, Cumartesi günü gibi Pazar ve gerektiğinde bayram günleri de çalışarak hasat döneminde ürününü acilen...

Bakliyat Üretiminde Azalma

Bakliyat Üretiminde Azalma

Ulusal Baklagil Konseyi Başkanı Arslan."Bakliyatın yerini mısır, ayçiçeği ve pamuk gibi ürünler alıyor."

Arslan: Bakliyatta Tehlike Çanları Çalıyor

Arslan: Bakliyatta Tehlike Çanları Çalıyor

Ulusal Baklagil Konseyi Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'nin küresel ölçekte adını duyurduğu, üretimden ihracata dünya sıralamasında ilk beş içinde yer aldığı bakliyatta tehlike çanlarının çaldığı söyledi.

Yılmaz: Çifçimiz, Geçen Yıl Sattıkları Ürün Desteğinin Ödenmesini Bekliyor

Yılmaz: Çifçimiz, Geçen Yıl Sattıkları Ürün Desteğinin Ödenmesini Bekliyor

Yozgat'ın Yerköy Ziraat Odası Başkanı Bahri Yılmaz, çiftçinin geçen yıl sattıkları hububatın pirim desteğinin ödenmesi gerektiğini söyledi.

TBMM Genel Kurulu

TBMM Genel Kurulu

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin Cumhuriyet tarihinin hiçbir döneminde olmadığı kadar kamu yatırımlarıyla karşılaştığını söyledi.

Çanakkale'deki Kuvvetli Yağış

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Başkan Vekili M.Nuri Şeyda Sorman, Çanakkale'deki kuvvetli yağış nedeniyle çok büyük zararla karşı karşıya olduklarını belirterek, "Doğal afet karşısında verimli toprakların denize akması,"...

Dha Adana Bürosu Bölge Haberleri

ADANA Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı zabıtalar, kaldırım işgalini önleme çalışmaları sırasında saldırıya uğradı.

Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat ve Baklagil Ürünleri Primle Destekleniyor

Yağlı tohumlu bitkiler, hububat ve baklagil ürünlerinin primle destekleneceği bildirildi.

Bakliyatta "Desteği Artıralım" Talebi

Ulusal Baklagil Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Arslan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bakliyat üreticisinin, sulu tarımla daha çok verim alabileceği ve destekleme primleri daha yüksek ürünlerin ekimine yöneldiğini belirterek, desteklerin...

AK Parti Milletvekili Soysal Açıklaması

AK Parti Milletvekili Ertuğrul Soysal, hububat destekleme primlerinin banka hesaplarına yatırıldığını bildirdi.

Erzurum'da

Erzurum'da "Türkiye Ziraat Odaları Birliği Doğu Anadolu Bölge Toplantısı"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Doğu Anadolu Bölgesinin kalkınması açısından tarım, kırsal kalkınma yatırımlarına ve desteklere büyük ihtiyaç duyuluyor." dedi.

Çiftçilere Destekleme Müjdesi

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, mazot ve gübre desteklemelerinin 7 Mart Çarşamba günü ödeneceğini bildirdi.

Prim Ödemeleri İçin Son Başvuru Tarihleri Açıklandı

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, 2011 yılı ürünü Dane Mısır, Kütlü Pamuk ve Buğday primleri için son başvuru tarihlerini açıkladı.

Çiftçilere Ödenecek Destekleme Primleri İçin Başvurular Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından çiftçilere ödenecek destekleme primleri için başvuruların başladığı bildirildi.

İptal

"Hububat Müdahale Alım Fiyatları" başlıklı haberimizden Konya Ticaret Borsası Başkanı Muhammet Uğur Kaleli'nin açıklamalarının yer aldığı haberimizi iptal ederek aşağıdaki haberi yayımlıyoruz.

Hububat Müdahale Alım Fiyatları

Konya Ticaret Borsası (KTB) Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğur Kaleli, bugün açıklanan 2011-2012 dönemi hububat müdahale alım fiyatlarının dünya fiyatlarının çok üzerinde olduğunu bildirdi.

Pazarlar'dan Kısa Kısa

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yürütülen Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Pazarlar Belediyesi'ne noter huzurunda çekilen kurayla geçici statüde 5 işçi ve 2 şoför alındı.

Destekleme Primleri Kayıtları Başlıyor

2011 yılında yapılacak prim desteğinden yararlanmak isteyen üreticilerin, Çiftçi Kayıt Sistemi kayıtlarını hasat dönemi başlamadan önce yaptırmaları gerektiği bildirildi.

Hububat Destek Primleri Ödeniyor

Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Yusuf Ünlü, Çiftçilere Hububat Destek Primlerinin Ödenmeye Başladığını Bildirdi.

Edirneli Çiftçilerin Hububat Destek Primleri Bu Hafta Ödenecek

Edirneli Çiftçilerin Hububat Destek Primleri Bu Hafta Ödenecek

Adalet ve Kalkınma Partisi (ak Parti) Edirne Milletvekili Necdet Budak, Hububat Destek Primlerinin Bu Hafta İçerisinde Çiftçilerin Hesabına Aktarılacağını Söyledi

Tarım Destekleme Primleri 25 Ocak'ta Ödenmeye Başlanacak

Tarım Destekleme Primleri 25 Ocak'ta Ödenmeye Başlanacak

Mehmet Mehdi Eker, Bu Yıl Tarıma Toplam 6 Milyar Lira Destekleme Ödemesi Öngörüldüğünü; Bunun da 5 Milyar 555 Milyon Liralık Bölümünün Haziran Ayına Kadar Ödeneceği Açıkladı.

Tarım Destekleme Primleri 25 Ocak'ta

Tarım Destekleme Primleri 25 Ocak'ta

Mehdi Eker, Bu Yıl Tarıma Toplam 6 Milyar Lira Destekleme Ödemesi Öngörüldüğünü Açıkladı.

Eker Antalya'da Konuştu

Eker Antalya'da Konuştu

Eker: Türk Tohumculuğuna Haksızlık Yapılıyor

Türk Tohumculuğuna Haksızlık Yapılıyor

Türk Tohumculuğuna Haksızlık Yapılıyor

Mehdi Eker, tohum üzerinde başta tohum üreticilerine olmak üzere, araştırıcılarına, sanayicilerine, Türk çiftçisi ve tarım sektörüne yanlış bilgi ve efsaneler üzerinden haksızlık yapıldığını söyledi.

Küresel İklim Değişikliğinden Borçları Ertelenen Çiftçiler

Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici, 'Hükümetten ve Tarım Bakanlığı'ndan Bu Konu Hakkında Bir Açıklama Bekliyoruz' Dedi

Konya Ovası'nda Buğdayda Rekolte Düştü Kalite Arttı

Konya Ticaret Borsası Tarafından Hazırlanan Bir Raporda, Konya Ovası'nda Hububat Rekoltesinin Geçen Yıla Oranla Yüzde 10 Civarında Düştüğü Belirtildi.

Hububat ve Süt Primleri Bayramdan Önce Ödenecek

Hububat ve Süt Primleri Bayramdan Önce Ödenecek

Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne Milletvekili Necdet Budak, Edirne'de Üreticiye 5,6 Milyon Lira Hububat ve Süt Primi Ödeneceğini Söyledi.

Üreticilere Hububat ve Süt Desteği Primleri Ödeniyor

AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak, Üreticilere Buğday ve Süt Destekleme Primlerinin Ödenmeye Başladığını Bildirdi

Hububat Prim Ödemelerine Başlandı

Türkiye Genelinde Yaklaşık 150 Milyon Lirayı Bulan Hububat Primlerinin Ödenmesine Başlandığı Bildirildi

Hububat Primlerinin Bayramdan Önce Ödenmesi

Malatya Ziraat Odası Başkanı Bayram Polatbaş, 'Tarım Politikalarını Beğenmesem de Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'e Hububat Primleri İçin Çok Teşekkür Ediyorum' Dedi

Süt Primleri 10 Kasım'da Hesaplara Yatırılacak

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in, Süt Primlerinin 10 Kasım Çarşamba Günü İlgili Örgütlerin Hesaplarına Yatırılacağı, Oradan da Çiftçilere Ödeneceği Bildirildi

Beyşehir'de Hububat ve Baklagillerde Fark Ödemesi Desteği

Beyşehir'de 5 Bin Çiftçiyi Yakından İlgilendiren Hububat ve Baklagil Fark Ödeme Desteği Başladı

Bakan Eker: Hazirana Kadar Çiftçilere 5 Milyar 600 Milyonluk Destekleme Primi Ödeyeceğiz

Bir Dizi Etkinlikte Bulunmak İçin Samsun'a Gelen Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Daha Şehre Girmeden Çiftçileri Sevindirecek Açıklamalar Yaptı. Havza İlçesinin Girişinde Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir, Ak Partili Milletvekilleri ve Samsun Valisi Tarafından Karşılanan Bakan Eker, Havza'da Bir Çay Ocağına Misafir Oldu.

Bakan Eker'den Çiftçilere Müjde: Hububat Primleri Bayramdan Önce Ödenecek

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Çifçilere Verilecek Hububat Priminin Evraklarını Getirenlere Bayramdan Önce Ödeneceği Müjdesini Verdi. Bakan Eker, 3 Milyon Ton Ürün İçin Yaklaşık 155 Milyon Liralık Ödeme Yapılacağını Kaydetti.

Hububat Destekleme Primleri Açıklandı

Bu Yıl Üretilen Buğday İçin Kilogram Başına 5 Kuruş, Arpa, Çavdar, Yulaf İçin 4 Kuruş, Çeltik, Kuru Fasulye, Nohut ve Mercimek İçin 10 Kuruş Destekleme Primi Ödenecek.

Hububat Destekleme Primleri Belli Oldu

Tarımsal Destekleme ve Yönlendirme Kurulu Tarafından Alınan Kararla, Yurt İçinde Üretilen 2009 Yılı Hububat Ürünleri Destekleme Primleri Belirlendi.

"İşsizlik Had Safhaya Ulaşacak"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (Tzob) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Bu Yılki Buğday Alım Fiyatının Geçen Yıla Oranla Yüzde 26 Daha Düşük Olduğunu Belirtti.

Tzob Başkanı: TMO Alım Politikasını Bir An Önce Açıklamalı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) hububat alım politikasını bir an önce açıklamasını istedi.
Bayraktar, yazılı açıklamasında, "Ülkemizde 2 yıldır yaşanan kuraklığın ardından bu yıl buğdayda 20 milyon tona yakın bir rekolte bekleniyor.

Baykal: "Mayınları Temizlemek Türkiye'nin Kendi Görevidir" (1)

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Mayınlı Arazilerin Temizlenmesi Konusunun Başka Bir Ülkeye Devredilemeyeceğini Belirterek, "Bu Konu Türkiye'nin Kendi Konusudur.

Tzob Başkanı Bayraktar: "Çiftçilerin Borcu 15 Milyar Tl'ye Yaklaştı, Yeniden Yapılandırma Şart"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Halen Çiftçilerin Kamu ve Özel Bankalar ile Tarım Kredi Kooperatifleri'ne 15 Milyar Tl'ye Yakın Borcu Bulunduğunu Belirterek, Çiftçilerin Kredi ve Elektrik Borçlarının Tümüyle Yeniden Yapılandırılması Gerektiğini Söyledi.

Tarımsal Destekleme Primlerine Düzenleme

Tarımsal Destekleme Primlerine Düzenleme

2008 Yılında Üretilen Buğday, Arpa, Çavdar, Yulaf, Çeltik, Kuru Fasulye, Nohut ve Mercimek, Kütlü Pamuk, Yağlık Ayçiçeği ve Zeytinyağı İçin Verilen Destekleme Primleri Miktarı Yeniden Belirlendi.

Destekleme Primleri 'Beyaz İnci'ye Takıldı

Destekleme Primleri 'Beyaz İnci'ye Takıldı

Şanlıurfa'da Sahte Evrak ve Belge Düzenleyerek Devleti 1 Milyon Tl'ye Yakın Zarara Uğratarak Haksız Kazanç Sağlayan ve Liderliğini 5 Kişinin Yaptığı Çete ile 62 Kişi Yakalandı.