Harran Belediye Başkanı MHP'den İstifa Etti

Ak Parti'nin aday listesini açıklamasının ardından tepkilerin yükseldiği Şanlıurfa'da MHP de karıştı.

Harran Belediye Başkanı MHP'den İstifa Etti

Ak Parti'nin aday listesini açıklamasının ardından tepkilerin yükseldiği Şanlıurfa'da MHP de karıştı. AK Parti'den aday gösterilmeyen Çağla Aktemur Özyavuz'un eşi İbrahim Özyavuz'un, MHP'den 2'nci sıra adayı gösterileceğinin açıklanması üzerine, İbrahim Özyavuz'un amcasının oğlu Harran Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Özyavuz partisinden istifa etti. Özyavuz, "Parti içinde yaşanan huzursuzluklar ve listeye tepki için MHP'den istifa ediyorum" dedi.

Yıllardır MHP çatısı altında siyaset yaptığını belirten Mehmet Özyavuz, "Bu son süreçte yapılan yanlışlıklar, parti içi huzursuzluklar ve tabanın tepkisine yol açan milletvekili listesi karşısında sessiz kalamazdım. Ben de istifa dilekçemi hazırladım ve genel merkeze yolladım" açıklamasını yaptı.

SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN, BÖLGE BÖLGE OY DAĞILIMI

İstifasının kuzeninin aday gösterilmesiyle ilgisi olup olmadığı yönündeki soruları yanıtsız bırakan Özyavuz, gün içerisinde bazı MHP'lilerle birlikte basın toplantısı düzenleyeceklerini ve toplu halde MHP'den ayrılacaklarını açıklayacaklarını da kaydetti. - Şanlıurfa / Harran

7 HAZİRAN 2015 SEÇİMLERİ ÖNCESİ TÜM GELİŞMELERSEÇİM SİMÜLASYONU İÇİN TIKLAYIN
AK PARTİ Adayları CHP Adayları MHP Adayları HDP Adayları