GÜNLÜK EKONOMİ

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 03:36

"Türkiye Artık Değişimi Yönetebilen Bir Ülke Haline Geldi"

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye'nin artık değişimi yönetebilen bir ülke haline geldiğini söyledi.

Bakan Yılmaz:

Bakan Yılmaz: "Türkiye, Artık Değişimi Yönetebilen Bir Ülke Haline Geldi"

Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Türkiye artık değişimi yönetebilen bir ülke haline geldi.

Acemoğlu'ndan Avrupa'da Kriz Uyarısı

Acemoğlu'ndan Avrupa'da Kriz Uyarısı

Nobel adayı ekonomist Prof. Dr. Daron Acemoğlu Avrupa'da yapısal sorunların devam ettiğini belirterek, yeni bir kriz ihtimali olduğunu söyledi.

Kalkınma Bakanı Yılmaz Açıklaması

"Türkiye artık değişimi yönetebilen bir ülke haline geldi.

İhracatçıya Pazarlama Desteği 50 Kattan Fazla Artırıldı

İhracatçıların yurt dışı pazarlama faaliyetleri ve Türkiye'ye gelen alım heyetlerinin masrafları, uçak ve konaklama giderlerine ilişkin destekler artırıldı.

Başbakan: Petrol Fiyatlarının Düşüşü Karşısında Ek Tedbire İhtiyaç Yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelere karşın ek tedbire gerek olmadığını söyledi.

UMEM'e Firmaların İlgisi Az

Muğla'da turizmcilerin Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri Beceri10 Projesine yeterince ilgi göstermediği belirtildi.

Öncelikli Dönüşüm Programları Toplantısı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, plaket ve hediyelerle ciddi bir israf alanının oluştuğunu söyledi.

Fed Kararı Rublenin Toparlanmasına Katkı Sağlayacak

Fed Kararı Rublenin Toparlanmasına Katkı Sağlayacak

FED'in faiz artırımı ile ilgili 'makul bir süre sonra' ifadesi yerine 'sabırlı' olunacağı değişimi yapması gelişmekte olan ülkelerin para birimlerini güçlendirecek.

"Fethullah Gülen ile İlgili Soruşturma Neyi Gerektiriyorsa Yapılacak"

Başbakan Davutoğlu, Fethullah Gülen ile ilgili kırmızı bülten çıkarılacağı sorusu üzerine, "Soruşturma neyi gerektiriyorsa yargı onun gereğini yapacaktır." dedi.

İzmir- Asgari Ücrete 'Tencere İçinde Taşlı' Protesto

İzmir- Asgari Ücrete 'Tencere İçinde Taşlı' Protesto

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu DİSK tarihi kemeraltı çarşısı girişinde asgari ücrete yılbaşından itibaren ayda 30 liralık zammı potesto etti.

Başbakan, Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'nu Başkanlık Etmesini Yorumladı

Başbakan, Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'nu Başkanlık Etmesini Yorumladı

Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı'nın 5 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'na başkanlık edeceği konusundaki soruya, "hangi adımlar nasıl atılacaksa birlikte istişare içinde karar veririz" dedi.

Asgari Ücrete 'Tencere İçinde Taşlı' Protesto

Asgari Ücrete 'Tencere İçinde Taşlı' Protesto

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu DİSK tarihi kemeraltı çarşısı girişinde asgari ücrete yılbaşından itibaren ayda 30 liralık zammı potesto etti.

Konya-İstanbul Artık 4 Saat 15 Dakika

Konya-İstanbul Artık 4 Saat 15 Dakika

Konya-İstanbul arası Yüksek Hızlı Tren Çarşamba günü seferlerine başlıyor.

İstanbul-Konya arasını 4 Saate Düşürecek YHT Seferi Başlıyor

İstanbul-Konya arasını 4 Saate Düşürecek YHT Seferi Başlıyor

İstanbul-Konya arasında Yüksek Hızlı Tren seferleri yarın başlıyor. 13 saat süren yolculuk 4 saat 15 dakikaya düşerken biletler 42.5 lira olacak.

Konya - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Seferleri Başlıyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Konya İstanbul Yüksek Hızlı Treni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımıyla yarın Konya Gar’da düzenlenecek törenle seferlerine başlayacak" "Otobüsle 10 11 saat, konvansiyonel trenlerle 13 saat olan Konya İstanbul.

Altın Yokuş Aşağı

Altın Yokuş Aşağı

Altın kayıpları genişletiyor, Fed toplantısı öncesinde düşüşü 2. güne taşıyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç: -"(İstanbul merkezli operasyon) Bugün, kim bir hukuksuzlukla karşı karşıya ise CHP, o hukuksuzluğa uğrayanların yanında yer alır. Bu gelişmeler şunu gösteriyor; dün, bu sürecin içinde yer alanların da bağımsız bir yargıya ihtiyaç duyacaklarını tarih bize gösteriyor"-"Haksız memur alımlarını duyurmak için bir web sitesi oluşturduk. Bunun adı; 'haksizatamalar.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç Açıklaması

"(İstanbul merkezli operasyon) Bugün, kim bir hukuksuzlukla karşı karşıya ise CHP, o hukuksuzluğa uğrayanların yanında yer alır. Bu gelişmeler şunu gösteriyor; dün, bu sürecin içinde yer alanların da bağımsız bir yargıya ihtiyaç duyacaklarını tarih bize gösteriyor" "Haksız memur alımlarını duyurmak için bir web sitesi oluşturduk. Bunun adı; 'haksizatamalar.

Ekonomi Bakanı Zeybekci

Ekonomi Bakanı Zeybekci

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 4 günlük Cibuti ve Etiyopya ziyaretlerinin ardından uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

"4. çeyrekte yüzde 3'lerin üzerinde bir büyüme görmemiz mümkün, o da inşallah olacak" "Yıl sonu itibarıyla yüzde 3,3'ün üzerinde bir büyümeyi inşallah gerçekleştireceğiz" "Bazı uygulamalarda maalesef bazı ihracatçılarımızın fazla cahil cesaretiyle yaptıkları ihmalleri var. O ihmalleri de ortadan kaldırmamız.

Kesk ve Disk'ten "Bütçe Mitingi"

KESK Eş Genel Başkanı Özgen: " 2014 yılı kayıplarımız en az yüzde 23 dolayındadır.

Kesk ve Disk'ten

Kesk ve Disk'ten "Bütçe Mitingi"

KESK ve DİSK'ten "Bütçe Mitingi"- KESK Eş Genel Başkanı Özgen: -" 2014 yılı kayıplarımız en az yüzde 23 dolayındadır.

5. Boğaziçi Zirvesi

Başbakan Yardımcısı Arınç: (2) "Şunu açıkça itiraf etmem gerekir ki; son yıllarda Suriye'de başlayan, Irak'ta devam eden, Mısır'da kendini gösteren pek çok politik konularda bugüne kadar, saydığım ülkelerle (Suriye, İran, Suudi Arabistan, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Ürdün) siyasi bakımdan ve ülkelerin yöneticilerinin birbirlerine olan tavrı bakımından bir soğukluk yaşanmış olabilir ancak biz dostuz, aynı zamanda kardeşiz" "Türkiye ile bu ülkelerin arasında belli ve malum sebeplerle meydana gelen soğukluk süratle giderilmektedir" "Adında İslam kelimesi olmasına rağmen bırakınız İslamlıkla, insanlıkla bile alakası olamayan bu katiller sürüsüne (DAİŞ) siz hangi gözle bakıyorsanız biz de o gözle bakıyoruz.

Genel-İş'ten Hükümete Tepki!

Genel-İş'ten Hükümete Tepki!

Genel İş Sendikası Batman Şube Başkanı Murat Akın, asgari ücretin net Bin 800 TL olması gerektiğini belirterek, hükümete çağrıda bulundu.

Bayer Liseler Arası Bilim Yarışması Başlıyor

Sağlık, beslenme ve ileri teknoloji ürünleri alanında uzmanlaşmış küresel bir şirket olan Bayer, Türkiye'deki 60. yıldönümü vesilesiyle, lise öğrencilerine yönelik bir yarışma düzenliyor.

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

Başbakan Davutoğlu: (2) "Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki 'bana bir 4 yıl verin, sonrasını istemiyorum.

2015 Yılı Bütçe Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda (5)

Maliye BAKANI ŞİMŞEK'İN GENEL KURUL'DAKİ KONUŞMASI (SON) Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; hükümetlerimiz döneminde yüksek düzeyde istihdam sağladık.

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1) "TBMM adına kamu harcamalarını denetleyen kurum, özel bir çalışmayla, denetçilerin raporlarını kuşa çeviriyor" "Eğitim sistemi hallaç pamuğu gibi. 11 yılda 13 kez eğitim politikası değişti.

Eski Bakan Çağlayan'a Hediye Edildiği Öne Sürülen Saat

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı: "İdari para cezalarının tebliği ve kesinleşmesinden itibaren 15 günlük süre içerisinde ödenmesi halinde, dörtte bir oranında indirim yapılması gerekmektedir.

Başbakan Davutoğlu, Polonya Başbakanı Kopacz ile Görüştü

Başbakan Ahmet Davutoğlu resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Polonya’da Başbakan Ewa Kopacz ile bir araya geldi.

Ekonomi Bakanlığının Yeni İnternet Portalı Yayına Alındı

Başbakan Davutoğlu'nun açılışını yaptığı yeni portalda, Bakanlık verilerinin yanı sıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışları anlık olarak izlenebilecek, dış pazarlar hakkında günlük haber akışı yer alacak Bakan Zeybekci: "Ekonomi Bakanlığını sanal ortamda yeniden inşa ediyoruz.

Ekonomi Bakanlığı İnternet Erişimi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığı’nın yeni portalında Bakanlığa ait verilerin yanısıra, borsa, döviz kurları, emtia piyasalarına dair güncel veri akışları anlık olarak izlenebilecek, 110 ülkede 160 merkezde hizmet veren 200 ticaret müşaviri ve ataşenin göndereceği dış pazarlar hakkında günlük haber akışı yer alacak.

Ekonomi Bakanlığı Internet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığı Internet Sitesi Yenilendi

Ekonomi Bakanlığının yenilenen web portalı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun startıyla çalışmaya başladı.

Hibrit Otomobiller, Gelecek 30 Yıla Damgasını Vuracak"

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi Bozkurt: "Hibrit otomobiller bence hayatımıza en az 20 30 yıl damgasını vuracak" "Bütün dünyanın uyguladığı birkaç teşvikin yakın gelecekte Türkiye'de de hayata geçirilerek hibrit teknolojilerin kullanımının yaygınlaşması konusunda adım atılmasını ümit.

Orman Yangınlarıyla Mücadele

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Bu yıl çıkan 2 bin 137 yangında 3 bin 100 hektar yani yangın başına 1,45 hektar alan zarar gördü" "Bu yıl kurak ve sıkıntılı olmasına rağmen çok hızlı müdahale edip çok şükür ormanlarımızı kurtardık" "Yanan alanların bir metrekaresinin dahi başka maksatlarla kullanılmasına müsaade etmiyoruz, asla işgal ettirmiyoruz.

Veysel Eroğlu - Orman Yangınlarıyla Mücadele

Veysel Eroğlu - Orman Yangınlarıyla Mücadele

Orman yangınlarıyla mücadele- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "Bu yıl çıkan 2 bin 137 yangında 3 bin 100 hektar yani yangın başına 1,45 hektar alan zarar gördü"- "Bu yıl kurak ve sıkıntılı olmasına rağmen çok hızlı müdahale edip çok şükür ormanlarımızı kurtardık"- "Yanan alanların bir metrekaresinin dahi başka maksatlarla kullanılmasına müsaade etmiyoruz, asla işgal ettirmiyoruz.

Bakan Eroğlu: 2060'a Kadar Suyun Garantisi Biziz

Bakan Eroğlu: 2060'a Kadar Suyun Garantisi Biziz

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biz büyük düşünüyoruz, İzmir daha da güzelleşecek, turizm potansiyeli artacak." dedi.

Davutoğlu, Syrıza Lideri Tsipras'la Görüştü

2 günlük resmi ziyaret için Atina’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yunanistan’daki Radikal Sol Koalisyon olan SYRIZA’nın lideri Aleksis Tsipras’la görüştü.

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Kazakistan'ı da Endişelendiriyor

Petrol Fiyatlarındaki Düşüş Kazakistan'ı da Endişelendiriyor

Batılı devletlerin Rusya’ya uyguladıkları ambargo neticesinde sürekli düşen petrol fiyatları Rus ekonomisini son derece olumsuz etkilerken, bölge ülkelerinden Kazakistan da 2015 yılında bu gelişmelerden olumsuz etkilenecek gibi görünüyor.

Türkiye İnovasyon Haftası 2014 İstanbul"

Ekonomi Bakanı Zeybekci: "e Devlet'in kesintisiz sunulması için ileri teknoloji içeren Felaket Kurtarma ve İş Sürekliliği Merkezi'ni 1 Ocak itibarıyla hizmete alacağız" "Kaliteli ve etkin üretim yapmak, dünya pazarlarında kalıcı olarak söz sahibi olmak için yeterli bir koşul değildir.

Türkiye İnovasyon Haftası 2014 İstanbul

Türkiye İnovasyon Haftası 2014 İstanbul"

Başbakan Davutoğlu: (2) "Hepinizi inovasyona davet ediyorum.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Karadağ'a Gidiyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cuma günü düzenlenecek Türkiye-Karadağ Karma Ekonomik Komisyonu toplantısına katılmak üzere yarın Karadağ'a gidecek.

Bilim ve Sanayi Bakanı Işık, Azeri Mevkidaşı Abbasov ve Ekonomi Bakanı Mustafayev'le Görüştü

Bilim ve Sanayi Bakanı Işık, Azeri Mevkidaşı Abbasov ve Ekonomi Bakanı Mustafayev'le Görüştü

Resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’a gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Şahin Mustafayev ve İletişim ve Teknoloji Bakanı Ali Abbasov’la görüştü.