Fethullah Gülen'le İlgili Konuştu

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Fethullah Gülen hakkında konuştu.

Fethullah Gülen'le İlgili Konuştu


AK PARTİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ HAKAN ŞÜKÜR, FETHULLAH GÜLEN'İN HİZMETLERİNİN TAKDİRLE KARŞILANMASI GEREKTİĞİNİ BELİRTEREK, "HİZMETLERİ TAKDİRLE KARŞILANMASI GEREKEN BİR İNSANIN YAŞADIKLARI, ONA BAKIŞ AÇIMI DAHA DA SAYGIN VE SEVGİ DOLU BİR HALE GETİRİYOR" DEDİ.

Şükür, "Değerlerim ve inancım noktasında kendisini değerli buluyorum, bunu söylemekten de hiçbir zaman sakınmadım" dedi.

"Dünün futbolcusu, bugünün siyasetçisi" Şükür, Fethullah Gülen'e yakınlığına yönelik yapılan yorumlara açıklık getirdi.

ŞÜKÜR'E YÖNELTİLEN SORULAR VE YANITLARI ŞÖYLE:

SORU: SPOR CAMİASINDAN GELEREK SİYASETE ATILDINIZ. BU KONUDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZİ ALABİLİR MİYİM?

Cevap: İlkemiz, yaptığımız her işte hizmet etmek, topluma örnek insan olabilmek. Bu anlamda doğru bir model olabilmişim ki AK Parti'nin, Sayın Başbakanımızın teklifi ve teveccühüyle Meclis bünyesinde bulunmaya başladım. İnşallah olumlu hizmetler yapmaya çalışacağım. Sporcu Hamza Yerlikaya'dan sonra buralara gelmek gurur verici.

SORU: MİLLETVEKİLİ OLMADAN ÖNCE DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ SİYASET İLE MİLLETVEKİLİ OLDUKTAN SONRA SİYASET ARASINDA FARK VAR MI?

Cevap: Aslında beklentilerimin karşılığını da alıyorum, hiç beklemediğim şeyler de oluyor. Türkiye'nin güçlendiği ama bu güçlülüğünün aşağı çekilmek için çok farklı çabaların da olduğu bir dönemdeyiz. Ülkedeki büyük değişimi görebiliyorum. Geçmişle bugün arasında bir kıyaslama yaparsak, zaten partimizin aldığı oy oranı ile de doğru orantılı yükselen bir grafik var. Sayın Başbakanımızla bir hukukumuz var. AK Parti Milletvekili gibi değil de daha çok duyarlı, toplumda bir çok farklı görüşe yer veren ve hepsini kapsayacak şekilde milletvekilliği yapmak istiyorum.

SORU: MİLLETVEKİLİ SEÇİLİNCE ÇEVRENİZDEN, SPOR CAMİASINDAN "ÖNCELİKLE ŞUNU GÜNDEME GETİRMELİSİN" DENİLEN BİR KONU OLDU MU?

Cevap: Ben bütün sorunlarını biliyorum. Futbol Federasyonu ve kulüplerimiz özerk. Bu bünye içerisinde bazı şeylere çözüm bulmak hakikaten çok zor. Şikayet etmek, sorunu çözmek demek değil.

"ÖYLE BİR TERCİH YAPMAK DOĞRU OLMAZ"

SORU: FUTBOL MU SİYASET Mİ DERSEK HANGİSİNİ TERCİH EDERSİNİZ?

Cevap: Öyle bir tercih yapmak doğru olmaz. Futbolu doya doya, büyük keyifler alarak ve başarılar elde ederek yaşadım. Takım başarısı olarak da bireysel başarı olarak da çok şeyler yaşadım. Burayı da bir takım olarak görürsek, başarılı bir takımdayım, AK Parti bünyesinde olmaktan mutluyum. Bu başarıyı daha da yukarılara çıkarmak için buradayım, elimden geleni yapacağım. Futbol ile burası arasında inanılmaz derecede paralellik gösteren şeyler var. Siyaseti de iyi anlayabileceğimi düşünüyorum.

SORU: MECLİSİN FUTBOL TAKIMINDA DA OYNUYORSUNUZ. TAKIM ARKADAŞLARINIZA TAKTİK VERİYOR MUSUNUZ?

Cevap: Taktik değil de futbolun gerekli sistemlerini zaman zaman anlatmaya çalışıyorum. Ama hepsi futbolu bilen tecrübeli arkadaşlar.

"BAŞBAKAN ÇOK İYİ BİR FUTBOLCU"

Soru: Sayın Başbakan da gençlik yıllarında futbol oynamış. Başbakanın futbolculuğunu nasıl buluyorsunuz, onunla maç yapmak ister misiniz?

Cevap: Çok iyi bir futbolcu. Devlet Başkanlarıyla yaptığı maçta da o yeteneklerini gösterdi. Saha görüşü, yani Türkiye'yi, dünyayı bir saha olarak görürseniz, futbolun ona bugünkü başarısında çok şey kattığını düşünüyorum. Oradan yola çıkarak kendimin de verimli olacağını düşünüyorum. İstanbul Belediye başkanlığı döneminde Sayın Başbakanla çok maç yaptım. Sosyal etkinliklerde beni yanında görmek istiyordu.

"GENEL BAŞKANIMA BÜYÜK BİR HAYRANLIK DUYUYORUM"

SORU: ÖRNEK ALDIĞINIZ, SAYGI DUYDUĞUNUZ BİR KANAAT ÖNDERİ VAR MI?

Cevap: Genel Başkanıma hem insani hem siyasi olarak büyük bir hayranlık duyuyorum. Çok değerli bir büyüğüm, çok duygusal ama lider özellikleri taşıyan, bazı şeyleri yarasına tuz basıp içine atan birisi.

SORU: NİKAH ŞAHİDİNİZ DE OLAN FETHULLAH GÜLEN İLE OLAN YAKINLIĞINIZ HEP TARTIŞILDI. BUNA İLİŞKİN BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTER MİSİNİZ?

Cevap: Hizmetleri takdirle karşılanması gereken bir insanın yaşadıkları, ona bakış açımı daha da saygın ve sevgi dolu bir hale getiriyor. Çünkü, dünya üzerinde Türkçeyi, Türkiye'yi iyi bir şekilde temsil ediyor. Hele böylesine dönemlerde, en ihtiyaç duyduğumuz anlarda böyle bir avantajımız var. Cumhuriyet tarihi boyunca çok önemli değerler vardı ama istenilen gibi değildi. Ülkemizin her platformda, yanlış anlatılma çabası içerisinde olduğu süreçlerde bununla ilgili çabalarını hep takdirle karşılamışımdır. Değerlerim ve inancım noktasında kendisini değerli buluyorum, bunu söylemekten de hiç bir zaman sakınmadım.

SORU: YORUMCULUK YAPIYORSUNUZ, BU TBMM GENEL KURULU ÇALIŞMALARINA ENGEL OLUR MU?

Cevap: Yasal bir sorun yok. Çalışmalarımı aksatsaydı zaten kabul etmezdim. Genelde hafta sonları olacak. Belki beni yoracak ama biraz antrenman yapmamız lazım.


sponsored ads
sponsored ads
sponsored ads