FAİZ AFFI

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 14:29
Van'daki Stk'lardan 'Ekonomi' Açıklaması

Van'daki Stk'lardan 'Ekonomi' Açıklaması

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VAN TSO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Halit Yakut, “2011 yılında yaşanan 2 yıkıcı deprem sonucunda ilimizde devam eden ekonomik krize olağan zamanlarda uygulanan yöntemler etkili olamamıştır” dedi.

Devlet Borçlarının 'Faiz Affı' İçin Son Günler

Devlet Borçlarının 'Faiz Affı' İçin Son Günler

Şanlıurfa'da, devlete gecikmiş borcu bulunan 22 bin mükellef yaklaşık 110 milyon TL'lik borcu için yapılandırmaya başvurdu.

CLK Akdeniz Elektrik'ten Kumluca Belediyesine Ziyaret

CLK Akdeniz Elektrik'ten Kumluca Belediyesine Ziyaret

CLK Akdeniz Elektrik AŞ Genel Müdürü Halit Bakal, Kumluca Belediyesini ziyaret etti.

Yetiş: Kahta'da Tekstil İşletmeleri Sıkıntılı Süreçten Geçiyor

Kâhta Tekstilciler Derneği Başkanı Mahmut Yetiş,Kâhta'da bulunan tekstil işletmelerinin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini ifade etti.

Akdeniz Belediyesi'nden Vergi Yapılandırma Çağrısı

Akdeniz Belediyesi'nden Vergi Yapılandırma Çağrısı

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetlerden Sorumlu Eş Başkan Yardımcısı Bedrettin Gündeş, 6552 sayılı yasa çerçevesinde Emlak Vergisi ve Çevre Temizlik Vergisi (ÇTV) borcu olan mükelleflere yapılandırma çağrısı yaptı.

Adilcevaz'da Faiz Affı

Adilcevaz'da Faiz Affı

Vangölü Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi, 2013 yılı ve öncesine ait elektrik borcu olanların gecikme faizlerinin silineceğini açıkladı.

Başkan Zeydan Karalar, Muhtarla Bir Araya Geldi

Başkan Zeydan Karalar, Muhtarla Bir Araya Geldi

Adana Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, özellikle seçim döneminde söz verdikleri rehabilitasyon merkezinin inşaatına başlayacakları müjdesini verdi.

Maliye Bakanı Şimşek:

Maliye Bakanı Şimşek: "Bütçe Eylül'de 9,2 Milyar Lira Açık Verdi, Geçen Ay 4,6 Milyar Lira Faiz...

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Eylül ayında bütçenin 9,2 milyar lira açık verdiğini belirterek, geçen ay 4,6 milyar lira faiz dışı açık oluştuğunu açıkladı.

Karalar, Mahalle Muhtarlarıyla Buluştu

Karalar, Mahalle Muhtarlarıyla Buluştu

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, muhtarların başkanların kapısına vatandaşın ihtiyacı için gittiği ve bu nedenle muhtarların kendilerinde önceliği olduğunu söyledi.

Esnafa Faiz Affı Müjdesi

Esnafa Faiz Affı Müjdesi

Torba yasa gereğince bağlı bulundukları odalara yıllık üye aidat borcu bulunan esnaflara faiz affı müjdesi geldi.

Kooperatif'e Borcu Olan Esnafa Faiz Affı

Kooperatif'e Borcu Olan Esnafa Faiz Affı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Yaztepe, kooperatiflerinde 30-40 ortağın ödenmemiş borcu bulunduğunu söyledi.

Muş TSO'da Af Uygulaması Başladı

Muş TSO'da Af Uygulaması Başladı

Muş Ticaret ve Sanayi Odasına üye olan ve aidatlarını ödemeyenler için faiz affı uygulaması başladı.

Vedaş'tan Elektrik Borcuna Faiz Affı

Vedaş'tan Elektrik Borcuna Faiz Affı

Van Gölü Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi, 2013 yılı ve öncesinde borcu bulunan müşterilerin, borçlarını ödemesi halinde borca işlenmiş gecikme zammının tamanından vazgeçeceklerini duyurdu.

Torba Yasa Afları İçin Başvurular Başladı

Torba Yasa Afları İçin Başvurular Başladı

Torba yasa ile getirilen afların uygulama tebliği yayınlandı. Milyonlarca borçlu başvurularını dünden itibaren yapabiliyorlar.

Esnafa Faiz Affı Müjdesi

Esnafa Faiz Affı Müjdesi

Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, esnaf ve sanatkara verilen kredilerin faizlerine af getirildiğini müjdeledi.

Borçlu Esnafa Yapılandırma Fırsatı

Borçlu Esnafa Yapılandırma Fırsatı

İnegöl Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi (ESKKK) Başkanı Orhan Tanhan, torba yasadan yararlanmak isteyenler için yapılandırma sürecinin 31 Ekim 2014 tarihinde sona ereceğini söyledi.

Maliye Bakanı Şimşek: Belki Piyasa Faizinden Vazgeçiyoruz Ama Cezalar Var

Maliye Bakanı Şimşek: Belki Piyasa Faizinden Vazgeçiyoruz Ama Cezalar Var

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ankara'da Torba Yasa ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Tetik:

Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Tetik: "Vergi Affı Değil, Faizler Kalkacak"

Tekirdağ’a bağlı Çerkezköy Vergi Dairesi Müdürü Ahmet Tetik, ’vergi affı’ beklentisine açıklık getirerek "Vergi affı değil, faizler kalkacak" dedi.

Torba Tasarı

Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği iki yıl içinde yerine getirilecek; iki yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmeyen kamu görevlisi hakkında ceza soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak ancak disiplin hükümleri saklı olacak Kanun, kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar hakkında yeni hükümler getiriyor Buna göre, kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek.

Güneydoğu'daki Kaçak Elektrik Sorunu

Güneydoğu'daki Kaçak Elektrik Sorunu

DEDAŞ Sözcüsü Üstün: "(DEDAŞ'ın, TEDAŞ dönemine ait borçları tahsil ettiği iddiası) Geriye dönük hiçbir şekilde tahsilat söz konusu değildir.

Güneydoğu'daki kaçak elektrik sorunu -

Güneydoğu'daki kaçak elektrik sorunu -

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, DEDAŞ'ın, TEDAŞ dönemine ait borçları tahsil ettiği iddiasına ilişkin, "Geriye dönük hiçbir şekilde tahsilat söz konusu değildir.

Torba Kanun Tasarısı", TBMM Genel Kurulu'nda

Tasarının 75 ve 101. maddelerini kapsayan 4. bölümü kabul edildi Kabul edilen düzenlemelere göre, bazı kamu alacaklarında faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı Yİ ÜFE oranları esas alınarak yeniden hesaplanacak, vergi asıllarının tamamı, cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek Yasak yerlerde tütün mamulleri tüketenlere verilen idari para cezaları hariç olmak üzere, ilgilisine tebliğ edilmemiş 120 TL'nin altındaki idari para cezaları tahsil edilmeyecek Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği 2 yıl içinde yerine getirilecek; 2 yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek.

Torba Kanun Tasarısı" TBMM Genel Kurulu'nda

Tasarının 17 maddesi daha kabul edildi 2014 Nisan ayı ve önceki aylara ilişkin ödenmemiş sigorta primi, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, sosyal güvenlik destek primi için hesaplanacak tutarın ödenmesi halinde, bu alacaklara uygulanan gecikme cezası ve gecikme zammı gibi alacakların tamamının tahsilinden vazgeçilecek Spor kulüpleri, SGK ile Maliye'ye olan borçlarını ikişer aylık dönemler halinde azami 42 eşit taksitte ödeyebilecek Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca takip ve tahsil edilen alacaklar da yeniden yapılandırılıyor Genel Kurul'da, ilk defa başörtülü bir stenograf görev yaptı.

Rusya'ya 50 Milyar Dolar Ceza

Rusya'ya 50 Milyar Dolar Ceza

Rusya, petrol devi Yukos'u usulsüz kamulaştırdığı gerekçesi ile 50 milyar dolar ceza ödeyecek

Kurtalan'da Su Borçlarının Gecikme Zammına Af

Kurtalan Belediyesi abonelerin su borçlarına ilişkin gecikme zammını affetti.

Chp: Bütçe Bozuluyor, Çok Değerli Bir Zaman Dilimi Çekişmelerle Heba Ediliyor

CHP'nin hazırladığı ekonomi raporuna göre bütçe dengesi, bu yılın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre 6,4 milyar TL bozularak 3,4 milyar TL açık verdi.

38 Günde Komisyondan Geçen Torba Yasa Tasarısı Meclis Genel Kurulu'nda

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda tam 38 gün görüşüldükten sonra kabul edilen torba yasa tasarısı, bu hafta salı gününden itibaren Meclis Genel Kurulu'nda görüşülecek.

Van Tso'dan 1 Yıllık Değerlendirme

Van Tso'dan 1 Yıllık Değerlendirme

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva, odanın yapmış olduğu 1 yıllık faaliyetlerini anlattı.

Torba Tasarı

Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği iki yıl içinde yerine getirilecek; iki yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmeyen kamu görevlisi hakkında ceza soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak ancak disiplin hükümleri saklı olacak Tasarı, kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar hakkında yeni hükümler getiriyor Buna göre, kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek.

Bakan Şimşek Gecikme Faizi Yerine Enflasyon Farkı Alacağız

Bakan Şimşek Gecikme Faizi Yerine Enflasyon Farkı Alacağız

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergide af olmadığını alacaklarla ilgili düzenleme yapıldığını belirterek, "Gecikme faizi yerine enflasyon farkını alacağız." dedi.

Şimşek: Gecikme Faizi Yerine Enflasyon Farkı Alacağız

Şimşek: Gecikme Faizi Yerine Enflasyon Farkı Alacağız

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergide af olmadığını alacaklarla ilgili düzenleme yapıldığını belirterek, "Gecikme faizi yerine enflasyon farkını alacağız" dedi.

Torba Kanun Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

Torba Kanun Tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

Bilanço esasına göre defter tutan Kurumlar Vergisi mükellefleri, bilançolarında görülmekle birlikte, işletmelerinde bulunmayan kasa mevcutları ile ortaklarından alacaklı bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını düzeltebilecek.

Mehmet Şimşek'ten Af Yorumu: Bu Tür Düzenlemeleri Olumlu Bulmuyorum

Mehmet Şimşek'ten Af Yorumu: Bu Tür Düzenlemeleri Olumlu Bulmuyorum

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, getirilmek istenen vergi affı konusunda "Benim de bu partinin milletvekili olarak sahip çıkmam gerekir. Ama ben bu tür düzenlemeleri olumlu bulmuyorum.

41 Milyarlık Vergi Cezası Af Kapsamı Dışında Kalacak

41 Milyarlık Vergi Cezası Af Kapsamı Dışında Kalacak

Maliye Bakanlığı, vergi aslına bağlı olarak kesilen cezaların af kapsamının dışına çıkarılmasını kararlaştırdı.

Gto Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gto Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık,meclis toplantısında yaptığı konuşmada vergi affının vergisini düzenli ödeyenler için adeta bir ceza niteliğinde olduğunu belirterek, şirketlerin matrah artırımına mutlaka izin verilmesi gerektiğine işaret etti.

Merkez Bankasının Faiz İndirim Kararı

Merkez Bankasının Faiz İndirim Kararı

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Baylan: "İndirim kararını iş insanları olarak olumlu değerlendiriyoruz"

Faiz İndirimi Büyümeyi Artıracak

Faiz İndirimi Büyümeyi Artıracak

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun son faiz indirimini değerlendiren BUSİAD Başkanı Günal Baylan, faiz indiriminin yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde büyümeyi olumlu etkileyeceğini söyledi.

"Vergi Affı, Ödeyene İndirim Avantajıyla Çıkarılmalı"

TÜRKONFED Başkanı Onatça, SGK primlerini zamanında ödeyen işletmelerin kullandığı indirim avantajının, vergi için de uygulanması gerektiğini söyledi.

Çiftçiler Dönüm Başına Elektrik Ücreti Verecek

Çiftçiler Dönüm Başına Elektrik Ücreti Verecek

Batman Ziraat Odası Yöneticileri ve çiftçiler, dönüm başına 45 TL Elektrik parası verebileceklerini belirttiler.

İso Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı

İso Meslek Komiteleri Ortak Toplantısı

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan: "Vergi affı müessesesi toplumsal vicdan açısından giderek rahatsızlık yaratmaktadır, eğer bundan vazgeçilmeyecekse bu sorumluluğunu disiplinli bir şekilde uygulayan vergi mükelleflerine de takdir ödüllendirme sistemi uygulanmalı" "TCMB'nin haziran ayı toplantısında.

ARAS EDAŞ, Faiz Affı Yapıyor

ARAS EDAŞ, Faiz Affı Yapıyor

ARAS EDAŞ, Erzurum, Erzincan, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan ve Bayburt illerinde elektrik borcu olanların faizini silecek.

Büyük Af Büyük Kampanya

Büyük Af Büyük Kampanya

ARAS Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi, elektrik borcu olan aboneleri için iki ay süreli büyük af için düğmeye bastı.

Belediyeden Su Borcu Faizine Af

Belediyeden Su Borcu Faizine Af

Batman Belediyesi su borcu olan abonelerin su borçlarına eklenen gecikme zammını bir defaya mahsus olmak üzere affedilmesine karar verdi.

Su Borçlarının Gecikme Zammına Af

Su Borçlarının Gecikme Zammına Af

Batman Belediyesi abonelerin su borçlarına ilişkin gecikme zammını affetti.

FT: Güçlü İhracat Türkiye'nin Büyümesini İteledi

FT: Güçlü İhracat Türkiye'nin Büyümesini İteledi

Türkiye'nin ekonomisinin ilk çeyreğinde yüzde 4.3 gibi beklentileri aşan bir büyüme kaydetmesi, yurt dışında da dikkat çekti.

Vergi Affı Değil, Yeniden Yapılandırma Geliyor'

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kamuoyunda vergi affı olarak bilinen Bazı Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun teklifine yönelik tepkiler ve zamanında vergisini ödeyen mükellefe haksızlık yapıldığı yorumlarına katılmadığını söyledi.

Ekrem Demirtaş Vergi Affına Destek Çıktı

İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kamuoyunda 'Vergi affı' olarak bilinen 'Bazı Kamu Alacaklarının Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun Teklifi'ne yönelik tepkiler ve zamanında vergisini ödeyen mükellefe haksızlık yapıldığı yorumlarının doğru olmadığını söyledi.