Etkinlik Tarihi :  

Epilepsi ve Ben Resim Yarışması / Yarışma

“Epilepsi ve Ben” resim yarışması,Türk Epilepsi ile Savaş Derneği tarafından organize ediliyor

Tarih : Son başvuru: 10 Eylül 2013
Şehir : İstanbul

Yarışmanın amacı, epilepsi konusunda farkındalığı artırmak, epilepsisi olan çocukların kendilerini ifade etmesine olanak 
yaratmak ve  epilepsiden etkilenen bireyleri ve aileleri birleştirmektir.

Resimlerin değerlendirmesi ve ödül alacak adayların belirlenmesi Türk Epilepsi ile Savaş Derneği’nin koordinasyonunda olup, UCB Pharma A.Ş.'den bağımsızdır. Katılımcı ve kişisel bilgiler yarışma haricinde başka bir alanda kullanılmayacaktır.

Yarışmaya başvurmak için, başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması ve eser ile birlikte 10 Eylül 2013 tarihine kadar proje koordinasyon merkezine gönderilmesi gerekmektedir. Eserlerin arkasına ad, soyad, adres bilgisi yanı sıra doktor adı ve soyadı da yazılmalıdır.

Yarışmaya, epilepsi (sara) teşhisi konmuş 16 yaş altındaki çocuklar katılabilir. Eserlerde, katılımcıların hastalıklarını 
algılayışlarını, hastalık ile birlikte nasıl yaşadıklarını; hastalığın kendilerini nasıl etkilediğini resmetmeleri beklenmektedir.

Resim çalışmalarında, kağıt ya da tuvalin kısa kenarı 25 cm'den kısa olmamalıdır. Resimler çerçevelenmemelidir. 

Yarışmaya başvuru yapıldığında katılımcının, resmin sergilenmesi, yarışma kataloğunda yer alması ya da yarışma ile ilgili diğer basılı malzemeler ve internette kullanılması için onay vermiş olduğu kabul edilir.

İmzalanmamış ve tam olarak doldurulmamış başvuru formu ile gönderilen eserler yarışmaya kabul edilmeyecektir. 


Yarışma:
Ercişli Emrah adına şiir ödülü verilecektir.
Yarışma:
İskilip Kaymakamlığı tarafından, Bedri Rahmi Eyüboğlu adına genel katılıma açık 2. Hikâye Yarışması düzenlenmiştir.