ERCÜMENT OVALI

21 Aralık 2014 Pazar Saat: 21:28
Haftanın Tarihine Bakış

Haftanın Tarihine Bakış

Kabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe girdi.

Kas Hastalıklarında Kök Hücre Tedavisi Olumlu Sinyal Verdi

Sağlık Bakanlığınca desteklenen proje kapsamında kök hücre nakli yapılan 17 yaşındaki kas hastasının kolunu ve ayak parmaklarını oynatabildiği, solunumunun iyileştiği gözlendi Projenin yürütücülerinden Prof. Dr. Ovalı: “(Kök hücre nakli) 4 seferde, 3'ü kalbin içinde, 1'i vücudunda, 86 noktada enjeksiyon.

Ergenekon Davası'nda Gerekçeli Karar Açıklandı (10)

Bugün açıklanan Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında, sanıkların duruşmalar sırasındaki konuşma sürelerine de yer verildi.

Rakamlarla Ergenekon Davası

Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi 66'sı tutuklu 275 sanık hakkında verdiği 503 sayfalık karar iki bölümden oluşuyor.

Ergenekon Davası'nda Karar Verildi

Ergenekon Davası'nda Karar Verildi

İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde 5 yıldır devam eden, 66’sı tutuklu 275 sanıklı, 23 iddianameli Ergenekon davasında cezalar belli oldu.

Haftanın Tarihine Bakış

Haftanın Tarihine Bakış

Kabotaj Kanunu 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe girdi

Ergenekon Davası'nda Prof. Dr. Bernay Savunmasını Yaptı

Tutuksuz sanık Ondokuz Mayıs Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr.Rıza Ferit Bernay, "Haksız, insafsız ve hiçbir kanıta dayanmayan suçlamaları tümüyle reddediyorum" dedi.

'Halka Açık Kordon Bankası Kurulmalı'

'Halka Açık Kordon Bankası Kurulmalı'

İzmir'de Katip Çelebi Üniversitesi ile Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ortak düzenlediği panele katılan Prof.Dr.Ercüment Ovalı, "Ülkemizde her yıl bin 500 kişi, uygun doku bulunamadığı için kaybedilmektedir."

Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (5)

Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (5)

Foto.ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, toplumu bilgilendirmek amacıyla Medstar Kanser Merkezi işbirliğiylebaşlattığı 'Kanser Okulu'nun 3'üncü dersi, 6 Ocak Pazar günü saat 12.00'de AKM'de yapacak.3'üncü derste 'Kan Kanseri, Kan Bağışı, Kemik İliği...

Kanser Okulu'nun Üçüncü Dersi Başlıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından toplumu bilgilendirmek amacıyla başlatılan 'Kanser Okulu'nun üçüncü dersi, 6 Ocak Pazar günü saat 12.00'de Antalya Kültür Merkezi'nde yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi'nin Kanser Okulu Çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı Kanser Okulu'nun 3'üncü dersinde "Kan kanseri, kan bağışı, kemik iliği nakli ve kök hücre gerçeği" konuları anlatılacak.

(Düzeltme) Ergenekon Sanığı: Umreye Gideceğim, Yurtdışı Yasağımı Kaldırın

Sayın Abonemiz 'Ergenekon sanığı.

Ergenekon Sanığı: Umreye Gideceğim, Yurt Dışı Yasağımı Kaldırın

Ergenekon Sanığı: Umreye Gideceğim, Yurt Dışı Yasağımı Kaldırın

Ergenekon davası sanığı Siyami Yalçın, mahkemeden yurt dışı yasağının kaldırılması için istekte bulundu.

Prof. Dr. Ovalı: Önümüzdeki 5 Yılda Kanser Aşı Çalışmalarında Önemli Gelişmeler Bekleniyor

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hematoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Kolon, Böbrek, Lenfoma, Cilt ve Gbm Denilen Beyin Tümörlerinin Tedavisinde Dört Büyük Kanser Aşısı Çalışmasının Faz -Iıı Aşamasında Olduğunu Belirterek, Çalışmaların Önümüzdeki 5 Yılda Sonuçlanacağını ve Kanserli Vakaların Yaşam Süresini Uzatmada Önemli Gelişmeler Beklendiğini Söyledi.

Anka, 12 Mart 2010 Cuma Gündemi

Anka, Ankara Haber Ajansı A.ş.

"2. Ergenekon" Davasında 3. Duruşma Yarın

Emekli Orgeneraller Mehmet Şener Eruygur ile Hurşit Tolon'un da Aralarında Bulunduğu 56 Sanıklı İkinci "Ergenekon" Davasının 3. Duruşması Yarın Yapılacak.

Prof. Dr. Haberal, Silahlı Terör Örgütü Yöneticisi Olmak Suçuyla Yargılanacak

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, "Silahlı Terör Örgütü Yöneticisi Olmak, Cebir ve Şiddet Kullanarak TBMM'yi Ortadan Kaldırmaya veya Görevini Kısmen Engellemeye Teşebbüs Etmek, Cebir ve Şiddet Kullanarak Yürütme Organını Ortadan Kaldırmak" Suçlarından Hakim Karşına Çıkacak.

Profesyonel Suçluyum

Profesyonel Suçluyum

Türkiye'de Ne Kadar Suç Varsa İşledim. Profesyonel Suçluyum. 20 Yaşından Beri Mahkemelerde Yargılanıyorum.

2. "Ergenekon" Davası Başladı

"Ergenekon" Soruşturması Kapsamında Hazırlanan İkinci İddianameyle Haklarında Dava Açılan Emekli Orgeneraller Mehmet Şener Eruygur ve Hurşit Tolon'un da Aralarında Bulunduğu 56 Sanığın Yargılanmasına Başlandı.

2. İddianameden: Sanık Neriman Aydın, Ergün Poyraz'ı Çözememiş

Ergenekon Sanığı Neriman Aydın, Tuttuğu Bir Notta Tutuklu Sanık Ergün Poyraz'ın Nasıl Biri Olduğunu Anlayamadığını Söylediği Öne Sürüldü. Nota Göre Aydın, TSK'nın Yardımıyla Kitap Yazan, Öte Yandan Ordu Aleyhine Propaganda da Yapan Poyraz'ın Gerçekte Kim Olduğunu Anlayamadığını Belirtiyor.

Tutuklu Sanıklar

Tutuklu Sanıklar

İşte İkinci İddianamenin Tam Metni

Cumhuriyet Çalışma Grubu Tuğgeneral Ersöz'ün Emriyle

Cumhuriyet Çalışma Grubu Tuğgeneral Ersöz'ün Emriyle

İkinci İddianamede, Emekli Generaller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'dan Ele Geçen Cd'lerde "Jandarma İstihbarat Başkanlığı Bünyesinde İstihbarat Yönetim Şube Müdürlüğü Adıyla Kurulduğu Anlaşılan Cumhuriyet Çalışma Grubu" Diye Bir Yapılanmanın Bulunduğuna Dair Doküman Olduğu Öne Sürüldü.

2. İddianameden: Sanık Aydın: "MİT Emperyalistlerin Elinde, Asıl Devlet TSK"

Ergenekon Sanığı Kemal Aydın, Diğer Sanık Ercüment Ovalı ile Yaptığı Telefon Görüşmesinde MİT'i Emperyalistlerin Eline Geçmiş Kurum Olarak Nitelendirdiği ve Ovalının MİT ile Görüşmesine Kızdığı Ortaya Çıktı. Aydın, Ovalı'dan Jandarma Bölge Komutanına Giderek "Bölge Komutanından Özür Dile.

İddianame: Danıştay Saldırısı Yürütme Organını Devirme Amaçlı

Ergenekon Soruşturmasının İkinci İddianamesinde, Danıştay Saldırısının "Ergenekon Terör Örgütü Tarafından Yürütme Organını Devirmeye Kalkışma Eylemi Olarak Planlandığı" İleri Sürüldü.

Ferda Paksüt de Sanık

Ergenekon'un İkinci İddianamesinde 56 Sanık Bulunuyor. Listede Aralarında Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt'ün Eşi Ferda Paksüt'ün de Bulunduğu Sürpriz Sanıklar Var. İşte Sanıkların İsimleri...

Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'a Yöneltilen Suçlamalar

Ergenekon'un İkinci İddianamesinde, Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve Emekli Orgeneral Şener Eruygur'a, "Uyuşturucu Ticareti Yapma", "Silahlı Terör Örgütü Kurma" "Yargıç Üzerinde Nüfuz Kullanma" Gibi Bir Çok Suçlama Yöneltildi. İşte Tolon ve Eruygur'a Yöneltilen Suçlamalar:

Ferda Paksüt de Sanıklar Arasında

Ferda Paksüt de Sanıklar Arasında

Ergenekon Davasının İkinci İddianamesinde, Anayasa Mahkemesi Başkan Vekili Osman Paksüt'ün Eşi Ferda Paksüt de Bulunuyor.

Ergün Poyraz'ın Çapraz Sorgusu Yapıldı

'Ergenekon' Davasının Bugünkü Duruşmasında, Tutuklu Sanıklardan Ergün Poyraz'ın Çapraz Sorgusu Yapıldı.

İşte Tüm Sanıklar

İşte Tüm Sanıklar

Tutuklu Sanıklar (46), Tutuksuz Sanıklar (40), Tutuklu Olup İddianameyi Bekleyenler (22) Kişi.

Ergenekon Davası, Yarın Başlıyor

Ergenekon Davası, Yarın Başlıyor

Ergenekon Operasyonları Kapsamında Açılan ve 46'sı Tutuklu 86 Sanıklı Ergenekon Davasının İlk Duruşması, Yarın Silivri'de Başlıyor.

Türkiye '968' Esas No'lu Davaya Kilitlenecek

20 Ekim Tarihinde Başlayacak Olan Ergenekon Davası, Gündeme Damgasını Vuracak. Aralarında Emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gazeteciler Güler Kömürcü, Vedat Yenerer, Hayrullah Mahmud ve Ergun Poyraz'ın Yanı Sıra Sami Hoştan, Sedat Peker ve Ali Yasak'ın da Aralarında Bulunduğu 46'sı Tutuklu 86 Sanık Hakkında Açılan Davanın İlk Duruşmasının Yaklaşık 2 Ay Sürm...

Ergenekon'da Yargı Süreci Başladı

İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, 2 Bin 455 Sayfadan ve 441 Klasörden Oluşan Ergenekon İddianamesi'yle İlgili İncelemesini Tamamladı ve Davayı Kabul Etti. Mahkemenin İddianameyi Kabul Etmesiyle Birlikte Dava Açılmış Oldu. Dava Kapsamında 47'si Tutuklu Olmak Üzere Toplam 86 Sanık Yargılanacak. Davanın İlk Duruşması 20 Ekim'de Silivri Cezaevi'nde Yapılacak.

Ergenekon'da Kritik Hafta

Ergenekon'da Kritik Hafta

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Zekeriya Öz Tarafından Yürütülen Ergenekon Soruşturması Kritik Bir Haftaya Giriyor.

Beklenen Gün

Beklenen Gün

Ergenekon'un Merakla Beklenen İddianamesi, Bugün Açıklanacak.

Balbay ve 8 Kişinin Serbest Bırakılmasına İtiraz

'Ergenekon' Soruşturmasını Yürüten Savcılık, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile Emekli Tuğamiral İlker Güven'in de Aralarında Bulunduğu 8 Kişinin Mahkemece Serbest Bırakılmasına İtiraz Etti.

Savcı Salıvermelere İtiraz Etti

Savcı Salıvermelere İtiraz Etti

Ergenekon Soruşturmasını Yürüten Savcılar, 9 Kişinin Mahkeme Tarafından Serbest Bırakılmasına İtiraz Etti.

Dink Cinayetiyle İlgim Yok

Dink Cinayetiyle İlgim Yok

Ergenekon Kapsamında Gözaltına Alınan ve Mahkeme Tarafından Tutuksuz Yargılanmak Üzere Kefaletle Serbest Bırakılan Ati Teknoloji Genel Müdürü Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Hrant Dink Cinayetiyle İlişkilendirilmiş Hiç Kimseyi Tanımadığını Söyledi.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Gözaltına Alınmanın Dink Suikastı ile İlgisinin Olmadığını Savundu

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Gözaltına Alınmanın Dink Suikastı ile İlgisinin Olmadığını Savundu

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan ve Kefaletle Tutuksuz Yargılanmak Üzere Serbest Bırakılan Ati Teknoloji Hücre ve Gen Tedavileri Anonim Şirketi Genel Müdürü Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Gözaltına Alınma Sebebinin 'Aile Dostumuz' Dediği Bir Arkadaşı (Ergenekon Soruşturmasında Tutuklanan Kemal Aydın) ile Yaptığı Telefon Konuşması Olduğunu Savundu.

Kuvayı Milliyeci Değilim, Bilim Adamıyım

Kuvayı Milliyeci Değilim, Bilim Adamıyım

20 Bin YTL Kefaletle Serbest Kalan Prof. Dr. Ercüment Ovalı İfadesinde Şunları Söyledi:

Tutuklu Sayısı 8

Ergenekon Soruşturmasının 3. Aşamasında Geçen Salı Günü Gözaltına Alınan 21 Kişiden Aralarında ATO Başkanı Sinan Aygün'ün de Bulunduğu 8 Kişi Tutuklandı.

Ergenekon'da Tutuklu Sayısı 53

Ergenekon'da Tutuklu Sayısı 53

Ergenekon Soruşturması Kapsamında 1 Temmuz Gözaltıları Sonrasında Gerçekleşen Tutuklama Kararlarıyla Birlikte Cezaevinde Bulunanların "Ergenekoncu" Sayısı 53 Çıktı.

6 Kişinin Mahkemedeki İşlemleri Sürüyor

6 Kişinin Mahkemedeki İşlemleri Sürüyor

Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ve Osman Gürbüz'ün de Aralarında Bulunduğu 6 Kişinin Mahkemedeki İşlemleri Devam Ediyor.

Kefaletle Serbest Bırakılan Ercüment Ovalı, Adliyeden Ayrıldı

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Trabzon'da Gözaltına Alınarak İstanbul'a Getirilen ve Emniyetteki İşlemlerinin Tamamlanmasının Ardından Adliyeye Sevk Edilen Prof. Dr. Ercüment Ovalı Kefaletle Serbest Bırakıldı.

Tansiyon Eruygur'u Hastanelik Etti

Tansiyon Eruygur'u Hastanelik Etti

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Ankara'da Gözaltına Alınarak İstanbul'a Getirilen Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur, ATO Başkanı Sinan Aygün ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, Erol Mütercimler, Prof. Dr. Ercüment Ovalı, Birol Başaran, Kemal Aydın, Emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve İbrahim Özcan'ın da Aralarında Bulunduğu 13 Kişi Polis...

Sinan Aygün Tutuklandı

Sinan Aygün Tutuklandı

Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, Astsubay İbrahim Özcan ve Birol Başaran için mahkemece tutuklama kararı verildi.

Aygün, Uğur, Özcan ve Başaran Tutuklandı

'Ergenekon' Soruşturması Kapsamında Mahkemeye Sevk Edilen ATO Başkanı Sinan Aygün, Emekli Albay Hasan Atilla Uğur, İbrahim Özcan ve Birol Başaran Tutuklandı.

Sinan Aygün, Sevk Edildiği Mahkemece Tutuklandı (2)

Ergenekon Terör Örgütü Soruşturması Kapsamında Ankara'da Gözaltına Alınan Ankara Ticaret Odası( ATO) Başkanı Sinan Aygün, Çıkarıldığı Mahkemece Tutuklandı.

Gözaltındakiler Sağlık Kontrolünden Geçirildi

Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 8 kişi sağlık kontrolünden geçirildi.
Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve İstanbul Adliyesi'ne sevkedislen Mustafa Balbay, Sinan Aygün, Erol Mütercimler, Ercüment Ovalı, Kemal Aydın ve Birol Başaran sağlık kontrolünden geçirildi.

Adliyeye Sevk Edilen 8 Kişi Sağlık Kontrolünden Geçirildi

'Ergenekon Soruşturması' Kapsamında Gözaltına Alınarak Adliyeye Sevk Edilen 8 Kişi Sağlık Kontrolünden Geçirildi.

Ercüment Ovalı ile İbrahim Özcan da Adliyeye Sevk Edilenler Arasında

Ergenekon Soruşturması Kapsamında Gözaltına Alınan Ercüment Ovalı ile İbrahim Özcan'ın da Adliyeye Sevk Edildiği Öğrenildi. İki Şüpheli Sinan Aygün, Mustafa Balbay, Erol Mütercimler, Birol Başaran, Kemal Aydın ile Birlikte Adliyeye Getirildi.