DP'nin Milletvekili Aday Listesi

Demokrat Partinin 12 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

DP'nin Milletvekili Aday Listesi

Demokrat Partinin 12 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi.

Milletvekili adayları, aday gösterildikleri iller ve sıraları şöyle:

Adana

1- Mehmet Emin Koç, gazeteci

Adıyaman

1- Mehmet Kutlu, inşaat mühendisi

2- Rağibe Yağdi, serbest meslek meslek

3- Hüseyin Kuru, serbest meslek meslek

4- Celal Ulu, serbest meslek

5- Muharrem Yıldırım, emekli

AfyonKARAHİSAR

1- İbrahim Koç, emekli

Ağrı

1- Adil Göksel, reklamcı

2- Mahmut Mermertaş, emekli

3- Mustafa Çelik, iş adamı

4- Yusuf Öztürk, esnaf

Amasya

1- Gülseren Ertopçu, emekli

2- Harun Uysal, iş adamı

3- Ömer Akın, iktisatçı

Ankara

1- Murat Özilhan, iş adamı

2- Mustafa Doğan, esnaf

3- Abdullah Terzi, Doktor

4- İzzet Yaşar, İş Adamı

Antalya

1- Güneş Postlu, mühendis

Artvin

1- Turhan Demir, yönetici

2- Öner Gençtürk, iktisatçı

Aydın

1- Bekir Ongun, öğretmen

2- Seda Kanat, müteahhit

3- Sedat Çamoğlu, iş adamı

4- Salih Muslu, müteahhit

5- İsmail Çoban, avukat

6- Mehmet Özçakır, mühendis

7- Adem Sercan, Mali müşavir

Balıkesir

1- Ata Selçuk, emekli

Bilecik

1- Nurhan Güner, avukat

2- Ufuk Kurucan, iş adamı

Bingöl

1- Abdullah Oğuzhan, esnaf

2- Cemil Demirel, yazar

3- İbrahim Sinan Kökçü, serbest meslek

Bitlis

1- Hasan Taşkın, esnaf

2- Atarullah Özcan, serbest meslek

3- Abdul Cemil Üner, muhasebeci

Bolu

1- İsmail Necdet Arafat, mühendis

2- Suat Hayri Sapmaz, veteriner

3- Hayrettin Ulu, çiftçi

Burdur

1- Ahmet Fener, sanayici

Bursa

1- Haydar Baş

2- Ali Garaçoğlu, eğitimci

3- Bilal Karamus, iş adamı

Çanakkale

1- Selim Mecit Beşer, hukukçu

2- Selami Münir Duru, öğretmen

3- Levent Karesioğlu, emekli

4- Beytullah Yavaş, yönetici

Çankırı

1- Ömer Sarıalioğlu, avukat

2- Ahmet Demirel

Çorum

1- Önder Çolak, mimar

2- Mustafa Pak, avukat

3- İbrahim Yıldırım, çiftçi

4- Cavit Pak, iş adamı

Denizli

1- İsmail Ağar, hakim

2- Osman Çandır, müteahhit

3- İsmail Hakkı Kavak, iktisatçı

4- Aysel Çakmak, serbest meslek

5- Ömer Kılıç, iş adamı

6- Turgay Urgan, inşaat mühendisi

7- İsmail Sağer, çiftçi

Diyarbakır

1- Şeyhmus Elçi, esnaf

2- Eyyüp Aslan, esnaf

3- Nuriye Tülay Türköz, ev hanımı

4- Mehmet Ali Yenici, iş adamı

5- Faysal Aslan, esnaf

6- Hatice Dokuzluoğlu, esnaf

7- Yasin Aslan, esnaf

8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu, esnaf

9- Nejla Türkdal, esnaf

10- Ethem Orhan iş adamı

11- Ali Polat, iş adamı

Edirne

1- Nurhayat Bozkurt, öğretmen

2- Münir Aydın, öğretmen

3- Necmi Karakaş, iş adamı

Elazığ

1- Sami Demiray, Mali müşavir

2- Bayram Kavak, mimar

3- Adnan Oğuz, müteahhit

4- Ahmet Feti Çolakoğlu, mühendis

5- Rahmi Kılıç, çiftçi

Erzincan

1- Tuncay Sezer, eğitimci

2- Cengiz Pelen, eczacı

Erzurum

1- Murat Postlu, avukat

2- Mecit Hazır, sendikacı

Eskişehir

1- Fahri Gürgenburan, avukat

Gaziantep

1- Ömer Eyercioğlu, öğretim görevlisi

Giresun

1- Erdoğan Türkoğlu, avukat

2- Cem Turan, Avukat

3- Mustafa Şahin, iş adamı

4- Abdulkadir Bayram, esnaf

Gümüşhane

1- Coşkun Gündüz, iş adamı

2- Hulusi Aydın, inşaat teknikeri

Hakkari

1- Mehmet Ağırdil, iş adamı

2- Abdulgani Akdağ, iş adamı

3- Veysel Kazel, emekli

Hatay

1- Fehmi Uçar, emekli

Isparta

1- Nuri Kaplan, tıp doktoru

2- Hasan Kaleli, İktisatçı

3- Fikret Sevinç, İşçi

4- Mehmet Ateş, emekli

Mersin

1- Harun Göksel, fizyoterapist

2- Musa Tuhan, esnaf

İstanbul

1- Ali Ünal Emiroğlu, emekli

2- Namık Kemal Zeybek, avukat

3- İbrahim Berk, avukat

4- Nurettin Mutlu, ilahiyatçı

5- Muharrem Bayraktar, yazar

6- Selim Kotil, inşaat mühendisi

İzmir

1- Harun Kayacı, iş adamı

2- Ahmet Erimhan, avukat

3- Adem Birinci, gazeteci

Kars

1- Erkan Güneş, esnaf

2- Ekrem Polat, İktisatçı

3- Gencay Aytaş, esnaf

Kastamonu

1- Ahmet Rugancı, tüccar

2- Ayfer Demir, iktisatçı

3- Erhan Deler, Mali Müşavir

Kayseri

1- Osman Çilsal

Kırklareli

1- Sinan Katnaş, mühendis

2- İsmet Karadöl, avukat

3- Arif Deniz, esnaf

Kırşehir

1- Zekeriya Ay, iktisatçı

2- Adem Özhan, işçi

Kocaeli

1- Muhiddin Fuat Şengül, inşaat mühendisi

Konya

1- Hüseyin Akbal, inşaat yüksek mühendisi

2- Hasan Öztürk, sanayici

Kütahya

1- Hüseyin Zengin, iş adamı

Malatya

1- Oktay Doğan, avukat

Manisa

1- Ufuk Yurt, esnaf

Kahramanmaraş

1- Ramazan Deveci, esnaf

2- Zühtü Kazancı, avukat

3- Cahit Güçlü, sanayici

4- Ali Demirci, müteahhit

5- Ali Ceyhan, çiftçi

6- Ejder Nafız Özdemir, serbest meslek

7- Güller Telek, serbest meslek

8- Celal Bağcı, sanayici

Mardin

1- Ayşe Gülçin Kavak, öğretmen

2- Ardal Karanlık, iş adamı

3- Sadettin Emer, muhasebeci

4- Abdulhalik Çalışkan, esnaf

5- Zuhal Özkar, ev hanımı

6- Mehmet Selim Selçuk Baytürkmen, tekniker

Muğla

1- Erdal Eroğlu, eczacı

2- Beyler Koca, öğretmen

3- Ülker Gökalp, iş kadını

4- Oktay Yönter, avukat

5- Mehmet Yılmaz, emekli

6- Nevin Özkaya, emekli

Muş

1- Selman Aydın, muhasebeci

2- Mehmet Arda, elektronik

3- Hüseyin Dağ, esnaf

4- Vahdettin Engin, mühendis

Nevşehir

1- İlhan Gültekin, inşaatçı

2- Mehmet Aksu, emekli

3- Mustafa Orhan, eğitimci

Niğde

1- Cengiz Sefer, tüccar

2- Nihat Özbek, esnaf

3- Yusuf Tıkır, esnaf

Ordu

1- Sebahattin Öztürk öğretmen

2- Yakup Halıcı, mimar

3- Özer Yücel, emekli

4- Bahtiyar Yamaner, serbest meslek

5- İbrahim Ayhan Mağden, serbest meslek

6- Mehmet Şahin, esnaf

Rize

1- Hasan Peçe, kimya mühendisi

2- Yusuf Reşit Beyazal, iş adamı

3- İbrahim Kuvel, tüccar

Sakarya

1- Alahattin Güneşli, işçi

Samsun

1- Yaşar Şenocak, emekli

Siirt

1- Mehmet Ağırdil, iş adamı

Sinop

1- Rahmi Özdemir, esnaf

2- Hamdi Kabaer, esnaf

Sivas

1- Necati Kılınç, makine mühendisi

Tekirdağ

1- Hamdiye Pekbay, ev hanımı

Tokat

1- Ömer Yeleser, serbest meslek

2- Yusuf Eraslan, mühendis

3- Ali Demir, emekli

4- Abdullah Göktürk, mühendis

5- Galip Aktaş, işçi

Trabzon

1- Nihat Hekimoğlu, iş adamı

2- İsmail İnan, tüccar

3- Lale Murathan, öğretmen

4- Ömer Turan, iş adamı

5- Hasan Marabaoğlu, esnaf

6- Gülden Katipoğlu, öğretmen

Tunceli

1- Ahmet Geçer, emekli

2- Veli Aydın, emekli

Şanlıurfa

1- Mustafa Polat,

2- Şemi Şemsettin Çakır, öğretim üyesi

3- Namık Kemal Cirit, işletmeci

4- Bekir Sedef, esnaf

5- Muzafer Yağmur çiftçi

6- Ömer Faruk Dağ, müteahhit

7- Mehmet Emin Atmanoğlu, esnaf

8- Ahmet Açmaz, esnaf

9- Mehmet Bağış, müteahhit

10- Necmettin Kara, serbest meslek

11- Mahmut Tokmak, çiftçi

12- Mehmet Dam, esnaf

Uşak

1- Ramazan Uğur, emekli

Van

1- Sedat Ceyhan, esnaf

Yozgat

1- Yavuz Erbaş, öğretmen

2- Kıyasi Başgül, mühendis

3- Recep Erdoğan, esnaf

4- Hacı İbrahim Demir, iş adamı

Zonguldak

1- Muammer Salman, iş adamı

Aksaray

1- Abdullah Caydar, esnaf

Bayburt

1- Erdoğan Şentürk, serbest meslek

Karaman

1- Mümtaz Kartal, serbest meslek

2- Yusuf Uğur, esnaf

Kırıkkale

1- Cengiz Uysal, Mali müşavir

2- Mehmet Subaşı, esnaf

3- Ali Gümüşsoy, Mali müşavir

Batman

1- Murat Şentürk, müteahhit

2- Esen Sarı, işletmeci

3- Ahmet Güneş, serbest meslek

4- Mehmet Ramazan Kebabçılar, esnaf

Şırnak

1- İsmet Bilir, esnaf

2- Mehmet Bayar, esnaf

3- Tuba Ünlü, ev hanımı

4- Zekeriye Bülent Bulut, iş adamı

Bartın

1- Siyami Saraç, serbest meslek

2- Hasan Ergin, muhasebeci

Ardahan

1- Emin Üstün, esnaf

2- Mehmet Baş, esnaf

Iğdır

1- Abdullah Güngör, emekli

2- İhsan Çetin, serbest meslek

Yalova

1- Yüksel Durak, ilahiyatçı

Karabük

1- Fikret Çatmakaş, iktisatçı

2- Recep Özcan, emekli

Kilis

1- Mehmet Galip Akdağ, avukat

2- Ahmet Hayrettin Özuymaz, iş adamı

Osmaniye

1- Ali Dinç, iktisatçı

2- Hasan Kaya, elektronik teknisyeni

3- Malik Sökmen, mühendis

4- Erdinç Say, esnaf

Düzce

1- Alper Tüfekçi, İktisat

2- Gülali Keleşoğlu, iş adamı

3- İsmail Baklacı, esnaf - ANKARA