DİSİPLİN AFFI

30 Temmuz 2014 Çarşamba Saat: 22:14

Pfdk Affı Bursa'da Sevinçle Karşılandı

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun bugün aldığı ve Bursaspor'un yeni sezona sarkan 3 maçlık cezasının kaldırılması yeşil beyazlı camiada sevinçle karşılandı.

22.07.2014 20:09
2014 Kadir Gecesi Ne Zaman? (2014 Ramazan - Kadir Gecesi) Kadir Gecesi Duaları

2014 Kadir Gecesi Ne Zaman? (2014 Ramazan - Kadir Gecesi) Kadir Gecesi Duaları

Kadir Gecesi nedir? 2014 Kadir Gecesi ne zaman? Kadir Gecesi nasıl değerlendirilir? Kadir Gecesinde edilecek dualar ve Kadir Gecesi ibadetleri, Kadir Gecesi namazı kılınışı, Kadir Gecesi kılınan namazda okunan sureler, yapılan tesbihatlar,...

18.07.2014 14:40
Cumhurbaşkanı seçimine doğru - Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu -

Cumhurbaşkanı seçimine doğru - Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu -

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "Cumhurbaşkanlığı için dünya mazlumlarının sözcüsü olacak nitelikleri taşıyan aday ya da adaylar istiyoruz.

14.07.2014 10:50

Cumhurbaşkanı Seçimine Doğru

Memur Sen Genel Başkanı Gündoğdu: "Cumhurbaşkanlığı için dünya mazlumlarının sözcüsü olacak nitelikleri taşıyan aday ya da adaylar istiyoruz.

13.07.2014 22:52
Torba Tasarı

Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul Edildi

Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği iki yıl içinde yerine getirilecek; iki yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Mahkeme kararlarının gereğini yerine getirmeyen kamu görevlisi hakkında ceza soruşturması ve kovuşturması yapılamayacak ancak disiplin hükümleri saklı olacak Tasarı, kayıtlarda yer aldığı halde işletmede bulunmayan kasa mevcudu ve ortaklardan alacaklar hakkında yeni hükümler getiriyor Buna göre,...

11.07.2014 04:35
Re'sen Emekli Mağdur Askerlerin Torba Yasa İsyanı

Re'sen Emekli Mağdur Askerlerin Torba Yasa İsyanı

Re’sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner, ilgili ilgisiz birçok konunun verilen önergelerle Torba Yasa içine girmesine karşın, Türk Silahlı Kuvvetlerinden görüş ve inançları sebebiyle mahkeme kararı olmadan meslekten çıkarılan ve yıllardır suçsuz yere mağdur edilen askerlerin özlük hakları ile ilgili bir düzenlemenin olmaması adeta mağdur askerleri isyan noktasına getirdiğini belirtti.

10.07.2014 15:14

Re'sen Emekliler Derneği: Torba Yasa 'Çorba' Yasa Haline Geldi

Re’sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner, Plan ve Bütçe Komisyonu'na 61 madde olarak sunulan ve şu günlerde 150 maddeye ulaşan yasanın torba yasa olmaktan çıkıp çorba yasa haline geldiğini söyledi.

09.07.2014 16:14
Hanefi Bostan'dan Torba Yasa ile İlgili Açıklama

Hanefi Bostan'dan Torba Yasa ile İlgili Açıklama

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, “Torba Yasa’ya yönelik başlattığımız girişimler kısmen sonuç verdi” dedi.

08.07.2014 10:05
Çetin: Hukuk Devleti İlkelerinden Hızla Uzaklaşıyoruz

Çetin: Hukuk Devleti İlkelerinden Hızla Uzaklaşıyoruz

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Turgay Çetin, Türkiye’nin hukuk devleti ilkelerinden hızla uzaklaştığını, yargı kararlarının idare karşısında tamamen işlevsiz hale getirilmek istendiğini belirterek bunun adının diktatörlük veya otokratik yönetim şekli olduğunu ifade etti.

30.06.2014 16:54

Hanefi Bostan: "Taşeron Sistemi Daha da Yaygınlaştırılıyor"

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, “Hazırlanıp TBMM'ye sunulan yasa tasarısında taşeron sistemi kaldırılmıyor, aksine daha da yaygınlaştırılıyor” dedi.

30.06.2014 14:42
Memurlar, İş Güvencesi İstiyor

Memurlar, İş Güvencesi İstiyor

Türkiye Kamu-Sen Kayseri İl Temsilcisi Fikret Özcan, bir çalışan için en büyük hakkın, 'İş Güvencesi' olduğunu belirterek, ''İktidar, geldiği günden beri memurluk güvencesini ortadan kaldırarak güvensiz ve güvencesiz bir çalışma hayatı oluşturmak için altyapı hazırlamakta, her türlü söylemlerle, kazanılmış haklarını yok edecek uygulamalarla, memurlarımızı adeta bir ateş çemberinin içine atmak istemektedir'' dedi.

26.06.2014 13:19
Merkez Bankasının Faiz İndirim Kararı

Merkez Bankasının Faiz İndirim Kararı

BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Baylan: "İndirim kararını iş insanları olarak olumlu değerlendiriyoruz"

25.06.2014 12:39
Faiz İndirimi Büyümeyi Artıracak

Faiz İndirimi Büyümeyi Artıracak

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu’nun son faiz indirimini değerlendiren BUSİAD Başkanı Günal Baylan, faiz indiriminin yılın üçüncü ve dördüncü çeyreğinde büyümeyi olumlu etkileyeceğini söyledi.

25.06.2014 11:34
Bozdağ:

Bozdağ: "Bütün yargı personelini kapsayacak" -

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, hakim, savcı, Yargıtay, Danıştay üyeleri ile yargıdaki tüm kamu çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi için Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yürüttüklerini belirterek, "Bu çalışmanın sonucunda ne tür bir iyileştirme yapılacağı ortaya çıkacak.

17.06.2014 16:32

Yargı Personeline Özlük Hakkı Müjdesi

Adalet Bakanı Bozdağ, hakim, savcı, Yargıtay, Danıştay üyeleri ile yargıdaki tüm kamu çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi için Maliye Bakanlığı ile bir çalışma yürüttüklerini bildirdi Bozdağ: "Bu çalışmanın sonucunda ne tür bir iyileştirme yapılacağı ortaya çıkacak.

17.06.2014 15:51
Memur-Sen Başkanı, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı İlan Etti

Memur-Sen Başkanı, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı İlan Etti

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı ilan etti.

30.05.2014 07:56
Eğitim, Fetih ve Gençlik

Eğitim, Fetih ve Gençlik" Temalı Türkiye Buluşması

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Bugüne kadar sunduğumuz imkanları daha da geliştirerek, gençliğimizi daha da iyi donatacağız. Sadece tek bir yolda ilerleyen değil, her koldan ülkemizi ileriye taşıyacak gençleri ve bunların en üst seviyedeki donanımlı hallerini elimizden geldiği şekilde hazırlayacağız" Memur Sen Genel Başkanı Gündoğdu: "İfade ettiğim taleplerimizi Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan olarak hayata geçirmenizi bekliyoruz.

30.05.2014 00:07
Memur-Sen Genel Başkanı, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı İlan Etti

Memur-Sen Genel Başkanı, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı İlan Etti

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan Erdoğan'dan isteklerini sıraladı, ardından Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı ilan etti.

29.05.2014 22:14
Memur-Sen Başkanı Gündoğdu, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı İlan Etti

Memur-Sen Başkanı Gündoğdu, Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı İlan Etti

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan isteklerini sıraladıktan sonra cumhurbaşkanı ilan etti.

29.05.2014 21:40
Hemşireler Günü

Hemşireler Günü "Büyük Türkiye Buluşması"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: ''Hem hekim yetersizliği hem hemşire yetersiziliği hem finansmanda geldiğimiz noktaya baktığımızda Avrupa OECD ortalamalarına göre üçte bir, beşte bir oranında gerilerdeyiz ama ama onların yakaladığı memnuniyeti yakalamış durumdayız'' ''Biz matematik medeniyetinin mensupları.

13.05.2014 18:25
Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu Açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu Açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, bazı konfederasyonların 1 Mayıs'ta emek, dayanışma ve kardeşliğe sahip çıkmak yerine küresel operasyon arayışı içerisine girerek gerilim üretme peşinde olduklarını belirtti.

24.04.2014 15:56
Memur-Sen Başkanı Gündoğdu: 1 Mayıs Taksim'den İbaret Değildir

Memur-Sen Başkanı Gündoğdu: 1 Mayıs Taksim'den İbaret Değildir

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, "Uluslararası sermaye ile kavga edileceğine birlik olup, Taksim'i karıştırmak istiyorlar.

24.04.2014 15:47
2.6 Milyon Kişinin Gözü Başbakan Erdoğan'da

2.6 Milyon Kişinin Gözü Başbakan Erdoğan'da

Ekonomi yönetimi, Başbakanlık'a göndermek üzere memurun taleplerini içeren 9 maddelik kanun tasarısına son şeklini verdi. Şimdi gözler Erdoğan'da...

18.04.2014 07:55
Eğitim Bir Sen Üniversite Buluşması

Eğitim Bir Sen Üniversite Buluşması

Eğitim Bir Sen Üniversite 2 Nolu Şubesi, üyelerini ‘Eğitim Bir Sen Üniversite Buluşması Etkinliği’nde buluşturdu.

13.04.2014 13:48
Kongreden Aysal'ı Rahatlatan Karar

Kongreden Aysal'ı Rahatlatan Karar

Galatasaray'ın olağan mali kurul toplantısında Ünal Aysal istediklerini aldı.

13.04.2014 12:45

Galatasaray Kulübü'nün Mali Kongresi

Galatasaray Adası'nın kiralanması ve 1995 yılından itibaren verilen tüm disiplin cezalarının kaldırılması konularındaki maddeler, ileri tarihli bir olağanüstü genel kurulda görüşülmek üzere gündemden çıkarıldı.

13.04.2014 11:41
Eğitim Bir Sen Selendi İlçe Temsilcisi Mehmet Alakoyun Açıklaması

Eğitim Bir Sen Selendi İlçe Temsilcisi Mehmet Alakoyun Açıklaması

Eğitim Bir-Sen Selendi İlçe Temsilcisi Mehmet Alakoyun, sendika olarak her zaman eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin ve milletin yanında olduklarını kaydederek, "Biz sorumlu sendikacılık yapıyoruz, diğerleri gibi sorunlu sendikacılık yapmıyoruz vesayetin her çeşidine; paraleline de dikeyine de yatayına da karşıyız" dedi.

12.04.2014 11:43
Re'sen Emekliler de Disiplin Affı İstiyor

Re'sen Emekliler de Disiplin Affı İstiyor

Re’sen Emekliler Derneği Başkanı Servet Kahramaner, somut belge ve bilgiye dayanmadan ve mahkeme kararı olmadan sadece amirlerin kanaati doğrultusunda meslekten çıkarılan askerlere yapılan haksız ve hukuksuz uygulamaların bir an önce giderilmesi gerektiğini belirterek “Seçimlerden sonra Meclis'e gelecek olan disiplin affı tasarısına TSK mensuplarının da dahil edilmesi birçok mağduriyetin önüne geçeceği gibi, kamu vicdanını da rahatlatacaktır” diye kaydettiKahramaner, yaptığı açıklamada, Kamu Personeli Danışma Kurulu tarafından, devlet memurları ile ilgili kapsamlı bir çalışma...

27.03.2014 12:33

Re'sen Emekliler Derneği'den 'Disiplin Affı' Sitemi

Re’sen Emekliler Derneği, her çıkarılan disiplin affında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarının kapsam dışında tutulmasının, Avrupa Insan Hakları sözleşmelerinin 'Ayırımcılığı yasaklayan hükümleri' ve Anayasanın 'eşitlik' ilkelerine aykırı olduğu gibi aynı zamanda insan hakkı ihlali olduğunu bildirdi.

27.03.2014 11:20

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı Sona Erdi

Toplantıda, 4/C'li personele kadro verilmesi ve disiplin cezalarının affı ve yeniden düzenlenmesinin de aralarında bulunduğu konular ele alındı.

20.03.2014 14:54

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplantısı Başladı

Toplantıda, 4 C'li personele kadro verilmesi, disiplin cezalarının affı ve yeniden düzenlenmesi ile 2005'den sonra göreve başlayan personele bir derece verilmesinin de aralarında bulunduğu konuların ele alınması bekleniyor.

20.03.2014 10:56

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplanacak

20 Mart'ta yapılacak toplantıya Memur Sen Genel Başkanı Gündoğdu, Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Koncuk ve KESK Genel Başkanı Özgen'in yanı sıra kamudaki yetkili sendikaların genel başkanlarının da katılması bekleniyor Memur Sen Genel Başkan Yardımcısı Tonbul: "Taleplerimiz arasında, disiplin cezalarının.

18.03.2014 12:10

Kamu Personeli Danışma Kurulu Toplanıyor

Kamu Personeli Danışma Kurulu (KPDK), gündeme getirilen ve çözümü daha sonraya bırakılan konuları görüşülmesi için Perşembe günü toplanacak.

18.03.2014 11:28
Bacıoğlu, Vergi Memurlarının Sorunlarının Çözülmesini İstedi

Bacıoğlu, Vergi Memurlarının Sorunlarının Çözülmesini İstedi

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak Temsilcisi Kadir Bacıoğlu, vergi memurlarının sorunlarının çözülmesi gerektiğini açıkladı.

28.02.2014 16:35
Eğitim-Bir-Sen Batman Şubesi '28 Şubat' Açıklaması Yaptı

Eğitim-Bir-Sen Batman Şubesi '28 Şubat' Açıklaması Yaptı

Eğitim-Bir-Sen Batman Şubesi Başkanı Şafi Özperk, 28 Şubat açıklaması yaptı.

28.02.2014 14:26
Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Özdemir: 28 Şubat ile Milletin İradesi Yok Sayıldı

Memur-Sen Kadın Komisyonu Başkanı Özdemir: 28 Şubat ile Milletin İradesi Yok Sayıldı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Kadınlar Komisyonu Başkanı Safiye Özdemir, 28 Şubat ile milletin iradesinin yok sayıldığını, Meclis İç Tüzüğü'nün bahane edilerek, başörtülü milletvekili Merve Kavakçı'nın şahsında millete had bildirilmeye çalışıldığını ifade etti.

28.02.2014 12:43
Türk Büro-Sen Düzce İl Temsilcisi Temel Kırali,

Türk Büro-Sen Düzce İl Temsilcisi Temel Kırali,

Türk Büro-Sen Düzce İl Temsilcisi Temel Kırali, “Gece-gündüz, hafta sonu demeden bayram tatillerinde dahi çalışarak Devlet hazinesini parayla doldurma görevini yürüten fedakar vergi memurlarının sorunları çözülmeden kutlamaların kabul edilmesi mümkün değildir” dedi.

28.02.2014 10:59
Erdoğan, Kamu Çalışanları İçin Talimatı Verdi

Erdoğan, Kamu Çalışanları İçin Talimatı Verdi

Başbakan Erdoğan, Memur-Sen toplantısında kendisine sunulan kadro ve zam talepleriyle ilgili bürokratlarına "Sorunları çözün" talimatı verdi.

22.02.2014 08:03
Gencer: Bu Şehri Kimsenin Futbolsuz Bırakmaya Hakkı Yok

Gencer: Bu Şehri Kimsenin Futbolsuz Bırakmaya Hakkı Yok

Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, kötü tezahüratlarla ilgili olarak, kimsenin bu şehri futbolsuz bırakmaya hakkının olmadığını söyledi.

13.02.2014 14:25
Mehmet Şimşek: Merkez Bankası İşi İyi Götürüyor

Mehmet Şimşek: Merkez Bankası İşi İyi Götürüyor

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Küresel ekonomide oldukça sıkıntılı günlerin yaşandığı bir dönemde Merkez Bankası bu işi iyi götürüyor." dedi.

29.01.2014 10:54
Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu Başbakan Erdoğan'a Taleplerini İletti

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu Başbakan Erdoğan'a Taleplerini İletti

Görüşmede akademik zam, 4 C'li personelin kadroya alınması, ataması yapılacak öğretmen sayısının 80 bine çıkartılması, iş ve meslek danışmanlarının maaş mağduriyetinin giderilmesi, 28 Şubat mağdurlarının sosyal güvenlik hakları, emekli ikramiyesinin hesaplanmasında 30 yıl sınırının kaldırılması, kadın istihdamının önündeki engellerin kaldırılması ve sosyal yardımlar gibi konular ele alındı.

27.01.2014 17:40
Kayso Ocak Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Kayso Ocak Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mustafa Boydak, ''Döviz kurundaki artışta, son dönemde yaşanan birtakım siyasi gelişmelerin etkisi var'' dedi.

23.01.2014 17:34
Memur-Sen Başkanı Gündoğdu, Kpdk'da Uzlaşmaya Varılan Maddeleri Bakan Çelik'e İletti

Memur-Sen Başkanı Gündoğdu, Kpdk'da Uzlaşmaya Varılan Maddeleri Bakan Çelik'e İletti

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i makamında ziyaret etti.

27.12.2013 17:23
Memur-Sen, Kpdk'da Uzlaşılan Maddeleri Bakan Çelik'e İletti

Memur-Sen, Kpdk'da Uzlaşılan Maddeleri Bakan Çelik'e İletti

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i ziyaret ederek bir süre görüştü.

27.12.2013 17:21
Bakan Çelik, Türkiye Kamu-Sen Heyetini Kabul Etti

Bakan Çelik, Türkiye Kamu-Sen Heyetini Kabul Etti

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Koncuk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik'e ek gösterge uygulamasıyla ilgili taleplerini iletti.

19.12.2013 15:33
Suat Kılıç   Öğrenci affı, futbolcuların Mandela ile ilgili mesajı

Suat Kılıç Öğrenci affı, futbolcuların Mandela ile ilgili mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Türkiye'nin, terör renginde bir kum torbasına dönüştürülmesine rıza göstermeyeceğiz. Askerlerimizin kaçırılması bir istismardır. Apaçık bir provokasyondur...

09.12.2013 14:16
Yeni Yılda Memura Disiplin Affı ve Derece Geliyor

Yeni Yılda Memura Disiplin Affı ve Derece Geliyor

Yeni yılda yasalaşacak 2 düzenleme ile memurlara disiplin affı gelecek, 15 Ocak 2005'ten sonra işe başlayanlara 1 derece verilecek.

09.12.2013 08:38