DGS 2013 sınav soru ve cevapları için tıklayınız. ösym.gov.tr

2013 DGS sınav soru ve yanıtları, 2013 dikey geçiş soru ve yanıtları açıklandı. ÖSYM 2013 Dikey Geçiş Sınavı sorularını ve cevaplarını resmi sitesinden duyurdu.

DGS 2013 sınav soru ve cevapları için tıklayınız. ösym.gov.tr

KPSS SONUÇLARInı açıklaması beklenen ÖSYM, yeni bir duyuru daha yayınladı. KPSS SONUÇLARInı bekleyen adayları heyecanlandıran duyuru 2013 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS 2013) SORU VE CEVAPLARIyla ilgili. 2013 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS 2013) SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI.

ÖSYM 2013 DİKEY GEÇİŞ SINAVI SORULARINI VE CEVAPLARInı resmi sitesinden duyurdu. DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARInın bağlantısı: http://www.osym.gov.tr/belge/1-19249/2013-dikey-gecis-sinavi-2013-dgssoru-kitapcigi-ile-ceva-.html adresinden açıklandı. ÖSYM SORULARI VE CEVAPLARInın çoğaltılması ve yayınlanmasıyla ilgili uyarıda bulundu. İşte ÖSYM'den yapılan o duyuru:

2013 DİKEY GEÇİŞ SINAVI (2013-DGS)
: SORU KİTAPÇIĞI İLE CEVAP ANAHTARInın Yayımlanması

21 Temmuz 2013 tarihinde yapılan 2013 DİKEY GEÇİŞ SINAVININ (DGS) TEMEL SORU KİTAPÇIĞI İLE CEVAP ANAHTARIna aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Adaylara duyurulur.DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZDGS 2013 SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI

ÖSYM tarafından her yıl gerçekleştirilen DİKEY GEÇİŞ SINAVI 21 Temmuz Pazar günü yapılmıştı. DİKEY GEÇİŞ SINAVI'nın amacı 2 yıllık meslekyüksekokulu ve açıköğretim meslekyüksekokulu mezunlarının yada mezun durumda olanların lisans tamamlası için kendilerini denediği sınav.

Bir önceki haberimiz şöyleydi:

DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI
açıklanacak mı?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), TBMM'de kabul edilen Torba Kanun'da yer alan bir madde kapsamında elektronik sınav hazırlıkları kapsamında büyük kapsamlı sınavlar dışındaki sınavlarda sorulan soruları yayımlamayacak. Adayların cevap kağıtları ve cevap anahtarlarını görmeleri sağlanacak. Bu doğrultuda soruların yayımlanıp yayımlanmayacağına ÖSYM karar verecek.

Ancak ÖSYM DGS 2013 SAYFASINA DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI adında bir sayfa oluşturmuş durumdadır. Büyük ihtimalle ÖSYM tarafından DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI yayımlanacak. Ayrıca dün ÖSYM Sınav Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Yasin Bulduklu'nun açıklaması basına yansımıştı. Açıklamada "… Bu düzenleme bütün sınavlarda soruların yayımlanmayacağı anlamını taşımaz. Büyük kapsamlı soruları yine yayınlarız …" demişti.

Yayımlanan Sorular Bu Sayfada Yer Alacak

ÖSYM'nin soru ve cevaplar için ayrı bir sayfa oluşturmasından yola çıkarsak bu yıl DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI yayınlanacak öngörüsünde bulunabiliriz. Açıklanan soru ve cevaplar DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI sayfasında yer alacak.


İşte O Sayfa;DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZDGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI, DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI yine aynı şekilde sınav bitiminden 2-3 gün süre sonra yayınlanmakta olacaktır. DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI yayınlanır yayınlanmaz sitemizde olacak.
ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS) 21 Temmuz 2013'te yapıldı. İki yıllık meslek yüksekokulları ve açıköğretim meslek yüksekokulları mezunlarının lisans tamamlamak için katıldıkları sınav 21 Temmuz'da 9:30'da başlayıp 12:30'da son buldu. Sınavdan çıkan üniversite lisans tamamlama adayları, sınavın çok zor olmasından yana şikayetçi oldu. Sınavdan çıkanların büyük bir çoğunluğu sınavda sayısal ve sözel mantığın çok zor olduğunu, türkçe paragraf sorularının çok uzun olduğu ve sürenin yetmediğini, türkçede iki şık arasında çok kalındığını, matematikte ilk 50 soruya kadar normal seviyede olduğunu ve daha sonra çok zorlaştığını söyledi. Geçtiğimiz yılki DGS'ninde zor olduğu yönünde görüşler vardı sınav sonrasında ve puanlar açıklanıp tercihler yapıldıktan sonra bazı bölümlerde 10 puana varıncaya kadar bir düşüş yaşandı. Bu yıl nasıl olacağını çok merak ediyoruz. Geçtiğimiz yıl DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI 4 gün içerisinde yayınlanmış, sonuçlar ise 43 gün içerisinde açıklanmıştı. DGS 2013 SINAV SORU VE CEVAPLARI en geç cuma günü yayınlanacağını tahmin ediyoruz. Sonuçlar ise ÖSYM'nin bu yılki sonuçları çabuk okuma özelliğine güvenerek 5 Ağustos'ta sonuçların açıklanacağını tahmin ediyoruz.