CÜNEYT SOLAKOĞLU

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 22:13
Sinema Klasiği Altın Koza Yarın Başlıyor

Sinema Klasiği Altın Koza Yarın Başlıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Adana Sinema Kulübü öncülüğünde ilki 1969 yılında "Altın Koza Film Şenliği" adı altında gerçekleştirilen ve bu yıl 18. 'si düzenlenen "Altın Koza Uluslararası Film Festivali yarın başlıyor.

TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı

TMOK, 2010 Türkiye Faır Play Ödüllerini Açıkladı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin '2010 Türkiye Fair Play Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.

2010 Türkiye Fair Play Ödülleri'ni Kazananlar Açıklandı

2010 Türkiye Fair Play Ödülleri'ni Kazananlar Açıklandı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin '2010 Türkiye Fair Play Ödülleri'ni kazananlar belli oldu.

Altın Koza'dan 'Bal' Çıktı

Altın Koza Uluslararası Film Festivali'nde En İyi Film Ödülünü Yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu'nun Yaptığı 'Bal' Filmi Aldı.

Mersin-trieste Limanları Arasındaki Ro-ro Seferleri İkiye Çıkarıldı

19.10.2009- Mersin Limanı'ndan İtalya'nın Trieste Limanı'na Başlatılan Ro-ro Gemilerinin Sefer Sayısı İkiye Çıkarıldı.

Mersin -Trieste Ro-ro Seferleri Başladı

Mersin -Trieste Ro-ro Seferleri Başladı

U.n Ro-ro İşletmeleri Aş ve Mersin Uluslararası Liman İşletmeciliği Aş'nin (Mıp) Ortak Girişimi Olan Mersin-trieste Arasındaki Ro-ro Seferlerinin İlki Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'in de Katıldığı Törenle Başladı.

Kkr, Gemi İndirdi, Yeni Yatırım Sinyali Verdi

Kkr, Gemi İndirdi, Yeni Yatırım Sinyali Verdi

Un Ro-ro Filosunun 10'uncu Gemisini Almanya'nın Tersane Şehri Flensburg'da Denize İndiren Kkr Türkiye Sorumlusu Ahmet Faralyalı, 'Halkbank ve Milli Piyango'yla İlgileniyoruz Dedi.

Un Ro-ro'nun 11. Gemisi Un Akdeniz Suya İndirildi

Almanya'nın Flensburg Kentindeki Flensburger Schiffbau-gesellschaft (Fsg) Tersanesinde Un Ro-ro İçin Yapılan On Birinci Roro Gemisi, Kkr Menajeri John Peffer, Un Ro-ro Ceo'su Cüneyt Solakoğlu Fsg Genel Müdürü Peter Sierk'in Katıldıkları Bir Törenle Suya İndirildi.

"Adriyatik'teki Geminin Batma Tehlikesi Yok"

Adriyatik Denizi'nin Hırvatistan Açıklarında Yangın Çıkan Türk Bayraklı Ro-ro Gemisinin Bağlı Olduğu Un Ro-ro İşletmeleri Aş'nin Üst Yöneticisi Cüneyt Solakoğlu, Gemideki Yangının Henüz Kontrol Altına Alınmadığını, Geminin Açığa Doğru Sürüklendiğini, Ancak Batma Tehlikesi Bulunmadığını ve Çevre Kirliliğine Yol Açacak Bir Durumun da Söz Konusu Olmadığını Bildirdi.

UND yetkilisi Solakoğlu: "Gemideki yangın konrol altına alınamadı, batma riski henüz yok"

İtalya'nın Trieste Limanı'na gittiği sırada Adriyatik Denizi'nin Hırvatistan açıklarında kargo bölümünde yangın çıkan ve büyük çevre kirliliğine sebep olacağı iddia edilen Uluslararası Nakliyatçılar Derneği'ne ait "UND Adriyatik" isimli gemideki yangının kontrol altına alınamadığı belirtildi.

Un Ro-ro Şirketi Yöneticilerinden Türk Gemisindeki Yangına İlişkin Açıklama

Un Ro-ro Ceo'su Cüneyt Solakoğlu, Hırvatistan Yakınlarında Yanmaya Başlayan Und Adriyatik Adlı Gemideki Yolcu ve Mürettebatın Kurtarıldığını Dile Getirerek, "Gemideki Yakıt Tankları Tamamen Kontrol Altında, Şu Ana Kadar Bize Ulaşan Raporlar Doğrultusunda Çevre Kirliğine Sebep Olabilecek Bir Sızma veya Olay Görünmüyor" Dedi.

Und Adriyatik Ro-ro Gemisinde Yangın

U.n Ro-ro'nun 3 Şubat 2008 Tarihinde İstanbul Pendik Limanından Kalkarak, İtalya'nın Trieste Limanına Düzenli Seferini Yapan Und Adriyatik İsimli Ro-ro Gemisinde, Yangın Çıktığı Bildirildi.

Üzeltme)

U.n Ro-ro'nun 3 Şubat 2008 Tarihinde İstanbul Pendik Limanından Kalkarak, İtalya'nın Trieste Limanına Düzenli Seferini Yapan Und Adriyatik İsimli Ro-ro Gemisinde, Yangın Çıktığı Bildirildi.

Un Ro-ro Ceo'su Solakoğlu: "Gemide Patlayıcı Madde Taşınmamaktadır"

Un.ro-ro Ceo'su Cüneyt Solakoğlu, 3 Şubat'ta İstanbul Pendik Limanından Hareket Ederek, İtalya'nın Trieste Limanına Düzenli Seferini Gerçekleştiren Un Ro-ro'ya Ait Und Adriyatik Adlı Gemide Çıkan Yangında Can Kaybı Olmadığını ve Güvenlik Önlemlerinin Alındığını Bildirdi.

Galatasaray Cafe Crown - Casa TED Ankara Kolejlileri: 89 - 71

Salon: Ayhan Şahenk Spor Salonu

Galatasaray Cafe Crown: 89 - Casa Ted Ankara Kolejliler: 71

Beko Basketbol Ligi'nde Oynanan Karşılaşmada Galatasaray Cafe Crown, Casa Ted Ankara Kolejliler'i 89-71 Yendi.

Un Ro-ro'nun ABD'li Şirkete Satışı Onaylandı

Türkiye'nin En Büyük Deniz Taşımacılığı Filosu Un Ro-ro'nun Amerikan Kkr Şirketine Satışı, Bugün Yapılan Genel Kurul'da Onaylandı.

U.n Ro-ro'nun Kkr'a Satışı Onaylandı

Kohlberg Kravis Roberts & Co. ("kkr"), Danışmanlığını Yaptığı Yatırım Fonlarının Tamamen Kontolü Altında Kurulan Yeni Bir Şirket Olan Trieste Bidco Denizcilik ve Taşımacılık A.ş. Tarafından, U.n Ro-ro İşletmeleri A.ş.'nin ("u.n Ro-ro") Satışının Tamamlandığını Duyurdu.

Und'den Rekabet Kurumu'na: Un Ro-ro Satışını Durdurun

Und'den Rekabet Kurumu'na: Un Ro-ro Satışını Durdurun

Deniz Taşımacılığı Şirketi Un Ro-ro İşletmeleri'nin Küçük Ortağı Uluslararası Nakliyeciler Derneği (Und), Un Ro-ro'nun Geçen Ay ABD'li Özel Sermaye Fonu Kohlberg Kravis Roberts'a (Kkr) Satışının Durdurulması İçin Rekabet Kurulu'na Başvurduklarını Açıkladı.

Und, Ro-ro Zamlarını Rekabet Kurumu'na Şikayet Etti

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (Und) Başkanı Tamer Dinçşahin, Un Ro-ro Seferlerine Yapılan 130 Euroluk Zammın Ardından, Çeşme-trieste Hattında Çalışan Ulusoy Gemi İşletmeleri'nin de Bilet Fiyatlarına 1 Kasım Tarihinden Geçerli Olmak Üzere Yüzde 7.35 Oranında Zam Yaptığına Dikkat Çekerek, "Her İki Zam Kararının Ülkemize Verilen Geçiş Belgelerinin Birçoğunun Bittiği Döneme Gelmesi Düşündürücü ...

Un Ro-ro'nun Satışına İptal İstemi

Un Ro-ro'nun Satışına İptal İstemi

Uluslararası Nakliyeciler Derneği, Un Ro-ro'nun Geçen Ay ABD'li Özel Sermaye Fonu Kohlberg Kravis Roberts'a Satışının Durdurulması İçin Rekabet Kurulu'na Başvurduklarını Açıkladı.

Un Ro-ro Ceo'su Solakoğlu: "Satış Süreci Bir Peri Masalı Gibi Başladı ve Bitti" (1)

Un Ro-ro Ceo'su Cüneyt Solakoğlu, Un Ro-ro'nun Yüzde 97.6'sının Amerikan Kkr Şirketine Satışına İlişkin Sürecin "Bir Peri Masalı Gibi" Başlayıp Bittiğini Belirterek, "Türk Nakliyecilerinin Başına Gökten Elma Düştü. 910 Milyon Euro'yu Aldılar. Şimdi Artık Nakliyeci Nakliyeciliğini Yapacak, Denizcilik de Kendi Kurallarına Göre Devam Edecek" Dedi.

Kkr Ortağı John Pfeffer: "Özelleştirmelerle İlgilenebiliriz" (2-son)

Kohlberg Kravis Roberts & Co. (Kkr) Şirketi Ortağı John Pfeffer, Un Ro-ro'nun Güvenilir ve Rekabetçi Fiyatlarla Hizmet Vermesi İçin Çalışacaklarını Belirterek, "Dünyanın Her Yerinde Tüm Sektörlere Yatırım Yapan Bir Şirketiz. Türkiye'de de Elektrik Dağıtım İhaleleri Dahil Özelleştirmelerle ve Yeni Şirket Satın Almaları ile İlgilenebiliriz" Diye Konuştu.

Düzeltme

Sayın Abonelerimize: "Kkr Ortağı John Pfeffer: Özelleştirmelerle İlgilenebiliriz (2-son)" Başlıklı Haberimizde Citigroup Türkiye Kurumsal Finansman Sorumlusu Çağlayan Çetin'in Soyadı Sehven "Çelik" Olarak Yazılmıştır. Doğrusu "Çetin" Olacaktır. Haberimizi Düzeltilmiş Biçimiyle Tekrar Yayınlıyoruz.

Türkiye'ye Tek Kalemde En Büyük Fonu Getirdik, Başka Yatırımlara da Bakıyoruz

Türkiye'ye Tek Kalemde En Büyük Fonu Getirdik, Başka Yatırımlara da Bakıyoruz

Un Ro-ro'nun Yüzde 97.6'sını Yıl Sonuna Kadar Devralmaya Hazırlanan Kkr, 910 Milyon Euro'luk İşlemin Türkiye'nin 1 Milyar Doların Üzerindeki İlk Private Equity (Özel Sermaye Fonu) İşlemi Olacağına Dikkat Çekti.

Kkr, Türkiye'deki İlk Yatırımını Deniz Taşımacılığı Şirketi U.n Ro-ro ile Gerçekleştiriyor

Kohlberg Kravis Roberts&co. ("kkr"), Türkiye'deki İlk Yatırımını Deniz Taşımacılığı Şirketi U.n Ro-ro ile Gerçekleştiriyor.

Un Ro-ro'nun Yüzde 97.6'sı 888.1 Milyon Euro'ya Kkr'nin

Un Ro-ro'nun Yüzde 97.6'sı 888.1 Milyon Euro'ya Kkr'nin

Akdeniz'in En Büyük, Dünyanın da İlk 4 Operatörü Arasında Gösterilen ve Türkiye'den Ro-ro ile Yapılan İhracat Taşımalarının Yarısından Fazlasını Gerçekleştiren Un Ro-ro'nun Satışına Onay Veren Ortakların Oranı Yüzde 97.6'yı Buldu.

Un Ro-ro'nun Yüzde 97.6'sı Kkr'ye Satıldı

ABD'li Özel Sermaye Fonu Kohlberg Kravis Roberts (Kkr), Türk Deniz Taşımacılığı Şirketi Un Ro-ro İşletmeleri'nin Yüzde 97.6'sını Satın Aldı.

Kkr'ın, U.n. Ro-ro Grubu'nun Bütün Hissedarlarına Yaptığı Teklif, 1-5 Ekim Tarihleri Arasında İmzaya Açık Kalacak

Kohlberg Kravis Roberts & Co. (Kkr) Firmasının, U.n Ro-ro Grubu'nun Bütün Hissedarlarına Yaptığı Teklifin, 1-5 Ekim Tarihleri Arasında İmzaya Açık Kalacağı Bildirildi.

Krr: Komisyon Yok, İmzaya Bekliyoruz

Krr: Komisyon Yok, İmzaya Bekliyoruz

Kohlerberg Kravis Roberts & Co. (Kkr) Firmasının, U.n Ro-ro Grubunun Bütün Hissedarlarına Yaptığı Teklifin, 1-5 Ekim Tarihleri Arasında İmzaya Açık Kalacağı Bildirildi.

Saffet Ulusoy: "Un Ro-ro'nun Satışını Hükümet de Hanımım da İstemiyor"

Un Ro-ro'nun Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Ulusoy, Şirketin Çoğunluk Hisselerinin Kohlberg Kravis Roberts&co. L.p'ye (Kkr) Satılmasına Sadece Şirketin Yüzde 49'una Sahip Hissedarların Değil, Hükümetin de Karşı Çıktığını Söyledi.

Ulusoy: Gerekirse 30 Milyon Dolar Öder, Un Ro-ro'yu Sattırmam

Ulusoy: Gerekirse 30 Milyon Dolar Öder, Un Ro-ro'yu Sattırmam

ABD'li Özel Sermaye Fonu Kkr ile Yüzde 87 Hissesi İçin Görüşmelerinin Yürütüldüğü Un Ro-ro'nun Satışına, Und ve İhracatçılardan Sonra Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Ulusoy da Karşı Çıktı.

Şaffet Ulusoy: "U.n Ro-ro Satışına Ölürüm de Razı Gelmem"

U.n Ro-ro Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Ulusoy, Şirketin Çoğunluk Hisselerinin Kohlberg Kravis Roberts & Co. L.p (Kkr)'ye Satışına İlişkin Olarak, "Ölürüm de Razı Gelmem Bu Satışa. Çünkü Bu Filoyu Bu Hale Nasıl Getirdim Ben Bilirim" Dedi.

Taban Fiyat 850 Milyon Dolar Oldu

Taban Fiyat 850 Milyon Dolar Oldu

ABD'li Özel Sermaye Fonu Kkr ile Münhasırlık Anlaşması İmzalayan Un Ro Ro'nun 39 Ortağı Ellerindeki Yüzde 87 Hissenin Satışına Onay Verdi.

Un Ro-Ro'ya Gelen KKR, İlişkiyi Anında Kesti

Un Ro-Ro'ya Gelen KKR, İlişkiyi Anında Kesti

Un Ro-ro'nun Yüzde 87'sini Almak İçin Münhasırlık Anlaşması İmzalayan ABD'li Yatırım Şirketi Kkr, Kredi Almak İçin Görüştüğü Yunan Marfin'in Yaptığı Erken Açıklamaya Kızdı.

Kkr, 600 Milyon Dolara Büyüyen Un Ro-ro'yu Alıyor

Kkr, 600 Milyon Dolara Büyüyen Un Ro-ro'yu Alıyor

Nakliye Sektörünün Duayeni Saffet Ulusoy Önderliğinde Kurulan Un Ro-ro, ABD'li Yatırım Şirketi Kkr ile Yüzde 87'lik Hissenin Satışı İçin Münhasırlık Anlaşması İmzaladı. Bugüne Kadar 600 Milyon Doların Üzerinde Yatırım Yapılan Şirketin 9 Gemisi Bulunuyor.

Solakoğlu Yeniden Tegv Başkanı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (Tegv), Yeni Yönetim Kadrosu ile Önümüzdeki 10 Yılda 2 Milyon Çocuğa Eğitim Desteği Verme Hedefine Hızla İlerliyor.

Saffet Ulusoy'a İsveç Kraliyet Nişanı Verildi

Türk Nakliye Sektörünün Duayenlerinden İşadamı Saffet Ulusoy'a, İsveç Kraliyet Nişanı Verildi.