ÇOCUĞA ŞİDDET

26 Temmuz 2014 Cumartesi Saat: 08:11
Çiçek:

Çiçek: "İsrail'in gerçekleştirdiği bu vahşeti ve zalimliği şiddetle ve nefretle kınıyoruz" -

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İsrail'in sivil Gazze halkını hedef alan saldırılarına ilişkin, "İsrail'in gerçekleştirdiği bu vahşeti ve zalimliği şiddetle ve nefretle kınıyoruz" dedi.

22.07.2014 23:34

İsipab, Gazze İçin Olağanüstü Toplandı

TBMM Başkanı Çiçek: “İsrail’in gerçekleştirdiği bu vahşeti ve zalimliği şiddetle ve nefretle kınıyoruz” “İsrail saldırıların bir diğer hedefi El Fetih ve Hamas arasında ki tarihi uzlaşma olmuştur.

22.07.2014 17:30
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'i kınadı (1) -

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'i kınadı (1) -

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'in Gazze'ye saldırısını yayımladığı ortak bildiriyle kınadı.

18.07.2014 19:54
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'i kınadı (2) -

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'i kınadı (2) -

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'in Gazze'ye saldırısını yayımladığı ortak bildiriyle kınadı.

18.07.2014 19:49
İsrail'e Tepkiler Büyüyor

İsrail'e Tepkiler Büyüyor

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, Gazze’ye İsrail tarafından düzenlenen saldırıyı kınadıklarını söyledi.

18.07.2014 17:33

İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu, İsrail'in Gazze'ye saldırısını, yayımladığı ortak bildiriyle kınadı Bildiriden: "İsrail’in asıl hedefi, açık hava hapishanesi haline getirdiği Filistin’de gruplar arasında sağlanan birliği ortadan kaldırmak ve tüm Filistin’i yok etmektir" "İsrail’in acımasız tutumuna.

18.07.2014 16:57

Yerel Yönetim Politikaları Açısından Çocuk ve Şehir Çalıştayı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen çalıştaydan, yerel yönetimlere imar ve yapılaşma politiklarına çocuk perspektifinden bakma önerisinde bulunuldu Rapordan: "Çocukla ibadethane arasındaki ilişkiyi artıracak, tarihi, kültürel, milli ve manevi değerleri çocukla en doğru biçimde paylaşacak çalışmalar yapılmalı, ibadethanelerin bahçeleri, çevresi çocuklara açılmalıdır" "Kullanma yaşı gittikçe düşen uyuşturucu ve bağımlılık maddeleri ile mücadelede etkin rol alınmalı, ailelerin farkındalığını arttıracak çalışmalar yapılmalı, yapılan çalışmalara destek olunmalı, bu tür bağımlılıklarla mücadele için rehabilitasyon merkezleri oluşturulmalıdır.

18.07.2014 15:16
TBMM Başkanı Cemil Çiçek Açıklaması

TBMM Başkanı Cemil Çiçek Açıklaması

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Gazze’de sadece ölenler değil, insanlık ve insanlığın ortak aklı da katledilmiştir.

18.07.2014 12:30

"Gazze'de İnsanlık ve İnsanlığın Ortak Aklı da Katledilmiştir"

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "İsrail, Gazze halkına yönelik başlattığı hava, deniz ve kara saldırılarını bir an önce durdurmalıdır." dedi.

18.07.2014 11:38

Tecavüz Sanığına İlk Ceza 36 Yıl 8 Ay, Rapor Gelince Artacak

Diyarbakır'da tecavüz davasında tutuklu yargılanan sanık 25 yaşındaki B.Ç., 13 yaşındaki erkek çocuğa yönelik 'nitelikli cinsel istismar', 'silAhla cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma' ve 'gasp' suçlarından 36 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

17.07.2014 12:10

Danimarka'da Kadın Cinayetlerinde Artış Kaydedildi

(SNA) KOPENHAG'ın Hvidovre semtinde, 28 yaşındaki Sinem Demirhan Fener'in, 33 yaşındaki eşi Harun Fener tarafından kurşunlanarak öldürülmesinin ardından, ülkede kadına yönelik şiddet olayları ve cinayetler tartışılmaya başlandı.

13.07.2014 15:34

Eşler En Çok "Ev" ve "Çocuk" Konularında Sorun Yaşıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ''Türkiye'de Aile Yapısı Araştırmaları İleri İstatistik Analizi Araştırması'' hazırladı Rapora göre, aile bireyleri eşleriyle ilişkilerinde en çok sorun oluşturan konular arasında ''ev'' ve ''çocuklar'' ile ilgili sorumluluklar geldiğini belirtiyor Ülke genelinde hanelerin yüzde 70'i çekirdek aileden oluşurken, bireylerin yarısından çoğu ailesinin mutlu olduğunu ifade ediyor Doğal yöntemle çocuk sahibi olunmadığında bireylerin yüzde 83'ü evlat edinilebileceğini düşünürken, yüzde 16'sı ''sperm bankasına veya yumurta bankasına başvurma'' fikrine olumlu bakıyor.

04.07.2014 15:04

'Türkiye'de Aile Yapısı Araştırmaları" Tanıtım Toplantısı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam: ''Küresel ölçekte artan toplumsal şiddetin bir yansıması olan kadına karşı şiddeti engellemek ne bir insanın, ne bir bakanın, ne de bir bakanlığın tek başına yapabileceği bir iş değil'' ''Ailelerin ve onu oluşturan bireylerin demografik, sosyo ekonomik ve sosyo kültürel durumlarıyla aile kurumuna ilişkin algılarını bilimsel olarak tespit etmek, sorunlarını daha iyi anlamak ve ortaya çıkan sorunlarla mücadelede yol gösterici olması maksadıyla tasarlanan Türkiye Aile Yapısı Araştırmaları, bakanlık tarafından 5 yılda bir tekrarlanan bir çalışma'' ''Çağımızın en az şiddet kadar önemli sorunlarından biri. Türkiye'de son yıllarda ne yazık ki çok büyük bir artış gösteriyor.

04.07.2014 13:11
Kurum, 18 Yaşına Kadar En İyi Hizmeti Hedefliyor

Kurum, 18 Yaşına Kadar En İyi Hizmeti Hedefliyor

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Murat Demirkol, yetiştirme yurtlarında kalan çocuklara yönelik hizmetleri sıraladı.

01.07.2014 11:39
Baro Başkanı'ndan Öğretmenlere

Baro Başkanı'ndan Öğretmenlere "Hoşgörü" Tavsiyesi

Kayseri Baro Başkanı Fevzi Konaç, 17 Mayıs günü Seyyid Burhaneddin Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Mehmet Aktaş'ın bir öğrencisi tarafından yumruklanmasının ardından ölümüyle sonuçlanan olayın Adliye'ye intikal ettiğini belirterek, ''Öğrencinin yaptığını asla tasvip etmiyorum ama yüzde 1 de olsa bu olayda öğretmenimizin kusurlu olup olmadığını öğretmenler olarak sorgulama noktasında olduğumuzu da görüyorum'' dedi.

30.06.2014 09:57
Çocuğa Cinsel İstimara 15 Yıl Hapis

Çocuğa Cinsel İstimara 15 Yıl Hapis

Yeni Yargı Paketi'nde çocuğa cinsel istismar suçunun cezası ağırlaştırıldı.

28.06.2014 04:52
Cumhurbaşkanı Gül'den Kanun Onayı

Cumhurbaşkanı Gül'den Kanun Onayı

Kamuoyunda "Yeni Yargı Paketi" olarak bilinen kanuna göre çocuğu cinsel yönden istismar eden kişiye, 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası uygulanacak.

27.06.2014 21:48

Diyanet İşleri Başkanı Görmez Açıklaması

"(Mülticelere yönelik çalışmalar) Türkiye'nin her ilinde ve ilçesindeki müftülerimiz, vaizlerimiz, önemli din görevlisi arkadaşlarımız, cemaatlerindeki hayırsever iş adamlarıyla heyet oluşturacak ve her il ve ilçemizde kaç mülteci var, kaçının evi barkı var veya yok, kaçı aç susuz bunları tespit edecek.

25.06.2014 16:15
Mehmet Görmez:

Mehmet Görmez: "Irak'ta Yaşananlara Sadece Mezhep Kavgası Demek Eksikliktir"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Irak’taki gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, yaşanan olayları sadece “mezhep kavgası” şeklinde takdim etmeyi bir eksiklik olarak gördüğünü söyledi.

25.06.2014 16:05

Emniyetteyim" Projesi

Aile içi şiddette farkındalık oluşturmak amacıyla hayata geçirilen proje, şiddete uğrayan kadınların ilk başvuru yerleri olan emniyet güçlerinin müdahalesinin iyileştirilmesine dayanıyor AK Parti İstanbul Milletvekili Dağoğlu: "Kadına karşı şiddet insan haklarının en bariz ihlalidir.

23.06.2014 15:22

Tecavüzcü Cezalandırıldı, Rapor İşkencesi Devam Ediyor

Diyarbakır'da okula giderken alıkonulup, tecavüze uğrayan 13 yaşındaki F.S. adlı erkek çocuğa 3 ayrı kurumdan rapor aldırıldı.

23.06.2014 14:01

I. Disiplinlerararası Çocuk ve Kadın' Sempozyumu Katılımcıları Yemekte Buluştu

Küçükçekmece Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi işbirliğiyle düzenlenen ‘I. Disiplinlerararası Çocuk ve Kadın’ başlıklı sempozyuma konuşmacı olarak katılan akademisyenler, boğaz turu ve akşam yemeğinde bir araya geldi.

20.06.2014 11:24
Oyuncak Tabancalar Çocukları Şiddete Yöneltiyor'

Oyuncak Tabancalar Çocukları Şiddete Yöneltiyor'

Uzmanlar, çocuklarına hediye alımında seçici davranmasını ve şiddet içerikli oyuncak almamaları uyarısında bulunuyor.

18.06.2014 18:06
Yeni Yargı Paketi Yasalaştı

Yeni Yargı Paketi Yasalaştı

Türk Ceza Kanun'a göre, cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlal eden kişi, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası alacak.

18.06.2014 01:28
Cinsel İstismar Suçunda Yasa Tek Başına Yeterli Değil, Toplum Eğitilmeli'

Cinsel İstismar Suçunda Yasa Tek Başına Yeterli Değil, Toplum Eğitilmeli'

Zirve Üniversitesi Aile ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Derya Keskinci, cinsel istismar suçlarında cezaların arttırılması yönündeki çalışmalarının yeterli olmayacağını belirterek, toplumun eğitilmesine ihtiyaç olduğunu açıkladı.

17.06.2014 14:07
Çocuk Hasretini Parklarda Dindiren Babalar

Çocuk Hasretini Parklarda Dindiren Babalar

Çocukların hayatındaki babaların yerini anlatabilmek için kutlanan Babalar Günü yaklaşıyor.

14.06.2014 10:35

Karnesi Zayıf Çocuğa Tepki Gösterilmemeli'

Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hidayet Tok, “Karne notu kötü diye çocuklarınıza aşırı baskı uygulamanız onların okuldan soğumalarına neden olabilir.

13.06.2014 16:17

Yeni Yargı Paketi, TBMM Genel Kurulu'nda

Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın 3. Bölümü kabul edildi Cinsel davranışlarla bir kimsenin vücut dokunulmazlığını ihlal eden kişi, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılacak Çocuğu cinsel yönden istismar eden kişiye, 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası uygulanacak Cinsel saldırı için başvurulan cebir ve şiddet sonucu mağdurun bitkisel hayata girmesi veya ölümü halinde, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilecek Uyuşturucu veya uyarıcı maddeleri ruhsatsız veya ruhsata aykırı olarak imal, ithal veya ihraç edenler 20 yıldan 30 yıla kadar hapse çarptırılacak Uyuşturucu bulunduran ya da kullananlar, dava açılmasının ertelenmesi hükmünden bir kez yararlanacak Ağır bir hastalık veya engellilik nedeniyle hayatını yalnız idame ettiremeyen mahkumlar, toplum bakımından ağır ve somut bir tehlike oluşturmuyorsa cezalarının...

12.06.2014 23:32
Kötü Karne Sendromu Kabus Olmasın

Kötü Karne Sendromu Kabus Olmasın

Okulların kapanmasına sayılı günler kala kötü karne sendromu hem öğrencilerin hem de velilerin korkulu rüyası oldu.

12.06.2014 09:53

Çocuğunun Çetin Bir Türk Olmasını İsteyenler Kulağını Çekmesin"

Almanya'da çocuklara karşı şiddet artıyor.

11.06.2014 13:49

Yerköy'de Koca Dayağı Hastanelik Etti

Yozgat'ın Yerköy İlçesinde 19 yaşındaki Yeşim Şahiner, 2 yıllık eşi 25 yaşındaki E.E.Ş tarafından dövülerek hastanelik edildi.

10.06.2014 15:38
Koca Dayağı Genç Kadını Hastanelik Etti

Koca Dayağı Genç Kadını Hastanelik Etti

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde, alkollü koca eşini döverek hastanelik etti.

10.06.2014 15:22
Yozgat'ta Koca Dayağı Hastanelik Etti

Yozgat'ta Koca Dayağı Hastanelik Etti

Yozgat'ın Yerköy ilçesinde eve içkili dönen koca, 9 aylık çocuğunun önünde eşini döverek hastanelik etti.

10.06.2014 15:02

Ekranda "Alkolü Özendiren" Görüntülere Yer Verilemeyecek

Alkollü içkilerin satış, pazarlama ve reklamına ilişkin düzenlemeyle getirilen "Alkol Yasası" 12 Haziran'dan itibaren ülke çapında uygulanmaya başlayacak Dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere yer verilemeyecek.

10.06.2014 11:38

Liseli Kızla Cinsel İlişkiye Girdi Tutuklandı

Konya'da 16 yaşındaki A.K. ile cinsel ilişkiye girdiği iddiasıyla gözaltına alınan 30 yaşındaki Y.E.Ö., kızın ailesinin şikayeti üzerine tutuklandı.

08.06.2014 15:30
Güzel:

Güzel: "Şiddet Oyunları Oynayan Çocuklar Duyarsızlaşıyor"

Çocuk Hastalıkları ve Çocuk Sağlığı Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Güzel, şiddet içerikli oyun oynayan çocukların tamamen duyarsızlaştığını, Facebook’un depresyonla birebir ilişkisinin olduğunun tespit edildiğini, ebeveynlerin çocuklarını bilgisayarlarda 30 dakikayı geçmeyecek şekilde kısıtlaması gerektiğini söyledi.

07.06.2014 13:08

Almanya'da 5 Aylık Muhammed Ailesine Kavuştu

Velbert'te şiddet gördüğü iddiasıyla 5 Mayıs'ta gençlik dairesince ailesinden alınan 5 aylık Muhammed, mahkeme kararıyla anne babasına geri verildi Bebeğin babası İsmail Oral: "Sanki yeniden bir çocuğumuz olmuş gibi bir duygu içersindeyiz.

06.06.2014 16:33
Mavi Çocuk Utku' Ölümsüzleşti

Mavi Çocuk Utku' Ölümsüzleşti

Adana’da geçtiğimiz yıl beynindeki tümör nedeniyle hayatını kaybeden ve bağışlanan organlarıyla 4 çocuğa yeniden hayat veren 6 yaşındaki Ali Utku Yücel’in adı, gazeteci olan babası Kemal Yücel’in kurduğu; ‘Mavi Çocuk Utku Umut Işığı Derneği’nde ölümsüzleşti.

04.06.2014 16:35
11 Yaşındaki Çocuğa Üvey Anne Şiddeti

11 Yaşındaki Çocuğa Üvey Anne Şiddeti

Batman'da üvey annesi tarafından sopayla dövüldüğü öne sürülen 11 yaşındaki Ç.T. adlı kızın başına 12 dikiş atıldı.

01.06.2014 18:34
İhd, Çocuk Şiddetini Çocuklarla Protesto Etti

İhd, Çocuk Şiddetini Çocuklarla Protesto Etti

İnsan Hakları Derneği (İHD) Siirt Şubesi, çocuklara yapılan şiddet ve ölümlere dikkat çeken bir açıklama yaptı.

01.06.2014 16:58
11 Yaşındaki Çocuğa Üvey Anne Şiddeti

11 Yaşındaki Çocuğa Üvey Anne Şiddeti

Batman'da üvey annesi tarafından sopayla dövüldüğü öne sürülen 11 yaşındaki Ç.T. adlı kızın başına 12 dikiş atıldı.

01.06.2014 16:15

Doç. Dr. Kaya: Cezaları Ağırlaştırarak Çocuklar Cinsel İstismardan Korunamaz

Türkiye Psikiyatri Derneği Medya Koordinatörü Doç. Dr. Burhanettin Kaya, devletin öncelikli sorumluluğunun faili cezalandırmak değil kadını ve çocuğu korumak olması gerektiğini söyledi.

01.06.2014 11:38

Başbakan Erdoğan: Artist ve Sanatçı Müsveddeleri İsyan Çağrıları Yapıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarıyla Türkiye'ye tuzak kurulmak istendiğini belirterek, "Türkiye'mizde bunu başaramadılar ve başaramayacaklar.

30.05.2014 19:55

Almanya'da 5 Aylık Muhammed Ailesinden Koparıldı

Velbert kentinde yaşayan İsmail ve Müberra Oral çiftinin 5 aylık bebeği Muhammed, şiddet gördüğü iddia edilerek ailesinden alınıp koruyucu aileye verildi Baba Oral: "Gençlik dairesi bizimle dalga geçti, evladımızı gasbetti etti" "5 aylık bir çocuğa biz nasıl şiddet uygulayabiliriz. Bu söylemleri bile.

29.05.2014 13:50

TBMM Genel Kurulu

Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik kurulan Meclis araştırma komisyonunun raporu görüşülüyor AK Parti Gümüşhane Milletvekili Aydın: "CHP'den bir milletvekili arkadaşımızın konuşmasındaki 'kaç kelleye baktıysa o kadar para alacak doktor' kelimesinin tutanaklardan çıkarılmasını istirham ediyorum" CHP.

28.05.2014 20:32
Çocuklar Cinsel İstismar Konusunda Eğitilmeli

Çocuklar Cinsel İstismar Konusunda Eğitilmeli"

Çocukların cinsel istismar konusunda bilinçlendirilmesinin önemli olduğu, bu nedenle çocuğa okul öncesi, özellikle 3 ile 4 yaş arasında eğitim verilmesi gerektiği bildirildi Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özkök: "Kötü niyetli insanlar her zaman olacaktır ama çocuk okul öncesi kendisine.

28.05.2014 12:13

Kayıp Çocuklar İçin Şarkı Söylediler

Müzik grubu Kent Şarkıları, Türkiye'deki 'çocuk ölümleri' ve 'kayıp çocuklar' konusunda farkındalık yaratmak için sözlerini yazdıkları ve seslendirdikleri 'Çocuğun Düşü' adlı şarkıya, 400 çocuğun katılımıyla klip çekti.

28.05.2014 11:02
Gençlik İşsizlik ve Madde Bağımlılığından Şikayetçi

Gençlik İşsizlik ve Madde Bağımlılığından Şikayetçi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 2015-2019 Stratejik Plan Forumları'ndan Amed Gençlik Forumu'nda gençlik için merkezler kurulması istendi.

28.05.2014 10:03
Aile Çocuk Şiddet

Aile Çocuk Şiddet" Konferansı

Konferansta, "Türkiye'de 0 8 Yaş Arası Çocuğa Yönelik Aile İçi Şiddet Araştırması"nın sonuçları açıklandı BÜ Psikoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Müderrisoğlu: "Aile içinde 0 8 yaş arasındaki çocukların yaklaşık yüzde 70'ine düşük düzey duygusal şiddet uygulanıyor"

27.05.2014 14:31
Şiddeti Modeller Üzerinde Performansla Anlattı

Şiddeti Modeller Üzerinde Performansla Anlattı

Mersin'de açtığı sıra dışı sergiler ile adından söz ettiren ressam Sıdıka Baydar, bu kez terk edilmiş bir inşaatta sergi açtı.

26.05.2014 13:16