Can Ataklı Kimdir? CHP İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Aday Adayı

10 Ekim 2013 21:41

Can Ataklı 1956 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Can Ataklı fiili olarak gazetecilik yapmaktadır. Gazeteci Can Ataklı, CHP'den İstanbul Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu açıkladı.

Can Ataklı Kimdir? CHP İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkan Aday Adayı

CAN ATAKLI 1956 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. CAN ATAKLI fiili olarak gazetecilik yapmaktadır. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler'den mezun olan Ataklı, Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde başladı. Vatan, Günaydın, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV,Star, Star TV ve Business Channel'da köşe yazarı, yayın koordinatörü, yazı işleri müdürü ve genel yayın yönetmeni olarak çalıştı. Star Medya Grubu'nun bünyesinde yer aldığı 2003-2004 yılları arasında Star TV'de ana haber ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yaptı. Aynı zamanda çeşitli televizyon kanallarında program yapmaktadır.

Ayşe Savaşçı ile yaptığı evlilikten iki kızı bulunmaktadır. Daha sonra Ayşe Savaşçı'dan boşanmış ve Temmuz 2012'de TGRT Haber eski spikeri Seyran Savaş'la evlenmiştir. Peri adında bir kızı olmuştur.

19 Temmuz 2013'te, köşesinde yazdığı "Veda" yazısıyla Vatan Gazetesi'nden ayrılmıştır.

CAN ATAKLI CHP'DEN İSTANBUL ADAY ADAYI OLDU

Gazeteci Can Ataklı, CHP'den İstanbul Belediye Başkanlığı'na aday adayı olduğunu açıkladı. Can Ataklı, Ulusal Kanal'daki programı sırasında yaptığı açıklamada, "CHP üyesi olmayan Mustafa Sarıgül'ün adaylığını tartışan medya, diğer adayları da görmeli" ifadesini kullanarak şunları söyledi: "Bugün ilk kez kendimden söz edeceğim ve bu yüzden sizden özür diliyorum. Tüm kesimlerden oy alabileceğimi düşünüyorum. CHP, anketlerde benim ismimi de sorduğu taktirde tablo ortaya çıkacaktır. CHP bir kişiye mahkum edilemez, farklı adaylar da var" dedi.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.