BUGÜNKÜ SİYASİ

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 08:33
Erdoğan'dan 'Kararlılıkla Devam' Mesajı

Erdoğan'dan 'Kararlılıkla Devam' Mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her zaman dünya mazlumlarının yanında olmayı ortak paydamız olarak belirledik.

Erdoğan-Al Sani Ortak Basın Toplantısı

Erdoğan-Al Sani Ortak Basın Toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gerek başbakanlığım döneminde, gerekse cumhurbaşkanlığımız döneminde Arap dünyasında olsun, İslam dünyasında olsun attığımız birçok adımlar var ki bu adımlarda Türkiye ile Katar bugüne kadar hiç ayrı düşmedi.

Arınç'tan 'Çözüm Süreci'ne İlişkin Açıklama

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çözüm sürecine ilişkin, “Çözüm süreci veya Kürtlerin sorunu veya Kürt halkının tek temsilcisi HDP değildir.

Arınç'tan Dumanlı ve Karaca İçin Açıklama: Tutuksuz Yargılanmalılar

Arınç'tan Dumanlı ve Karaca İçin Açıklama: Tutuksuz Yargılanmalılar

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın da aralarında bulunduğu gözaltılarla ilgili, "Tutuksuz yargılanmalarının doğru olduğunu düşünüyorum.

Adana Entegre Sağlık Kampüsü Finansal Kapanış Anlaşması

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "500 milyon avronun üzerindeki projelere 18 yıl vade gibi sürelere imza atılabilen bir süreci gerçekleştiriyoruz" "2017 yıl sonu veya 2018'e gelindiğinde 95 bin yatak kapasiteli dünyanın tek, modern, ileri teknolojiyle donatılmış hastaneleri olan bir ülke olacağız"

Dü'de Tehcirin 100. Yılında Osmanlı Sempozyumu

Dü'de Tehcirin 100. Yılında Osmanlı Sempozyumu

Dicle Üniversitesi’nde (DÜ) düzenlenen “Tehcirin 100’üncü Yılında Osmanlı’nın Son Dönemindeki İsyanlar” sempozyumunda konuşan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 1915 yılında gerçekleştirilmiş olan tehcirin farklı bir şekilde adlandırılarak kamuoyuna sunulması ve bunun bir soykırım olarak değerlendirmeye tabii tutulmasının kabul edilebilir olmadığını belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin geçmişi ile yüzleşecek güce ve kudrete sahip olduğunu kaydetti.

Osmanlıca, İktidarın Siyasi Emellerine Alet Edilmek İstendi'

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, '17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvetle Mücadele Haftası’ öncesinde gündemi değiştirmek konusunda oldukça deneyimli olan iktidar çevrelerinin Osmanlıca’yı siyasi emellerine alet etmek istediğini söyledi.

Nazlı İnönü: Sarıgül Ölümle Tehdit Etti

Nazlı İnönü: Sarıgül Ölümle Tehdit Etti

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün eşi Nazlı İnönü, önceki Başkan Mustafa Sarıgül’ün oğullarını ölümle tehdit ettiğini öne sürdü.

Sarıgül, Nazlı İnönü'nün Tehdit İddialarına Yanıt Verdi

Sarıgül, Nazlı İnönü'nün Tehdit İddialarına Yanıt Verdi

Mustafa Sarıgül, yaptığı yazılı açıklamada Hayri İnönü'nün eşinin iddialarına "Şahsımla ilgili gerçek dışı suçlama ve iftiralarda bulunmaktadır" şeklinde yanıt verdi.

Abd-Küba İlişkilerinde Tarihi Yeni Dönem

ABD Başkanı Obama: "Zamanı geçmiş (Küba'yı izole etme) yaklaşıma son vereceğiz.

Tek Tarafa Yıkılan İddianameyi Tartışırız'

Tek Tarafa Yıkılan İddianameyi Tartışırız'

Hrant Dink davası avukatlarından Hakan Bakırcıoğlu, suçun Gülen Cemaati'ne yıkılmasını kabul etmeyeceklerini söyledi: Sorumluluklar sadece belirli bir kesim üzerinden tartışmaya açılırsa biz de hazırlanan bu iddianameyi tartışmaya açarız.

2015 Yılı Bütçesi Genel Kurul'da

AK Parti'li Atalay: "Osmanlıca; bu coğrafi havzada yüzlerce yıl boyunca vücut bulmuş devasa kültür mirasımızın ana dilidir.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu İran'da

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Önümüzdeki en büyük tehdidin başta DEAŞ olmak üzere terör örgütleri olduğunu görüyoruz." dedi.

Afşin-Elbistan A Santrali ve Kömür Sahasının Devri

Afşin-Elbistan A Santrali ve Kömür Sahasının Devri

Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi’nin ERG Elektrik’e devri konusunda yaptığı açıklamada, imzalanan baz sözleşmesinin nihai karar anlamına gelmediğinin altını çizerek, “Devir için köprünün altından çok su akması gerekiyor.

Bakan Çavuşoğlu, İran'da Bakan Zarif'le Görüştü

Temaslarda bulunmak üzere İran'a giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İranlı mevkidaşı Cevad Zarif'le görüştü.

Kurtulmuş: Türkiye Bu Geniş Medeniyet Havzasının Kilit Taşıdır

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Çok alanda henüz dünyanın birinci ligine çıkmamış olmamıza rağmen, insani yardımlar bakımından dünyanın birincisi olan bir ülkeyiz." dedi.

Kurtulmuş:

Kurtulmuş: "İnsani Yardımlar Bakımından, Dünyanın Birinci Ülkesiyiz"

TİKA Danışma Kurulu Toplantısı- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Birçok alanda henüz dünyanın birinci ligine çıkmamış olmamıza rağmen, çok şükür insani yardımlar bakımından dünyanın birincisi olan bir ülkeyiz.

Tika Danışma Kurulu Toplantısı

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Birçok alanda henüz dünyanın birinci ligine çıkmamış olmamıza rağmen, çok şükür insani yardımlar bakımından dünyanın birincisi olan bir ülkeyiz.

İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu - Tokat /

İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonu- Bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile Zaman gazetesi okurları, gözaltıları protesto etti Bazı sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile Zaman gazetesi okurları İstanbul merkezli "paralel yapı" operasyonunu protesto etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

"Bir medya organına baskın düzenlenmesi, gazetecilerin, dizi film yönetmenlerinin akıllara durgunluk veren suçlamalarla gözaltına alınmaları izaha muhtaç bir garabettir" "Sözde darbe davalarında görülen usulsüzlük ve haksızlıkların bir benzerinin tekrarı çok hazin, çok düşündürücüdür"

MHP Lideri Bahçeli'den '14 Aralık Operasyonu' Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne paralel bir yapılanma nüfuz etmişse, yasa ve anayasa aykırı olacak biçimde gayri meşru bir organizasyon kurulmuşsa, buna göz yummak, buna izin vermek büyük bir vebal, vatana ihanetle eşdeğer büyük bir suçtur.

Bahçeli'den '14 Aralık Operasyonu' Açıklaması

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Aralık Operasyonu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Hdp'li Kaplan Çözüm Süreci ve Paralel Operasyonu Değerlendirdi

Hdp'li Kaplan Çözüm Süreci ve Paralel Operasyonu Değerlendirdi

Şırnak’ın Cizre ilçesinde Şırnak Baro Başkanlığı ve Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı’nı ziyaret eden HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, çözüm süreci ve paralel yapıya yönelik yapılan operasyonu değerlendirdi.

İktidar, Esed'i Eleştirirken Onun Gibi Oldu"

Millet Partisi (MP) İl Başkanı Sait Korkut, özgür basına yönelik operasyona ilişkin "Otoriter rejimlerden ne farkımız kaldı.

Beş Barodan Operasyon Açıklaması

Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay ve Osmaniye baro başkanları, dün İstanbul Başsavcılığı tarafından gerçekleştirilen operasyona ilişkin ortak bir açıklama yaparak, medyanın birbirine sahip çıkarak insan haklarındaki çifte standarttan vazgeçmesini ve adil yargılama ilkesinin ihlal edilmediği, yargı bağımsızlığının ve demokrasinin sağlıklı işlediği, basın özgürlüğünün bir ülkenin olmazsa olmazlarından olduğu bir ülke istediklerini belirttiler.

5 İlin Baro Başkanı: Basın Özgürlüğünün Olduğu Bir Ülke İstiyoruz

5 İlin Baro Başkanı: Basın Özgürlüğünün Olduğu Bir Ülke İstiyoruz

Gaziantep, Hatay, Mersin, Adana ve Osmaniye baro başkanları yaptıkları ortak açıklamada basına yapılan operasyonlara tepki göstererek Türkiye'deki dinamikler ile anayasal erklerin dönemin başbakanı şimdiki cumhurbaşkanının tanımlamasına göre şekil aldığını açıkladı.

Adalet Sarayı Önünde ?basına Özgürlük? Nöbeti

Adalet Sarayı Önünde ?basına Özgürlük? Nöbeti

14 ARALIK Operasyonu kapsamında basına yönelik baskınlar ve bazı gazetecilerin gözaltına alınması, Kayseri Adalet Sarayı önünde protesto edildi.

"Yaşananlar ABD'deki Mccarthy'cilik Günlerini Hatırlatıyor"

Adana Baro Başkanı Avukat Mengücek Gazi Çıtırık, iktidarın uygulamalarının 1940'lı yılların sonlarında ABD'de yaşanan McCarthy'cilik günlerini hatırlattığını söyledi.

10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı

10 Gazeteden 32 Köşe Yazarı 14 Aralık Operasyonu'nu Yazdı

10 gazeteden 32 köşe yazarı, Türkiye gündemine oturan Cemaat'e yönelik operasyonu bugünkü köşesinde değerlendirdi.

Yaşar Topçu: İktidar, Yolsuzlukları Yargıdan Sıyırabilmek İçin Darbe Yapıyor

Yaşar Topçu: İktidar, Yolsuzlukları Yargıdan Sıyırabilmek İçin Darbe Yapıyor

Eski Ulaştırma Bayındırlık ve İskan Bakanı, Demokrat Parti GİK üyesi Yaşar Topçu, gazeteciler, dizi senaristleri ve polislere yönelik operasyona tepki gösterdi.

Manisalı Vekiller '14 Aralık Operasyonunu' Değerlendirdi

Manisalı Vekiller '14 Aralık Operasyonunu' Değerlendirdi

Manisalı iktidar ve muhalefet partisi milletvekilleri, yaptıkları açıklamalarla bugün yapılan '14 Aralık Operasyonu'nu değerlendirdi.

CHP Cezaevi Komisyonu Üyeleri, Baskıya Boyun Eğmemeye ve Direnmeye Çağırdı

CHP Cezaevi Komisyonu üyeleri, bugün medya kuruluşlarına yönelik yapılan operasyonlar için “Kimse bunun bir hesap günü ya da bir adalet günü olduğunu iddia etmeye kalkmasın.

İdris Naim Şahin: Bu Timsah, Gözaltı Kararı Alanları da Yutacak

İdris Naim Şahin: Bu Timsah, Gözaltı Kararı Alanları da Yutacak

İdris Naim Şahin, Cemaat'e operasyon kararına ilişkin, "adı da dinimizi çağrıştıran hakimler bu ahtapot tarafından sarılmayacak, bu timsah tarafından yutulmayacak zannedilmesin" dedi.

CHP Cezaevi Komisyonu: Operasyon, Basına Yapılan Sansür Operasyonu

CHP Cezaevi Komisyonu, 17-25 Aralık operasyonlarının yıl dönümünde başlayan operasyonların devamının geleceğini bildirdi.

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı: Cadı Avı Yapılıyor

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nca yapılan açıklamada, "Türkiye'de demokrasinin adım adım buharlaştırılması sürecinde vahim bir aşamaya geçilmiş bulunuluyor.

Şentop:

Şentop: "Bugünkü Chp, Çakma CHP'dir, Gerçek Değildir. Sadece İsim Benzerliği Vardır"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop: - "Bugünkü CHP, çakma CHP'dir, gerçek değildir.

Gyv: Gazetecilere Cadı Avı Yapılmaktadır

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı, (GYV) Zaman gazetesi ve STV'ye yapılan operasyonları kınayan bir açıklama yaptı.

CHP Cezaevi Komisyonundan 'Paralel Yapı' Operasyonlara Tepki

CHP Cezaevi Komisyonu üyeleri, paralel yapı iddialarına yönelik bugün yapılan operasyonlara karşı yaptığı açıklamada, “Toplumu, bu sansürü kırmaya bu baskıya boyun eğmemeye ve direnmeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Oktay Vural: Bu Zihniyet Frankeştayn Gibi Milletin Özgürlüklerini Gasp Ediyor

Oktay Vural: Bu Zihniyet Frankeştayn Gibi Milletin Özgürlüklerini Gasp Ediyor

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, geçmişte olduğu gibi bugün de gidişattan memnun olmayanların toptancı bir anlayışla suçlandığının altını çizerek, “Bu zihniyet, kim olursa olsun, hedefine bizim özgürlüklerimizi almıştır, milleti almıştır.

Medya Operasyonuna Ankara Adliyesi Önünden Tepki Yağdı

Medya kuruluşlarına yapılan baskına tepki göstermek için Ankara’da vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren Ankara Adliyesi önünde toplandı.

Yaşadığımız Süreç Nazi Almanyası, Stalin Sovyetlerinin Yöntemleridir"

Gazeteciler, dizi senaristleri ve polislere yönelik operasyona tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti: Operasyon Basın Özgürlüğüne Darbedir

Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Hakan Kiracı, hükumetin kendisine muhalif olarak gördüğü Zaman gazetesi ve Samanyolu TV yayın grubu yöneticilerinin gözaltına alınmasını, basın özgürlüğüne vurulmuş bir darbe olarak değerlendirdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop Açıklaması

"Bugünkü CHP, çakma CHP'dir, gerçek değildir.

Müsiad Avrupa Genişletilmiş İstişare Kurulu

Müsiad Avrupa Genişletilmiş İstişare Kurulu

MÜSİAD Avrupa Genel İdare Kurulu- MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: -"Türkiye'nin AB ile olan ilişkilerine bugün baktığımızda ekonomik, sosyal ve demokratik standartlara ulaşmak açısından, AB üyelik hedeflerinden vazgeçmiyoruz.