BUGÜN ASKERİ

20 Aralık 2014 Cumartesi Saat: 21:27

Ukrayna'daki Gelişmeler

Devlet Başkanı Poroşenko: "Doğudaki ayrılıkçılara karşı sürdürülen terörle mücadele operasyonunun bir günü, ülkeye 100 milyon Grivna'ya mal oluyor"

Mısır'daki Askeri Darbeye Karşı Yeni Girişim

Darbe karşıtı milletvekillerince kurulan ve bağımsız oturumlar gerçekleştirecek meclisin, başkan ve başkan vekilleri seçildi Meclis Başkanı Nafi: "Halkın iradesi, askerin tankları ve silahlarından güçlüdür" Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak Üyesi Gamri: "Darbe yönetiminin son bulması.

Mısır'daki Askeri Darbeye Karşı Yeni Girişim

Mısırlı darbe karşıtı milletvekilleri, "Halkın seçilmiş temsilcileri" olarak meclis oturumlarını bağımsız bir şekilde devam ettirme kararı aldı.

Husiler, "Karşıt Gösteriye Katılan Aktivisti Kaçırdı" İddiası

Yemen'deki Ensarullah Hareketi (Husiler) militanlarının, başkent Sana'daki Husi karşıtı gösteriye katılan bir aktivisti kaçırdığı iddia edildi.

Dünyada 2014 Böyle Geçti

2014'te farklı bölgelerde yaşanan savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları ve doğal afetler dünya gündeminde öne çıktı.

Ekrem Dumanlı: Tahliye Olduktan Sonra Tehdit Edildim

Ekrem Dumanlı: Tahliye Olduktan Sonra Tehdit Edildim

Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, tahliye edildikten sonra tehdit telefonu aldığını söyledi.

Pakistan Talibanına Yönelik Operasyon

Operasyonlarda son 2 günde 119 militan ödürüldü Orgeneral Şerif: "Son terörist yok edilene dek operasyon sürecektir"

Milli Savunma Bakanı: Bedelli Askerliğe Şu Ana Kadar 20 Bin 678 Kişi Başvurdu

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerliğe şu ana kadar 20 bin 678 kişinin başvurduğunu açıkladı.

İstanbul Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu

İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği kararından: "Genel itibarıyla emniyet müdürlüğü ve özellikle İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde, İstihbarat ve TEM müdürlüklerinde görev yapan şüphelilerin, devletin hiyerarşik yapısı dışında ayrı bir hiyerarşik yapı oluşturarak yasa dışı örgütlenme oluşturdukları,

"Bugün İtibariyle Bedelli Askerliğe Başvuranların Sayısı 20 Bin 678"

Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bugün saat 16.45 itibariyle bedelli askerliğe başvuranların sayısının 20 bin 678 kişi olduğunu söyledi.

"İlişkilerimiz Kardeşlik Boyutundan Öteye Geçti"

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Al Sani, Türkiye-Katar ilişkilerinin son yıllarda kazandığı ivmeye dikkat çekerek "İlişkilerimiz kardeşlik boyutundan öteye geçti." dedi.

Erdoğan-Al Sani Ortak Basın Toplantısı

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani: "İlişkilerimiz kardeşlik boyutundan öteye geçti" "Türkiye ile ayrıcalıklı ve stratejik bir dostluğa sahibiz" "Türkiye'nin deneyimli ordusu, Katar ordusunun gelişmesine katkıda bulunacaktır"

Komandolar Fatsa'ya Döndü

Komandolar Fatsa'ya Döndü

Ordu’nun Fatsa ilçesinden, Kobani olayları nedeniyle takviye kuvvet olarak 2 ay önce Batman’a giden Fatsa Jandarma Komando Birliği ilçeye dönüş yaptı.

Kurtulmuş:

Kurtulmuş: "Suriye'nin En Büyük Dezavantajı Petrolünün Olmayışı"

"Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu" (4)- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "IŞİD veya benzeri terörist grupları ortadan kaldırmanın yolu, Suriye halkının tüm farklı unsurlarının kendi ihtiyaçları doğrultusunda katılımını sağlamaktır"- "İsrail ve Filistin arasında barış olmadan Ortadoğu ve dünya barışının sağlanması mümkün değil ancak bu durum İsrail için de çok sürdürülebilir bir durum değil"- Eski NATO Genel Sekreteri Rasmussen: "İran'daki nükleer silah konusunda çok kaygılıyım" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "IŞİD veya benzeri terörist grupları ortadan kaldırmanın yolu, Suriye halkının tüm farklı unsurlarının kendi ihtiyaçları doğrultusunda katılımını sağlamaktır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri ile Ortak Açıklama Yaptı

Türkiye’yi ziyaret eden Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda ortak basın açıklaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki iş birliğini daha da derinleştirmek için yüksek stratejik komite kurulacağını kaydederek, “Attığımız ve atacağımız adımlar, her iki ülkenin de geleceğe yönelik ulusal, bölgesel ve uluslararası bazda neler olabileceğinin bir teminatıdır.

Geniş Haber) 14 Aralık Operasyonu'nda 4 Tutuklama Kararı...

14 Aralık Operasyonu'ndan 4 tutuklama kararı çıktı.

Paralel Yapı Operasyonunda 4 Tutuklama

‘Paralel yapı’ iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında Hidayet Karaca, Tufan Ergüder, Mustafa Kılıçaslan ve Ertan Erçıktı tutuklandı.

Hidayet Karaca Tutuklandı, Ekrem Dumanlı Serbest

Hidayet Karaca Tutuklandı, Ekrem Dumanlı Serbest

Paralel Yapı” iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Ekrem Dumanlı serbest bırakılırken, Hidayet Karaca'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş Açıklaması

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta BM olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.

Erdoğan - Temim Ortak Basın Toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Türkiye ve Katar bugüne kadar hiç ayrı düşmedi.

Erdoğan:

Erdoğan: "Türkiye ve Katar Bugüne Kadar Hiç Ayrı Düşmedi"

Erdoğan - Temim ortak basın toplantısı-Cumhurbaşkanı Erdoğan: -"Türkiye ve Katar bugüne kadar hiç ayrı düşmedi.

Ortadoğu'da Barış, Aktörler, Sorunlar ve Çözüm Arayışları Sempozyumu"

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "IŞİD veya benzeri terörist grupları ortadan kaldırmanın yolu, Suriye halkının tüm farklı unsurlarının kendi ihtiyaçları doğrultusunda katılımını sağlamaktır" "İsrail ve Filistin arasında barış olmadan Ortadoğu ve dünya barışının sağlanması mümkün değil ancak bu durum İsrail.

KKTC Milletvekili Derya'nın, Türk Askerine İlişkin İddiası

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Tandoğan, Derya'nın Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Türk askerine yönelik ifadelerini kınadı Tandoğan: "1974 öncesinde binlerce Kıbrıslı Türk öldürülmüş, yok edilmiş, yerinden yurdundan uzaklaştırılmıştır.

Nezir Tekçi Davasında, Savcı Sanıkların Beraatlarını İstedi

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 1995 yılında gözaltına alındıktan sonra ortadan kaybolan Nezir Tekçi'yi öldürüp cesedini mayın patlatarak parçaladıkları iddiasıyla yargılanan emekli Albay Ali Osman Akın ile Yarbay Kemal Alkan için savcı beraatlarını istedi.

Demirtaş: Çaldıklarınız Rüşvetle Yediklerinizi Bütün Dünya Biliyor

HDP Mardin İl Kongresinde konuşan Parti Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bir sultan düşünün kendine saraylar yapmış.

Kurtulmuş: Dünya 5 Ülkenin İnsafına Bırakılamaz

Kurtulmuş: Dünya 5 Ülkenin İnsafına Bırakılamaz

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta BM olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.

Levent Ersöz'ün Annesi Toprağa Verildi

Levent Ersöz'ün Annesi Toprağa Verildi

Ergenekon davasında tutuklanıp serbest bırakılan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün kalp krizi sonucu yaşamını yitiren annesi 83 yaşındaki Yadigar Ersöz'ün cenazesi Burdur'da toprağa verildi.

Profesörden Ortadoğu Ülkelerine 'Kabadayı' Benzetmesi

Profesörden Ortadoğu Ülkelerine 'Kabadayı' Benzetmesi

21'inci yüzyılın en önemli hareketlerinden biri olan Arap baharının bu kez kışı konuşuldu.

Profesörden Ortadoğu Ülkelerine

Profesörden Ortadoğu Ülkelerine "Kabadayı" Benzetmesi

21’inci yüzyılın en önemli hareketlerinden biri olan Arap baharının bu kez kışı konuşuldu.

Doğal Kararlılık" Operasyonları

Çok uluslu askeri gücün komutanı Korgeneral Terry, IŞİD'e karşı mücadelenin en az 3 yıl sürebileceğini söyledi ABD ve koalisyon güçleri, Irak ve Suriye'deki IŞİD hedeflerine 11 yeni hava saldırısı düzenledi.

Ürdün'de İhvan Yetkilisinin Yargılanması

Devlet Güvenlik Mahkemesi'ndeki duruşmaya katılan İhvan'ın Genel Sekreter Yardımcısı Erşid, askeri mahkemeyi protesto ettiğini ifade ederek, sivil mahkemede yargılanmayı istedi.

Ahmet Özal: "Mecbur Kalmasaydım Siyasete Geri Dönmezdim"

Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, babası Turgut Özal tarafından kurulan Anavatan Partisi’nin logosuna benzerliğiyle dikkat çeken partisini tanıttı.

İhsan Özkes: İktidar Dini Törenleri Cemaati Haklama Arenasına Dönüştürdü

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, iktidarın dini törenleri cemaati haklama arenasına dönüştürdüğünü söylediCHP Konya Milletvekili Atilla Kart ve İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.

Tcg Gemlik Fırkateyni Yurda Döndü

Tcg Gemlik Fırkateyni Yurda Döndü

Nato Daimi Deniz Görev Grubu 2 (SNMG-2) kapsamında Aden Körfezi, Hint Okyanusu, Somali açıkları ve Arap Denizi'nde deniz haydutluğuyla mücadele kapsamında 109 gün görev yapan TCG Gemlik Fırkateyni (F-492), bugün Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'na döndü.

Markar Esayan: Konuşabilme Cesaretini Erdoğan'dan Alıyoruz

Markar Esayan: Konuşabilme Cesaretini Erdoğan'dan Alıyoruz

Paralel yapının B tipi Gladyo olduğunu söyleyen Markar Esayan, “Biz şu an burada konuşabiliyorsak bu cesareti Erdoğan’dan alıyoruz.

DYP Eski Milletvekili Sayın: Askeri Dönemlerde Olmayan Ülke Şartlarını Yaşıyoruz

Doğru Yol Partisi (DYP) eski Burdur Milletvekili Ahmet Sayın, ülkenin askeri dönemlerde yaşanmayan şartları yaşadığını söyledi.

Markar Esayan:

Markar Esayan: "Paralel Yapı B Tipi Gladyodur"

Markar Esayan, Paralel yapının B tipi gladyo olduğunu söyledi.

Federal Meclis'te Askeri Misyon Mesaisi

Federal Meclis'te Askeri Misyon Mesaisi

Alman Ordusu'nun muhtelif yurtdışı misyonlarının süresinin uzatılması bugün Federal Meclis'te görüşülüyor.

Başkentte Kültür Sanat

"Fantasturka Türk İşi Fantastik Filmler Festivali", bugün "Fantastiğin Sineması" özel gösterimiyle başlayacak Mevlana Kültür ve Sanat Vakfınca "741. Şeb i Arus Sema Töreni", 19 Aralık'ta MEB Şura Salonu'nda düzenlenecek Türk sinemasının 100. yılı dolayısıyla film afişlerinden ve çeşitli sanatçıların illüstrasyonlarının sergilendiği "Rüya Sahnesinde", hafta boyunca görülebilecek.

CHP İl Başkanı Kiraz: AKP, Ayakkabı Kutusunda Para Partisidir

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, "17 ve 25 Aralık tarihleri Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük yolsuzluklarının yapıldığının kanıtlandığı tarihtir." dedi.

Koyunlar Bulundu, Çoban Aranıyor

Koyunlar Bulundu, Çoban Aranıyor

Afyonkarahisar'ın Şuhut İlçesi'nde 2 gündür haber alınamayan çoban 75 yaşındaki Yusuf Çelebi'yi arama çalışmaları sürüyor.

Papa Terör Saldırılarını Kınadı

Papa Terör Saldırılarını Kınadı

Katolik Hristiyanların ruhani lideri Papa Francesco, Pakistan, Avustralya ve Yemen'de çok sayıda insanın yaşamına mal olan terör saldırılarını sert bir dille kınayarak, bunları "İnsanlık dışı" olarak niteledi.

Hamas'ı Terör Listesinden Çıkarma Kararı

İngiltere Dışişleri Bakanlığı: "Karar, Birleşik Krallık veya AB'nin Hamas'la ilgili pozisyonunu değiştirdiği anlamına gelmez" "İngiltere'deki yasak, Avrupa Adalet Divanı'nın kararı sonucu değişmeyecektir"

Sivas'ta Kanserden Ölen Kıbrıs Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sivas'ta dün sabah saatlerinde akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede ölen 61 yaşındaki Kıbrıs gazisi İsmail Durak toprağa verildi.

Sivas'ta Kıbrıs Gazisi Askeri Törenle Toprağa Verildi

Sivas'ta Kıbrıs Gazisi Askeri Törenle Toprağa Verildi

Sivas'ta kanser tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Kıbrıs gazisi 61 yaşındaki İsmail Durak'ın cenazesi, düzenlenen askeri törenin ardından toprağa verildi.

MHP'li Yeniçeri Açıklaması

"17 25 Aralık'ta yolsuzluk ve rüşvete suçüstü yapılmıştır.

Sazak: Son Operasyon, Medya Üzerinden Toplumu Zapturapt Altına Alma Girişimidir

Yurt Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak, 14 Aralık operasyonunu siyasi iktidarın, medya üzerinden toplumu zapturapt altına alma, özgür medyayı susturma ve etkisizleştirme girişimi olarak gördüğünü söyledi.