BOĞAÇ KAAN

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 22:17
Ergenekon Sanığı, Pompalı Tüfekle Öldürüldü

Ergenekon Sanığı, Pompalı Tüfekle Öldürüldü

Ergenekon Davası'nda, Cumhuriyet gazetesine molotof atmaktan yargılanan Fatih Derdiyok, pompalı tüfekle öldürüldü. Aynı davada yargılanan Murat Aplak ise ağır yaralandı.

Btz 2014 Başlıyor

Btz 2014 Başlıyor

Türkiye'nin en aktif öğrenci kulüplerinden İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından düzenlenen Bilişim Teknolojileri Zirvesi bu yıl 5 – 6 Aralık 2014 tarihinde İTÜ Maçka'da gerçekleşecek.

BTZ 2014 başlıyor!

Bu yıl 7. si düzenlenen BTZ; 5 – 6 Aralık 2014 tarihinde gerçekleşiyor.

Ergenekon Davası'nda Gerekçeli Karar Açıklandı (10)

Bugün açıklanan Ergenekon Davası'nın gerekçeli kararında, sanıkların duruşmalar sırasındaki konuşma sürelerine de yer verildi.

Ergenekon'da Tahliyeler

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davası kapsamında tutuklu yargılanan Veli Küçük, Levent Ersöz ve Fuat Selvi'nin tahliyesine karar verdi.

Ergenekon'da İkinci Gün: 18 Tahliye

Ergenekon'da İkinci Gün: 18 Tahliye

Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması ve tutukluluk süresini 5 yılla sınırlayan yeni kanunun yürürlüğe girmesinin ardından, Ergenekon davasının 52 sanığı İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulundu.

Ergenekon'da 5 Tahliye, 1 Ret

Ergenekon davasında emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Tuncer Kılınç, emekli Korgeneral Mehmet Eröz, Durmuş Ali Özoğlu ve Boğaç Kaan Murathan tahliye edilirken, Semih Tufan Gülaltay’ın tahliye talebi reddedildi.

Hurşit Tolon Tahliye Kararı

Ergenekon davasında emekli Orgeneral Hurşit Tolon'a tahliye kararı çıktı.

Ergenekon'dan Tahliye Olan Tolon Cezaevinden Çıkamayacak

Ergenekon'dan Tahliye Olan Tolon Cezaevinden Çıkamayacak

Ergenekon davası kapsamında bugün aralarında emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un da bulunduğu 3 sanık tahliye edildi.

Ergenekon Davasında Tahliyeler

İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılmasına ilişkin dosyanın sanığı Boğaç Kaan Murathan'ın tahliyesine karar verdi Mahkeme, Semih Tufan Gülaltay'ın tahliye talebini reddetti.

Kaan Murathan Tahliye Edildi, Gülaltay'ın Talebi Reddedildi(1)

Cumhuriyet Gazetesi'ne molotoflu saldırı sanığı Boğaç Kaan Murathan tahliye edildi.

Ergenekon'da Üç Tahliye Bir Ret

Ergenekon'da Üç Tahliye Bir Ret

Ergenekon davasında Boğaç Kaan Murathan, Hurşit Tolon ve Durmuş Ali Özoğlu tahliye edildi. Semih Tufan Gülaltay'ın tahliye talebi ise reddedildi.

Ergenekon'da Boğaç Kaan Murathan'a Tahliye

Ergenekon'da Boğaç Kaan Murathan'a Tahliye

Ergenekon davasında mahkeme Boğaç Kaan Murathan’ın tahliyesine karar verdi.

Geniş Haber) Ergenekon'da 19 Tahliye...

Geniş Haber) Ergenekon'da 19 Tahliye...

Özel Yetkili Mahkemelerin kapatılması ve tutukluluk süresini 5 yılla sınırlayan yeni kanunun yürürlüğe girmesinin ardından, Ergenekon davasının 39 sanığı İstanbul Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne tahliye talebinde bulundu.

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nden "Ergenekon'a Mahkumiyet Gerekçesi" Gibi Ret Kararı

Ergenekon Davası'ndan tutuklu bulunan aralarında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Gazeteci Tuncay Özkan, emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 35 sanığın tahliye talebi oy birliğiyle reddedildi.

Ergenekon Davası Sanıklarının Tahliye Talepleri

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 33 sanığın tahliye talebini, sanıkların "AİHM ve Yargıtay Genel Ceza Kurulu kararlarından da hükmen tutuklu statüsünde olup bu sürede geçen zamanın tutukluluktan sayılmadığı, kanunen tutuklu olmadıkları ve bu konuda kanunen bir karar verilmesi imkanı bulunmadığı" gerekçesiyle reddetti Mahkemenin ret gerekçeleri arasında ayrıca sanıkların, psikolojik harekat, kara propaganda yapmak suretiyle görsel ve yazılı medyayı, milletvekillerini, kamuoyunu, yargılama mercilerini etkileme, yönlendirme ihtimalleri ile davayı itibarsızlaştırma ve kaçma şüpheleri bulunması yer aldı.

Ergenekon Tutuklusu 31 Sanığın Tahliye Taleplerine Red

Ergenekon davasının gerekçeli kararını yazan Istanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılması ve tutuklu sanıkların bu nedenle tahliye talebinde bulunmalarına ilişkin basın açıklaması yaptı.

HSYK: Mahkeme Kurma-Kaldırma Yetkisi Meclis'tedir

HSYK: Mahkeme Kurma-Kaldırma Yetkisi Meclis'tedir

13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin "Meclis, mahkeme kapatamaz." açıklamasına ve Ergenekon tahliyelerini reddetmesine HSYK'dan jet yanıt geldi.

13. Ağır Ceza Mahkemesi Ergenekon Davası'nda 35 Sanığın Tahliye Talebini Reddetti (1)

13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi Ergenekon Davası'nda 35 sanığın tahliye talebini reddetti.

Ergenekon Sanıklarının Tahliye Taleplerine Ret

Ergenekon Sanıklarının Tahliye Taleplerine Ret

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Veli Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan, Sedat Peker, Mustafa Levent Göktaş'ın da aralarında olduğu Ergenekon davası sanığı 33 kişinin tahliye taleplerini reddetti.

Tutukluluk Süresi 5 Yıla Düşerse Birçok İsim Dışarı Çıkacak

Tutukluluk Süresi 5 Yıla Düşerse Birçok İsim Dışarı Çıkacak

Başbakan'ın, "Tutukluluk süresi 5 yıla düşecek" açıklamasının gerçekleşmesi durumunda Tuncay Özkan, Veli Küçük gibi birçok isim dışarı çıkacak.

Ergenekon Davasında Karar

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Tuğgeneral Veli Küçük ve emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in de aralarında bulunduğu 60 sanığa, çoğunlukla "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma" ve "6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" gibi suçlardan toplam 2 milyon 333 bin 401 lira adli para cezası kesti Dava kapsamında en yüksek adli para cezası 405 bin lira ile emekli Albay Arif Doğan'a öngörüldü Mahkeme heyeti, emekli Yarbay Mustafa Dönmez'i 346 bin 660 lira, Ümraniye'de el bombalarının ele geçirildiği evin sahibi olduğu belirtilen Mehmet Demirtaş'ı ise 150 bin lira adli para cezası ödemeye mahkum etti

Rakamlarla Ergenekon Davası

Ergenekon Davası'na bakan İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi 66'sı tutuklu 275 sanık hakkında verdiği 503 sayfalık karar iki bölümden oluşuyor.

Mahkeme, Cumhuriyet Çalışma Grubu Üyeleri Hakkında Suç Duyusuna Karar Verdi

Ergenekon davasında kararını açıklayan mahkeme, yeni suç duyurularında bulundu.

Ergenekon Davası'nda Karar

Ergenekon Davası'nda Karar

Aralarında eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan, yazar Ergün Poyraz ve emekli Albay Arif Doğan'ın da bulunduğu sanıklara, "Terör Örgütüne üye olmak", "Kişisel verileri kaydetme", "Ateşli Silahlar Kanunu'na Muhalefet" gibi suçlardan çeşitli cezalar verildi

"Ergenekon Davası"Nda Karar

CHP Milletvekili Mehmet Haberal, Tümgeneral Hıfzı Çubuklu, emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, "Balyoz davası" tutuklusu Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu, emekli Albay Sedat Özüer, Osman Yıldırım, Mehmet Perinçek, Ziya Göktaş'ın aralarında bulunduğu 17 kişi tahliye edildi Emekli Orgeneral Şener Eruygur, eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, eski MGK Genel Sekreteri Tuncer Kılınç'ın aralarında bulunduğu 13 kişi hakkında yakalama emri çıkarıldı Arif Doğan, Hüseyin Vural Vural, Ünal İnanç ve Mustafa Özbek'in sağlık durumları ve yaşları dikkate alınarak, konutlarını terk etmemek suretiyle adli kontrole tabi tutulmalarına karar verildi

Ergenekon Davası 3 Mayıs'a Ertelendi

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon Davası'nda sanıklar Boğaç Kaan Murathan, Fatih Koca, Semih Tufan Gülaltay, Hüseyin Nazlıkul,Meryem Kurşun, Cem Şimşek, Erol Mütercimler ve Kemal Gürüz esas hakkındaki mütalaaya ilişkin...

İfade Değiştirtme Soruşturması Tamamlandı

İfade Değiştirtme Soruşturması Tamamlandı

Ergenekon sanığı Bedirhan Şinal'in ifadesinin değiştirilmesiyle ilgili soruşturma tamamlandı.

Ergenekon Davası'nda 280. Duruşma

Ergenekon Davası'nın 280. duruşmasında avukatların ve sanıkların, evraklara ve tanık ifadelerine ilişkin beyanlarının alınması devam ediyor.

"Ergenekon" Davası

"Ergenekon" davasının 280.duruşması başladı.

Ergenekon Davasında Avukatların Talepleri Alınıyor

Ergenekon Davasında Avukatların Talepleri Alınıyor

Ergenekon davasında, Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi Başkanlığı bilgisayarlarının harddisklerine ilişkin hazırlanan naip hakim raporları ve dava dosyasındaki delillere karşı avukatların talepleri alınıyor.

"Burada Hak Değil Haklama Var"

Ergenekon'dan yargılanan CHP'li Mustafa Balbay, mahkeme başkanına sert çıktı.

Tuncay Özkan Suçunu Sordu, Mahkeme Başkanı 'İddianameye Bakın' Dedi

Ergenekon davasında tutuklu sanık Tuncay Özkan, talep duruşmasında uzun zamandır sorduğu soruyu yineleyerek darbe suçlamasına ilişkin hakkındaki somut delillerin söylenmesini istedi.

Özkan ile Mahkeme Başkanı Tartıştı

Özkan ile Mahkeme Başkanı Tartıştı

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen Ergenekon Davası'nda Tuncay Özkan ile mahkeme başkanı tartıştı.

"Benden Terörist Olmaz"

Ergenekon Davası'nın 272.duruşmasında sanıkların talepleri alınıyor.

"Ergenekon" Davası

"Ergenekon" davasının 272.duruşması başladı.

Ergenekon Davası Tanığı: Deniz Ticaret Odası Araştırılsın

Ergenekon Davası Tanığı: Deniz Ticaret Odası Araştırılsın

Ergenekon ana davasında tanık sıfatıyla ifadesi alınan Serhat İnce, "Ortada Ergenekon diye bir örgüt varsa finansı konusunda mutlaka Deniz Ticaret Odası'nın payı vardır." iddiasında bulundu.

Ergenekon Tanığından İlginç İddialar

Birinci Ergenekon Davası'nda tanık sıfatıyla dinlenen Serhat İnce ilginç iddialarda bulundu.

Ergenekon Davasının Sanığı Bedirhan Şinal İfade Verdi

Ergenekon Davasının Sanığı Bedirhan Şinal İfade Verdi

davası kapsamında Bedirhan Şinal'e ifadesini değiştirmesi için baskı yapıldığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında Şinal'in ifadesi alındı.

Cumhuriyet'e Molotof Atan Sanık, 'Baskı' Gerekçesiyle İfade Verdi

Cumhuriyet'e Molotof Atan Sanık, 'Baskı' Gerekçesiyle İfade Verdi

Cumhuriyet gazetesine molotof kokteyli atmak suçundan Ergenekon davasında tutuklu yargılanan sanık, ifadesini değiştirmesi için baskı yapıldığı gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi.

Gizli Tanık Dilovası, Savcı Pekgüzel'in Sorularını Yanıtlıyor

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 31'i tutuklu 108 sanıklı Birinci Ergenekon Davası'nın 220.duruşması başladı.

Poyraz İçin Niye 'Allah Rahmet Eylesin' Dedin

Poyraz İçin Niye 'Allah Rahmet Eylesin' Dedin

Ergenekon davasının gizli tanığı Poyraz'ın tehdit edilmesine ilişkin yürütülen soruşturmada şüphelilerden T.Ç'nin, Poyraz için "Allah rahmet eylesin" diye konuşması teknik takibe takıldı.

Küçük: Şerefsizsem İdam Edin/başkan Özese: Estağfurullah

Birinci Ergenekon Davası'nın talep kısmında konuşan davanın tutuklu sanığı emekli tuğgeneral Veli Küçük, tutuklulukta 5.senesine girdiğini belirterek "2 yıl önce yaptığım savunmamda her şeyi açıkladım."

Gizli Tanık "Poyraz": Biz Sedat Peker Teşkilatıyız

Birinci "Ergenekon" davasında dinlenilen gizli tanık "Poyraz", "Biz Sedat Peker teşkilatıyız."

Gizli Tanık Poyraz

Gizli Tanık Poyraz"Sedat Peker Teşkilatının Başkanı Veli Küçük'tür"

Birinci Ergenekon Davası'da iki gündür dinlenen gizli tanık Poyraz, sanıklarla ilgili çeşitili iddialarda bulunmaya devam etti.

Gizli Tanık, Küçük ve Peker ile İlgili İddialarına Devam Etti

Gizli Tanık, Küçük ve Peker ile İlgili İddialarına Devam Etti

İstanbul 13.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon ana davasında gizli tanık Poyraz, ifadesini tamamlamasının ardından savcı Mehmet Ali Pekgüzel'in sorularını cevapladı.

Tuncay Güney İfade Vermeyi Yine Reddetti

Tuncay Güney İfade Vermeyi Yine Reddetti

Birinci Ergenenkon davasının 208.duruşmasında sanık ve avukatlarının talepleri alındı.

Adli Tıp: Peker'in Hastalığının İşkence ile Alakası Yok

Adli Tıp: Peker'in Hastalığının İşkence ile Alakası Yok

Adli Tıp Kurumu'nun, futbolda şike soruşturması kapsamında tutuklanan Olgun Peker'in savcılığa verdiği ifadesinde; işkence sonucu çocuk yapma kabiliyetinin yitirdiği yönündeki iddiasını çürüttüğü ortaya çıktı.2004 yılında hazırlanan Adli Tıp raporunda Peker'in çocuk yapma kabiliyetini kaybetmesine herhangi bir darbın neden olmadığı ifade ediliyor.

Sedat Peker: Şike Soruşturmasında Benim Niye İfademe Başvurmadılar Şaşırdım

Ergenekon davası sanığı Sedat Peker, son günlerde kamuoyua yansıyan şike soruşturması ile ilgili konuştu.

Sedat Peker: Şikeyle İlgili Beni Neden İfadeye Çağırmadılar Anlamış Değilim

Birinci Ergenekon davasının 202.duruşmasında Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atılması dosyasının tutuklu sanığı Boğaç Kaan Murathan'ın çapraz sorgusu tamamlandı.