Berkin Elvan kimdir? Berkin Elvan'ın Durumuyla İlgili Son Gelişmeler

13 Kasım 2013 11:50

Gezi eylemlerinde yaralanan ve yoğun bakımda olan Berkin Elvan'ın son durumyla ilgili ailesinden bir açıklama geldi. #DirenBerkinElvan hashtag'i Türkiye'de TT oldu.

Berkin Elvan kimdir? Berkin Elvan'ın Durumuyla İlgili Son Gelişmeler

Gezi eylemlerinde polisin attığı gaz bombasıyla ile yaralanan ve 5 ayı aşkın bir süredir yoğun bakımda bulunan Berkin Elvan'ın sağlık durumuyla ailesi tarafından yeni bir bilgilendirme yapıldı. Berkin'in yarın bir operasyon daha geçireceğini ifade eden aile, bilgilendirmelerin takip edilmesini ve aileye anlayış gösterilmesini de rica etti. Uzun bir süredir yoğun bakımda yatan ve zaman zaman durumu hakkında yanlış bilgilendirmeler de yapılan Berkin Elvan'ın son durumu hakkında ailesi bir açıklama yaptı ve bir ricada bulundu. Doktorları Berkin'in ameliyatının planlı olmadığını ancak acil bir durumdan da kaynaklanmadığını belirttiler.

Berkin Elvan ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

"16 Haziran 2013 sabahı polislerce hedef alınarak başından vuruldu Berkin. Berkin Elvan 150 günü aşkın süredir yoğun bakımda. 16 Haziran 2013 sabahı ve aynı günün akşamı iki ameliyat geçirdi. O günden bu yana başka bir cerrahi operasyon olmamıştı. 16 Hazirandan sonra ilk kez 8 Kasım Cuma günü yaklaşık 1 saat süren bir operasyon geçirdi Berkin. 8 Kasım sabahı çekilen ve bugün yeniden çekilen tomografi sonuçlarına göre yarın sabah (13 Kasım) bir operasyon daha yapılacak."

Kaynak: Sol Haber Portalı


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.