Balıkesirspor'da Ankaraspor maçı hazırlıkları


Balıkesirspor'da Ankaraspor maçı hazırlıkları

PTT 1. Lig'de hafta sonu lider Ankaraspor ile karşılaşacak Balıkesirspor, hazırlıklarına başladı.

PTT 1. Lig'de hafta sonu lider Ankaraspor ile karşılaşacak Balıkesirspor, hazırlıklarına başladı.

Kulüp tesislerinde teknik direktör İsmail Ertekin gözetiminde antrenmana çıkan futbolcular, koşunun ardından pas ağırlıklı çalışma gerçekleştirdi.

Ertekin, yaptığı açıklamada, ligin sonuna yaklaşıldığını, makasın daraldığını belirterek, şampiyonluğa giden takımların inanılmaz mücadele ortaya koyduğunu söyledi. İlk 4 takımın, geçen haftayı galibiyetle kapattığını dile getiren Ertekin, "Bucaspor deplasmanından 3 puan almamız bizim için büyük avantaj. Şampiyonluk mücadelesi veren takımlardan daha çok isteyen, hedefine ulaşır" dedi.

Ertekin, lig sonuna 9 maç kaldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Bizim için bundan sonraki maçların hepsi aynı ölçüde önemli. Ankraraspor ve diğer takımlar arasında fark yok. Ankaraspor'u yenersek büyük avantaj yakalarız. Kaybedersek dünyanın sonu değil, kazanırsak şampiyonuz anlamına gelmiyor. Bizim için önemli ama tarihi maç olarak bakmamak lazım. Kazanmak için tüm gücümüzü ortaya koyacağız. İnşallah kazanan taraf biz oluruz. İçeride 5 maçımız var. Bunların hepsini kazanırsak, alacağımız 15 puan bizim üst lige çıkmamıza yeter. Bu maçlardan biri de Ankaraspor olacak ve oldukça önemli."

Kaptan Muhammet Reis ve Aykut'un Ankaraspor maçında forma giyemeyeceğini vurgulayan Ertekin, "Yerine oynayan arkadaşlarımız, bu oyuncuların eksikliğini hissettirmeyecektir. Karikari'nin sakatlığı sürüyor ve ayağından ameliyat olacak. 4-5 hafta sahalardan uzak kalacak" diye konuştu.