CHP Tercihi Aykurt Nuhoğlu Oldu - Aykurt Nuhoğlu Kimdir? - Aykurt Nuhoğlu CHP Kadıköy Belediyesi Başkan Adayı

15 Şubat 2014 17:44

CHP'nin Kadıköy Belediyesi Başkan Adayı konusunda tercihini Aykurt Nuhoğlu'ndan yana kullandı. Aykurt Nuhoğlu Kimdir?

CHP Tercihi Aykurt Nuhoğlu Oldu - Aykurt Nuhoğlu Kimdir? - Aykurt Nuhoğlu CHP Kadıköy Belediyesi Başkan Adayı

AYKURT NUHOĞLU kimdir? Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Kadıköy Belediye Başakanlığı'na kimi aday göstereceği konusunda henüz bir fikir birliğine varılamamıştı. Kadıköy Belediyesi Başkanı Selami Öztürk'ün mü yoksa başka birinin mi aday gösterileceği merakla bekleniyordu. Sonunda CHP'den beklenen açıklama geldi ve partinin Kadıköy Belediye Başkan Adayı belli oldu! CHP'nin Kadıköy adayı AYKURT NUHOĞLU oldu. Peki CHP'nin Kadıköy adayı AYKUT NUHOĞLU kimdir? AYKURT NUHOĞLU hakkında merak ettikleriniz aşağıdadır.

AYKURT NUHOĞLU KİMDİR?

CHP'nin Kadıköy Belediyesi Başkan Adayı AYKURT NUHOĞLU 15 Eylül 1959 yılında Trabzon'da dünyaya geldi.  Lise eğitimini Fenerbahçe Lisesi'nde tamamlayan AYKURT NUHOĞLU daha sonra İstanbul Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Öğrencilik döneminde siyasi görüşleri şekillenmeye başlayan AYKURT NUHOĞLU üniversite yıllarından sonra siyasette aktif olarak rol almaya başladı. 

SHP üyeliği ile başlayan siyaset yolculuğunda AYKURT NUHOĞLU, SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. AYKURT NUHOĞLU farklı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri bulunan Nuhoğlu; CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı içerisinde Yerel Yönetimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptı, CHP bünyesinde değişik ve farklı komisyonlarda çalıştı.

AYKURT NUHOĞLU 1985 yılından günümüze kadar çevre düzenlemeleri, park-bahçe projeleri, hastane ve konferans merkezleri, nitelikli konutlar gibi çok sayıda farklı projenin yönetimi ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Halen Atamer İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürütmektedir. Bunun yanı sıra AYKURT NUHOĞLU; Nuhoğlu Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir. Tüketici Derneği ve İnşaat Mühendisleri Odası gibi üyesi olduğu birçok dernek, vakıf ve meslek örgütü bünyesinde, sosyal faydanın ve kamu yararının öncelikli tutulduğu çalışmalarda yer almaktadır. AYKURT NUHOĞLU aynı zamanda Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği'nin de kurucuları arasında yer almaktadır.

Ailesiyle olabildiğince çok vakit geçirmeye özen gösteren AYKURT NUHOĞLU, serbest zamanlarında doğayla iç içe olmayı tercih etmektedir. Okumak, araştırma yapmak, tiyatroya gitmek ve uzun doğa yürüyüşleri yapmaktan hoşlanır. Sanatın, toplumun gelişmesinde önemli bir yer tuttuğunu düşünmekte ve bir tiyatro sever olarak vakit buldukça tiyatroya gitmeye özen göstermektedir. 13 yaşında bir kız ve 19 yaşında bir erkek çocuk babası olan AYKURT NUHOĞLU, diş hekimi olan eşi Ebru Nuhoğlu ile 20 yıldır mutlu bir evlilik sürdürmektedir.

 


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.