ARCELOR MİTTAL

21 Aralık 2014 Pazar Saat: 18:34

Senegal'de Devlet Başkanına Yolsuzluk Suçlaması

Eski Devlet Başkanı Wade, Devlet Başkanı Sall'ın bir demir çelik şirketi ile yapılan anlaşmalarda rüşvet aldığını iddia etti.

İşçiler, Sendikaya Üye Olamadıkları İçin Fabrikaya Tepkili

İşçiler, Sendikaya Üye Olamadıkları İçin Fabrikaya Tepkili

Türk Metal Sendikası Gemlik Şubesi, Arcelor Mittal fabrikasında örgütlenmeyi engellemek isteyen yetkililere tepki gösterdi.

Arcelor Mittal'a Çevre Kirliliği Cezası

Arcelor Mittal'a Çevre Kirliliği Cezası

Demir çelik üreticisi Arcelor Mittal şirketine Kanada’daki tesislerinde neden olduğu hava kirliliği nedeniyle 487 bin 500 dolar ceza kesildi.

Kasiad'tan

Kasiad'tan "Dünya Ticaretinin Yeni Dişlisi Türkiye" Toplantısı

Karabük ve Safranbolu İşadamları (KASİAD) Makine Metal Komitesi tarafından 'Dünya Ticaretinin Yeni Dişlisi Türkiye' konulu program düzenlendi.
Safranbolu Aygür Otel'de gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak katılan Arcelor Mittal Turkiye...

Arcelor Mıttal Erdemir'de Pes Etti

Arcelor Mıttal Erdemir'de Pes Etti

2008'de Erdemir'in yüzde 25'ini borsada toplayan Mittal; şirkette hakim ortak olamayacağını anlayınca, hisselerini satıp finansman ihtiyacını karşılıyor.

Upm "En Yenilikçi Şirket" Seçildi

UPM özellikle eko-tasarım yaklaşımı ve genel sürdürülebilirlik fikri ile öne çıktı.

Fransa Çokuluslu Deve Sert Çıktı

Fransa Çokuluslu Deve Sert Çıktı

Dünyanın önde gelen çelik devlerinden Arcelor Mittal ile Fransa yönetimi arasındaki gerilim artıyor.

Dünya Devinden Kötü Haber

Dünya Devinden Kötü Haber

Dünya'nın en büyük çelik üreticisi Arcelor Mittal, Avrupa'da daha fazla sayıda yüksek fırını geçici olarak veya kalıcı olarak kapatma kararı alma olasılığını göz ardı etmediklerini bildirdi.

UPM

UPM "En Yenilikçi Şirket" Seçildi

Londra'da düzenlenen 2012 Etik Şirket Ödülleri kapsamında UPM, "En Yenilikçi Şirket" ödülüne layık görüldü.

Demiryolcular İstanbul'da Toplanıyor

İkincisi gerçekleştirilecek olan Eurasia Rail 2.Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı geri sayıma başladı.

Tmsf, Kütahya Manyezit İşletmeleri'ni Satışa Çıkardı

"şu anda elindeki en değerli varlık olan" Kütahya Manyezit İşletmeleri A.Ş.(KÜMAŞ) Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nü (TİB) 320 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardı.

Göç Tersine mi Dönüyor?

Göç Tersine mi Dönüyor?

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan ve Türkiye'ye temelli dönüş yapma düşüncesinde olan bir grup Türk vatandaşı, davet edilen uzman danışmanlar tarafından bilgilendirildi.

Demir Çelik Sektörü

Fikri Cinokur - Borusan Holding ve Arcelor Mittal Ortaklığındaki Kerim Çelik A

Milli Markalarımızı Kaybediyoruz

Milli Markalarımızı Kaybediyoruz

Ankara Endüstri Mühendisliği Platformu Tarafından Düzenlenen Marka Yönetimi Sempozyumu'na Katılan Moda Kreatörü Barbaros Şansal, "Milli Markalarımızı Süratle Kaybediyoruz. Buluşlarımız Yok" Dedi.

Arcelor Mittal: Süleymaniye'de Türk Şirketiyle Çelik Tesisi Kuruyoruz

Hintli Çelik Üreticisi Arcelormittal, Irak'ın Süleymaniye Kentinde Türk Şirketi Dayen'le (Reşit Sinanlı'ya Ait) Birlikte Çelik Tesisi Kuracağını Açıkladı.

Erdemir'in İlk Elektronik Web Adresinin İsim Hakkı Arcelor-mittal'de

Zonguldak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikası (Erdemir)'nda Son Günlerde Yaşanan Sorunlar Sonrasında Www.erdemir.com İsimli İnternet Sitesinin İsim Hakkının Arcelor-mittal' E Verilmesi "Erdemir Satılıyor mu ?" Sorusunu Gündeme Bir Kez Daha Taşıdı.

Erdemir'de Alınan İndirim Kararı Sonrası İşçiler İcralık Olacak, Esnaf Kepenk Kapatacak

Zonguldak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) ve İskenderun Demir Çelik A.ş (İsdemir)'de İşçi Maaşlarında Yapılan İndirimin Etkileri Sürüyor. Maaşlarda Yüzde 35 İndirimine Giden Erdemir' de İşçilerdeki Tedirginlik Devam Ediyor.

Şiir Tuğgeneral'i Ağlattı

Siirt'te Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Spor Lisesi'nin Açılış Töreninde 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş Gözyaşlarına Hâkim Olamadı. Törende Duygusal Anlar Yaşandı.

İşte Krizin Ağır Faturası

İşte Krizin Ağır Faturası

1929 Yılındaki Büyük Buhran'dan Sonra Yaşanan En Büyük Küresel Finansal Kriz Nedeniyle, Eylül Ayından Bu Yana Finansal Kurumlarda 100 Binden Fazla Kişi İşinden Oldu. Otomotiv Şirketleri de İstihdam ve Üretimini Azaltıyor...

3 Milyar Dolar Yatıracak, Borusan İkiye Katlanacak

3 Milyar Dolar Yatıracak, Borusan İkiye Katlanacak

Önümüzdeki 5 Yıl İçinde 3 Milyar Doları Aşan Yatırım Hedefleyen Borusan Holding, 8 Bankanın Oluşturduğu Konsorsiyumdan 170 Milyon Dolar Sendikasyon Kredisi Aldı.

Borusan Holding'e 8 Bankadan 170 Milyon Dolar Kredi

Borusan Holding, Lojistik Hizmetlerini Güçlendirmek ve Yeni Bir İş Kolu Olarak Girmeyi Planladığı Enerji Sektörüne Yapacağı Yatırımların Finansmanında Kullanmak Üzere 170 Milyon Dolar Tutarında 8 Bankanın Katılımıyla Sendikasyon Kredisi Aldı. 65 Milyon Dolarını Akbank'ın 15 Milyon Dolarlık Bölümünü de Citibank'ın Finanse Ettiği Krediye Tümüyle Türkiye'de Kurulu Bankaların Katılması Dikkat Çekti.

"Demir Fiyatları Yeniden Zam Rekoru Kırabilir"

Nursan Demir -Çelik A.ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Keleş, Zam Rekoru Kıran Demir Fiyatlarının Ağustos Ayı İçinde Yine Zamlanacağını Söyledi.

"Demir Fiyatları Ağustos'ta Yeniden Zam Rekoru Kırabilir"

Nursan Demir -Çelik A.ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Keleş, Bu Yıl Zam Rekorları Kıran Demir Fiyatlarında Son Günlerdeki Gerilemenin Müteahhitleri Yanıltmaması Gerektiğini İfade Ederek, Ağustos Ayında Yeniden Yüksek Zam Sürecinin Başlayabileceği Görüşünü Savundu.

The Times: Oyak, Brüksel'de Bazılarını Dehşete Düşürüyor

The Times: Oyak, Brüksel'de Bazılarını Dehşete Düşürüyor

The Times Gazetesi Geniş Yer Verdiği Oyak Grubu'nun Avrupa Birliği'nde (AB) Korku Yarattığını Öne Sürdü.

Erdoğan: "Küresel ya da Ulusal Belirsizlikler Hükümetimizi Hedeflerinden Saptırmayacak"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sıkı Maliye Politikalarından Hiç Bir Koşul Altında Ödün Vermediklerini, Ulusal ve Küresel Belirsizlikler Karşısında Dahi Kararlı ve Tedbirli Bir Duruş Sergilediklerini İfade Ederek, "Küresel ya da Ulusal Belirsizlikler Hükümetimizi Hedeflerinden Saptırmayacaktır.

Arcelormittal, 869.2 Milyon Dolar Daha Yatırdı, Erdemir'de Yüzde 24.9 Oldu

Arcelormittal, 869.2 Milyon Dolar Daha Yatırdı, Erdemir'de Yüzde 24.9 Oldu

Erdemir'in Özelleştirme İhalesine Arcelor ve Mittal Olarak Ayrı Ayrı Giren Ancak Elenen Arcelormittal Ortaklığı, Borsadan Yaptığı Alımlarla Payını Yüzde 24.989'a Çıkardı.

 Kimse Yatırımdan Vazgeçmez

Kimse Yatırımdan Vazgeçmez

Duayen Sanayici Asım Kocabıyık, Ekonomideki Durgunluğun Küresel Ekonomideki Sorunlardan Kaynaklandığını Söyledi ve 'AKP Anayasa Mahkemesi'ne Düştü Diye Kimse Yatırımdan Vazgeçmez.

Temkinliyiz Ama Yatırıma Devam

Temkinliyiz Ama Yatırıma Devam

Borusan Holding 2007 Yılında Konsolide Cirosunu Yüzde 25'lik Artışla 3 Milyar Doların Üzerine Çıkardığını, 158 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptığını ve 2010 Yılı İçin Toplam Ciro Hedefinin 5 Milyar Dolar Olduğunu Açıkladı.

Borusan'ın 2007 Cirosu 3 Milyar, 2010 Hedefi 5 Milyar Dolar

Borusan Holding 2007 Yılında Konsolide Cirosunu Yüzde 25'lik Artışla 3 Milyar Doların Üzerine Çıkardı.

Arcelormittal 1.7 Milyar Dolara Çin'e Gitti

Arcelormıttal, Çinli Oriental Group'un Yüzde 73 Hissesini Alarak, Çin Çelik Endüstrisinde Kontrol Hissesine Sahip İlk Yabancı Yatırımcı Oldu.

Arcelor Mittal, 2008 Yılında Yassı Çelik Üretim Maliyetlerinin Yükselmesini Bekliyor

Dünyanın En Büyük Çelik Üreticisi Arcelor Mittal, 2008 Yılında Kuzey Amerika Ülkeleri Serbest Ticaret Anlaşması (Nafta) ve Avrupa Ülkelerinde Yassı Çelik Ürünlerinin Fiyatlarının Yüksek Ham Madde ve Enerji Maliyetleri Nedeniyle Yükselmesini Bekliyor.

Arcelor Mittal, Üçüncü Çeyrekte Net Karını Yüzde 35.8 Artırdı

Dünyanın En Büyük Çelik Üreticisi Arcelor Mittal, Üçüncü Çeyrekte Net Karını Yüzde 35.8 Artırdı.

Rio, Bhp'yi Reddetti 380 Milyar Dolarlık Evlilik Suya Düştü

Rio, Bhp'yi Reddetti 380 Milyar Dolarlık Evlilik Suya Düştü

Dünyanın En Büyük Madencilik Şirketi Bhp Billiton, Birleşme Teklifi Götürdüğü Küçük Rakibi Rio Tinto Tarafından Red Edildi.

AB'li Çelikçilerden Çin'e Vergi Baskısı

Avrupalı Çelik Üreticileri AB Ticaret Yetkilileri ile Çin'den İthal Edilen Ürünlere Karşı Caydırıcı Vergi Uygulanması İçin Görüşecek. AB'nin Bu Tarifeleri Devreye Sokabilmesi İçin En Az 10 Ay Geçmesi Gerekecek. AB Ticaret Komisyonu Üyesi Peter Mandelson Çin'i Kısa Süre Önce Savunulamayacak Hacimde Üröetim Gerçekleştirdiği Konusunda Uyarmıştı, Alman Thyssenkrupp Ag ve Arcelor Mittal Gibi Büyük Ş...

500 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı Aldılar

500 Milyon Dolarlık Yatırım Kararı Aldılar

Dünya'nın En Büyük Çelik Üreticisi Arcelormittal, Türkiye'nin Kuzey Irak'a Operasyon Yapmasının Gündemde Olduğu Bu Günlerde Borusan ile Eşit Ortak Olarak 500 Milyon Dolarlık Yatırıma Hazırlanıyor.

Arcelor Mittal ve Borusan, Türkiye'de 500 Milyon Dolar Tutarında Yatırım Yapacak

Dünyanın En Büyük Çelik Üreticisi Arcelor Mittal ile Borusan, Türkiye'de Yüzde 50-50 Ortaklıkla 500 Milyon Dolar Tutarında Yatırım Yaparak Gemlik'te Yeni Bir Sıcak Saç Üretim Tesisi Kuracak.

Dünya Çelik Devi Türkiye'de Büyüme Yoluna Rozak'la Çıktı

Dünya Çelik Devi Türkiye'de Büyüme Yoluna Rozak'la Çıktı

Demir ve Çelik Sektörü Stok ve Ticareti Alanında Faaliyet Gösteren Türk Şirketi Rozak'ın Yüzde 51 Hissesini, Dünya Çelik Devi Arcelormittal Satın Aldı.

Hollandalı firma, ERDEMİR'den sac almak istiyor

Hollandalı MCP Group'un, Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR)'ından, yıllık bir milyon ton sac almak için girişimde bulunduğu bildirildi.

Dünya çelik devi Mittal Archelor Hindistan'a 18 milyar dolarlık yatırım yapacak

Dünya çelik devi Mittal Archelor Hindistan'a 18 milyar dolarlık yatırım yapacak

Dünyanın en zengin 5. adamı olan Lakshmi Mittal Hindistan'a yatırımı geliyor. Dünyanın çelik devi olarak bilinen Mittal Archelor ülkeye en büyük yabancı yatırımı yapmaya hazırlanıyor. Hindistan'da doğan fakat Londra'daki Mittal Çelik şirket ile ünlenen Mittal, geçtiğimiz yıllarda Arcelor'u satın alarak dünyanın en büyük çelik tüccarı olmuştu.

İstanbul: Şirket Haberleri

Arcelor, Mittal Stell'in revize satın alma teklifini de reddetti ancak, görüşmelerin devam etmesi için kapıyı açık bıraktı.