ANKARAKART Uygulaması Dair Açıklama

Belirlenmiş toplu ulaşım araçlarına ücretsiz binme hakkı olan basın kartı sahiplerine, kişiselleştirilmiş serbest kartlar düzenlemesi planlanıyor.

ANKARAKART Uygulaması Dair Açıklama

EGO Genel Müdürlüğü tarafından, belirlenmiş toplu ulaşım araçlarına ücretsiz binme hakkı olan basın kartı sahiplerine, "ANKARAKART" uygulaması kapsamında, kişiselleştirilmiş serbest kartlar düzenlemesi planlanıyor.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) yaptığı yazılı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından toplu taşımada "ANKARAKART" uygulamasına yönelik çalışmaların yürütüldüğü anımsatıldı.

Uygulama kapsamında BYEGM ile EGO Genel Müdürlüğü arasında basın kartı sahiplerinin sisteme entegrasyonu yönünde görüşmeler yapıldığı belirtilerek, şu bilgiler verildi:

"Genel Müdürlüğümüzce EGO Genel Müdürlüğüne web servisi verilmek suretiyle basın kartı sahiplerindeki değişikliklerin anlık ve dinamik bir yapı içerisinde iletilmesi yönünde karar alınmıştır. Bu şekilde alınacak bilgilerle yapılacak teyit işlemlerinden sonra ücretsiz biniş hakkı olan basın kartı sahiplerine, EGO Genel Müdürlüğü tarafından, kişiselleştirilmiş serbest kart düzenlenecektir."

Basın kartı sahiplerinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Halkla ilişkiler Şube Müdürlüğü ile Kızılay, Beşevler, Akköprü, Dikimevi ve Yenimahalle metro istasyonlarındaki işlem noktalarına başvurması gerektiği duyurularak, "Geçerli basın kartı ve 1 adet vesikalık fotoğraf ibraz edilmek suretiyle, kişiselleştirilmiş serbest kartlar alınabilecek. İlgili Genel Müdürlükçe 'kart ücreti' ya da 'işlem ücreti' adı altında ücret tahsil edilebileceği tabiidir." bilgilerine yer verildi. - Ankara