ALPER TAŞDELEN KİMDİR? CHP ALPER TAŞDELEN KİMDİR?

10 Şubat 2014 11:52

CHP Çankaya'ya Alper Taşdelen'i aday gösterdi. 1974 doğumlu olan Alper Taşdelen, genel seçimlerde milletvekili adayı olmuştu.

ALPER TAŞDELEN KİMDİR? CHP ALPER TAŞDELEN KİMDİR?

Sabah erken saatlerde genel merkezde başlayan yerel seçim mesaisi parti meclisi toplantısıyla halen sürerken, sürprizlerin de yaşandığı MYK'dan çıkan bazı isimler partililerin tepkisini çekti. Önce İstanbul ardından da Ankara ’dan gelen iki ayrı grup, adı geçen adaylar nedeniyle tepkilerini ortaya koydular.

İLÇELERDE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER

MYK’da, kale olarak görülen ilçelerde köklü değişiklikliklere gidilmesi yönünde karar alındı. İstanbul'da, CHP yönetimindeki 13 belediye başkanlığından 8'inin değişmesi gündemde.

Kadıköy'de Bülent Kerimoğlu, Adalar’da Atilla Aykaç, Bakırköy'de Mehmet Karlı, Avcılar’da Handan Toprak, Kartal'da Hüsnü Süslü isminde mutabık kalındı. Sarıyer, Ataşehir, Silivri, Çatalca ve Büyükçekmece'de ise mevcut belediye başkanlarıyla yola devam kararı alındı.

Beyoğlu için Aylin Kotil, Şişli için İsmet İnönü'nün torunu Hayri İnönü aday olarak belirlendi. Beşiktaş için öne çıkan isim Mustafa Sarıgül'ün danışmanı olan Tonguç Çoban oldu. Üsküdar’da ise milletvekili İhsan Özkes isminde mutabık kalındı.

CHP Çankaya Belediye Başkan adayı ALPER TAŞDELEN kimdir? ALPER TAŞDELEN'in hayatı ve geçmişi,

1974 yılında Ankara'da doğdu. Çankaya İlkokulu, TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. ABD'de Columbia Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler dalında yüksek lisans yaptı. Yine Columbia Üniversitesi'nin Ortadoğu Enstitüsü'nde Uzmanlık Programını tamamladı. İki yıl dış politika alanında gazetecilik yaptıktan sonra Bülent Ecevit'in Başbakanlığında kurulan 57.Hükümet döneminde Başbakan Müşaviri olarak görev yaptı. Değişik kademelerinde bulunduğu Petrol Ofisi A.Ş.'de en son Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü ve enerji sektörünün son on yıldaki tüm mevzuat çalışmalarının içinde aktif olarak bulundu.

CHP 33.Olağan ve 15.Olağanüstü Kurultaylarında Kurultay Delegesi olarak yer aldı. Ayrıca Ankara Arena Spor Salonu'nda gerçekleşen 15.Olağanüstü Kurultay'ı organize eden ve hazırlayan gönüllü ekibin başında görev yaptı. Çok iyi derecede İngilizce bilen Taşdelen'in gazete ve dergilerde yayınlanmış dış politika alanında çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk sahibidir.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.