ALARAK ANKARA

18 Aralık 2014 Perşembe Saat: 18:25

Yatırıma Uygun Araziler İnternetten Sorgulanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, yatırıma uygun arazilerin sorgulanabilmesi amacıyla, kurumların güncel verilerini kullanan internet tabanlı bir sorgulama yazılımı ve arayüzü hazırlanarak kullanıma açılacak Maliye ile Çevre ve Şehircilik bakanlıklarının sorumluluğunda, kamu hizmet binalarının standartları belirlenecek, hizmet binalarının yapımına ilişkin yer seçiminde Hazine arazileri öncelikle değerlendirilerek bina maliyetleri düşürülecek Katı atık, cam, kağıt, plastik, elektronik gibi atıkların geri kazanımı için atık toplama ile dönüştürme sistemlerinin kurulması ve geliştirilmesi sağlanacak.

Kamuda Dijital Dönüşüm Çalıştayı

Kamuda Dijital Dönüşüm Çalıştayı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, “Yeni bir bilgi toplumu stratejisi ve eylem planını aşağı yukarı tamamlamış durumdayız. Kısa süre sonra kamuoyuna ilan edilecek.

Zonguldak'ta Bonzaiden Ölen Genç Defnedildi

Zonguldak'ta Bonzaiden Ölen Genç Defnedildi

Zonguldak'ta bonzai uyuşturucu maddesi nedeniyle yaşamını yitirdiği ileri sürülen 18 yaşındaki üniversite öğrencisinin cenazesi defnedildi.

Kamuda Dijital Dönüşüm Çalıştayı

Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Yeni bilgi toplumu stratejisi ve eylem planı, kısa süre sonra kamuoyuna ilan edilecek" "Akıllı şehirlere, akıllı belediyelere, akıllı kurumlara ihtiyacımız var, topyekun bakarsanız daha akıllı bir Türkiye'ye ihtiyacımız var"

Başbakan: Petrol Fiyatlarının Düşüşü Karşısında Ek Tedbire İhtiyaç Yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, petrol fiyatlarındaki düşüşün ardından son günlerde yaşanan ekonomik gelişmelere karşın ek tedbire gerek olmadığını söyledi.

Başbakan Davutoğlu: Son Büyüme Rakamları Beklentilerimizin Altında Geldi

Başbakan Ahmet Davutoğlu '10. Kalkınma Planı Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları'nı açıkladı.

Zonguldak'ta Bir Gencin Bonzaiden Öldüğü İddiası

Zonguldak'ta Bir Gencin Bonzaiden Öldüğü İddiası

Kullandığı sentetik uyuşturucu nedeniyle yaşamını yitirdiği ileri sürülen üniversite öğrencisinin cenazesi defnedildi.

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

Başbakan Davutoğlu: (5) "Vergi mevzuatının sadeleştirilmesi çalışmalarına devam edeceğiz.

Stk'lar Erzincan İçin Toplandı

Stk'lar Erzincan İçin Toplandı

STK (Sivil Toplum Kuruluşları) Temsilcileri, Erzincan Ticaret ve Sanayi Odasıyla biraraya gelerek bir ilke imza attı.

Davutoğlu: Yabancı Şirketlerin Satın Alınmasını Destekleyeceğiz

Başbakan Davutoğlu, 'Onuncu Kalkınma Planı'nı açıkladığı basın toplantısında yabancı şirket ve markaların satın alınmasını destekleyeceklerini söyledi

Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları

Başbakan Davutoğlu: (2) "Petrol fiyatlarındaki 60 dolara geri dönüş ülke ekonomimize olumlu etki yapacaktır.

'Opec'in Petrol Gelirleri Yüzde 46 Azalacak"

ABD Enerji Enformasyon İdaresi, OPEC ülkelerinin net petrol ihracat gelirlerinin 2014'e göre, yeni yılda yüzde 46 azalacağını öngördü.

Bitlis'te Barış Mesajlarını 19 Dilde Veriyorlar

Bitlis'in Güroymak ilçesinde öğrencilerden oluşturulan Doğuyorum Korosu, barış ve kardeşlik mesajlarını 19 dilde veriyor.

Yenimahalle'nin Perileri Zirveye Yerleşti

Bayanlar Hentbol Süper Ligi’nde Yenimahalle Belediyesi, güçlü rakibi Muratpaşa ile Ankara THF Spor Salonu’nda karşı karşıya geldi.

ALO 181 Hattına vatandaşın İlgisi Artıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı çağrı merkezi olan ALO 181 hattını arama sayısı her geçen gün artıyor.

Bakan Güllüce: Son Değişikliğimiz, AB ile Uyumu Sağlayıcı Nitelikte

Bakan Güllüce: "Mevcut düzenlemelerdeki 'ÇED gereklidir' ve 'ÇED gerekli değildir' ifadelerinin de yanlış anlaşılmaması için değişiklik teklifini hazırlıyoruz" dedi.

CHP'li Erdemir, Genel Kurul Kürsüsünden Euroları Havaya Saçtı

CHP'li Erdemir, Genel Kurul Kürsüsünden Euroları Havaya Saçtı

CHP'li Aykan Erdemir, TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında, 17 ve 25 Aralık olaylarına atıfta bulunarak, kürsüden ayakkabı kutusu içindeki sahte euroları havaya saçtı.

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

CHP İstanbul Milletvekili Serter: "Mesele Osmanlıca değil, sorun Arap alfabesini okullara sokmaktır.

CHP'li Vekil, TBMM'de 17 Aralık'ı Protesto Etti; Euroları Havaya Saçtı

CHP'li Vekil, TBMM'de 17 Aralık'ı Protesto Etti; Euroları Havaya Saçtı

CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, Meclis'te 17 Aralık'ı protesto ederek kürsüden ayakkabı kutusu içindeki sahte Euroları havaya saçtı.

CHP'li Koç: Bu Dava Asla Kapanmayacaktır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, 17-25 Aralık operasyonuyla ilgili, "Bu dava asla kapanmayacaktır." dedi.

Özel Halk Otobüsleri Esnafından '65 Yaş' Tepkisi

Ankara Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanvekili Mehmet Kavlak, belediye otobüslerinde 65 yaş üzeri yolcuların ücretsiz taşınmasına ilişkin, “Maliye Bakanlığı bize yardım etsin ya da yaşlıları en azından öğrenci ücreti alarak taşıyalım” dedi.

Biyonik Göz İçin Sgk Desteği Talebi

Prof. Dr. Özmert: "Biz ilk hasta taramasını yaklaşık bir ay önce yaptık. Yaklaşık 15 hastamız esasen ameliyata hazır. Biz bu ameliyatta uygulanan vitreoretinal cerrahiyi Türkiye'de ilk uygulayanlardanız" "Şu anda SGK'nın, devletin desteği önemli. Bu destek yapılırsa burada görülen ülkelerin arasında.

2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

MHPAnkara Milletvekili Topcu: "AKP'nin yeni Türkiyesi'nde sınavın yerini torpil, adaletin yerini kayırma almıştır, diploma yerine ise, parti üyeliği aranır hale gelmiştir" MHP Kütahya Milletvekili Işık: "17 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvetle mücadele haftasında, iktidar partisi yöneticisi, yakını ve yandaşı.

CHP'li Vekilin Dövizine Kızan AK Partili Kadın Vekil Kürsüye Yürüdü

CHP'li Vekilin Dövizine Kızan AK Partili Kadın Vekil Kürsüye Yürüdü

CHP'li Ali Özgündüz'ün 17 Aralık ile ilgili kürsüye astığı pankartı görüp sinirlenen AK Partili Gökçen Enç kürsüye yürüdü. Meclis'te ortalık bir anda karıştı.

'Notre Dame'in Kamburu' Yeniden Sahnelenecek

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Victor Hugo'nun eserinden baleye uyarlanan Notre Dame'in Kamburu'nu, yeniden Mersinli sanatseverlerle buluşturacak.

Vali Necati Şentürk Öğrenci Alımı İçin Girişimlerini Sürdürüyor

Vali Necati Şentürk Öğrenci Alımı İçin Girişimlerini Sürdürüyor

Kırşehir Valisi Necati Şentürk' ün 'Tıp Fakültesinin' 2015-2016 yılı Eğitim Öğretim döneminde öğrenci alması için Prof ve Dekanlarla görüştüğü öğrenildi.

Tikad: Kılıçdaroğlu Bilmiyorsa Kendilerinin Ayıbı Sayarız

Türkiye İş Kadınları Derneği (TİKAD), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun TİKAD üyesi olan sanatçı Hülya Avşar hakkındaki ifadeleri nedeni ile bir açıklama yaptı.

Uluslararası 3. Yaş Baharı Kongresi

Uluslararası 3. Yaş Baharı Kongresi

Uluslararası 3. Yaş Baharı Kongresi-Medikal Turizm Derneği Başkanı İbiş: "Yaşlılarla ilişkin sorunların birçoğu yalnızlık duygularının giderilmediği için ortaya çıkıyor, bunun çözülmesinde teknoloji önemli"-Brüksel KU Leuven Üniversitesinden Prof. Dr. Broeckaert: "Artan yaşlı nüfusun daha fazla evde bakım hizmetine ihtiyacı var, bu da evde bakım hizmeti verecek personeli bulmak ve bu maliyeti karşılamak noktasında karşımıza zorluk olarak çıkacaktır" Medikal Turizm Derneği Başkanı Sinan İbiş, yaşlılara ilişkin sorunların birçoğunun yalnızlık duygularının giderilmediği için ortaya çıktığını belirterek, bunun çözülmesinde teknolojinin önemli olduğunu söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi Açıklaması

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, “Şimdi bizim tüm darbeleri konu alan ve tüm darbelerde mağdur olan vatandaşlarımıza yönelik olarak bir kanun teklifimiz Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndedir. Hadi bakalım, darbelere karşıysanız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu teklifini yasalaştıralım” dedi.

Uluslararası 3. Yaş Baharı Kongresi

Medikal Turizm Derneği Başkanı İbiş: ''Yaşlılarla ilişkin sorunların birçoğu yalnızlık duygularının giderilmediği için ortaya çıkıyor, bunun çözülmesinde teknoloji önemli'' Brüksel KU Leuven Üniversitesinden Prof. Dr. Broeckaert: ''Artan yaşlı nüfusun daha fazla evde bakım hizmetine ihtiyacı var, bu.

Voleybol: Denizbank Erkekler Şampiyonlar Ligi

Voleybol: Denizbank Erkekler Şampiyonlar Ligi

Halkbank Voleybol Takımı, Şampiyonlar Ligi B Grubundaki dördüncü maçında yarın Fransa'nın Tours VB takımını konuk edecek.

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Dolardaki Artışa İlişkin Açıklama

Ekonomi Bakanı Zeybekci'den Dolardaki Artışa İlişkin Açıklama

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, dolardaki artışa ilişkin değerlendirmede bulunarak, "Telaş edilecek, Türkiye’nin buna farklı bir yaklaşımla, güçlü müdahalelerle tedbir almasının gerekliliği olduğuna inanmıyorum.

Halkbank, Fransa'nın Tours Vb Takımını Konuk Edecek

Halkbank, Fransa'nın Tours Vb Takımını Konuk Edecek

Ankara-dha(fotoğraflı) halkbank Erkek Voleybol Takımı, Şampiyonlar Ligi B Grubundaki dördüncü maçında Fransa'nın TOURS VB takımını konuk edecek.

2014 Yılında 5 Milyon Gıda Cezası

2014 Yılında 5 Milyon Gıda Cezası

Ankara İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhsin Temel, 2014 yılında şu ana kadar 885 gıda işletmesine yaklaşık 5 milyon TL. idari para cezası uygulandığını bildirdi.

Bakanlar Kurulu Toplantısı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2) "Şu anda esasen sadece şüpheli konumunda bulunan kişilere yönelik bir soruşturma yapılıyor.

Arınç: 32'nci İsim Yok

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Emniyet Teşkilatında Atama ve Yer Değişiklikleri

Emniyet Teşkilatında Atama ve Yer Değişiklikleri

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Emniyet Teşkilatında atama ve yer değiştirmelere yönelik yapılan eleştirilere rakamlarla cevap verdi.

Başbakan Yardımcısı Arınç'tan "14 Aralık Soruşturması" Açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 14 Aralık Soruşturması’nda gözaltı listesinde Fethullah Gülen’in olup olmadığına yönelik, "Gözaltı listesinde 32. isim yok" dedi.

"Artık Türkiye'de 75 Yaş ve Üzerini İleri Yaş Kabul Etmek Gerekiyor"

AK Parti Genel Başkan Danışmanı Akşit, "Artık Türkiye'de de 75 yaş ve üzerini ileri yaş kabul etmek gerekiyor." dedi.

Yargıtay ve Danıştaya Yeni Üyeler Seçildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Fethi Şimşek, YBP Sözcüsü Abbas Özden, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Veli Dalgalı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ali Doğan, Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ademoğlu'nun da arasında bulunduğu 144 hakim ve savcı Yargıtay üyesi oldu Yargıtay ve Danıştayda beş gün içinde daire başkanlığı kadroları için seçim yapılacak Yargıtaydaki daire başkanlığı seçiminin tamamlanmasından itibaren beş gün içinde Birinci Başkanlık Kurulu yeniden belirlenecek Yargıtay ve Danıştayda iş durumu dikkate alınarak daireler arasındaki iş bölümü yeniden yapılacak.

Düzeltme:

Düzeltme: "Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesislerinin Açılışı" Başlıklı Haberimizin 13. Paragrafındaki...

TÜPRAŞ fuel oil dönüşüm tesislerinin açılışı Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Olay, bir basın özgürlüğü meselesi değildir.

Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesislerinin Açılışı

Tüpraş Fuel Oil Dönüşüm Tesislerinin Açılışı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Olay, bir basın özgürlüğü meselesi değildir.

MHP'den 17 Aralık'tan 25 Aralık'a Kadar 9 İlde 9 Ayrı Etkinlik 1

MHP'den 17 Aralık'tan 25 Aralık'a Kadar 9 İlde 9 Ayrı Etkinlik 1

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın düzenleyecekleri '17-25 Aralık Rüşvet ve yolsuzlukla mücadele haftası' etkinlikleri ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

MHP'den 17 Aralık'tan 25 Aralık'a Kadar 9 İlde 9 Ayrı Etkinlik

MHP'den 17 Aralık'tan 25 Aralık'a Kadar 9 İlde 9 Ayrı Etkinlik

MHP, '17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonları'nın birinci yıl dönümü kapsamında 17 Aralık'tan 25 Aralık'a kadar 9 ilde 9 ayrı etkinlik düzenleyecek.

Japonya'da Genel Seçim

Japonya'da Genel Seçim

Başbakan Şinzo Abe liderliğindeki Liberal Demokrat Parti, parlamentonun alt kanadında çoğunluğu elde ederek seçimi kazandı.