ADVANSA SASA

21 Aralık 2014 Pazar Saat: 22:53

"Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu"

"Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" çalışmasının 2011 sonuçlarına göre, Adana'dan bu yıl da 12 sanayi firmasının listeye girdiği belirtildi.

Adana'nın 12 Sanayi Firması '500 Büyük Kuruluş' Arasında

Adana'nın 12 Sanayi Firması '500 Büyük Kuruluş' Arasında

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2011' sıralamasına Adana'dan bu yıl da 12 sanayi firması girdi.

Adana'da 12 Sanayi "500 Büyük Kuruluş" Arasında

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2011" sıralamasına Adana'dan bu yıl da 12 sanayi firması girdi.

Borsada Günlük İşlemler

Borsada Günlük İşlemler

İMKB'de hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak önceki ikinci seans kapanış, bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış değerleri, günlük değişim oranları ve günlük işlem miktarları şöyle:

Borsada Birinci Seans Kapanış

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak fiyatları ile işlem adetleri şöyle:

Yatırımcı Rehberi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal Pazar'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, hafta içindeki işlem miktarları, TL olarak en düşük fiyatları, en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarıyla önceki hafta sonuna ve 2010 sonuna göre değişim oranları da şöyle.

Borsada İkinci Seans Kapanış

Borsada İkinci Seans Kapanış

İMKB'de hisse senetleri piyasasında bugün yapılan ikinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün ikinci seanstaki en yüksek, en düşük fiyatları şöyle:

Borsada Günlük İşlemler

Borsada Günlük İşlemler

İMKB hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak önceki ikinci seans kapanış, bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış değerleri, günlük değişim oranları ve günlük işlem miktarları şöyle:

Borsada Birinci Seans Kapanış

Borsada Birinci Seans Kapanış

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak şöyle:

Borsada Birinci Seans Kapanış

İMKB hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin bugünkü birinci seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları ile işlem adetleri şöyle:

Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO), Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması'nın sonuçlarını basın toplantısıyla açıkladı.

Gizer: 500 Kuruluş Arasında Adana'dan 12 Firmanın Yer Alması Düşündürücü

Ali Gizer, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında, Adana'dan sadece 12 firmanın yer almasının düşündürücü olduğunu belirtti.

Adana'dan 12 Sanayi Firması 500 Büyük Kuruluş Arasına Girdi

İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu" sıralamasına Adana'dan 12 sanayi firması girdi.

"Granit" ve "Poliester Elyaf"a Nihai Gözden Geçirme Soruşturması

Ekonomi Bakanlığı, Çin menşeli "granit"e ve Güney Kore ve Endonezya menşeli poliester elyaf için nihai gözden geçirme soruşturması açılmasına karar verdi.

Advansa Sasa'da Toplu Sözleşme İmzalandı

Grevin eşiğine gelen Advansa Sasa'da toplu iş görüşmeleri mutlu sonla noktalandı.

Dana Basınında Bugün

Adana'da yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle.

Advansa Sasa'da Grev Kararı

Petrol-İş Sendikası yöneticileri, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Sabancı Holding'in Adana'daki Advansa Sasa Polyester Sanayi AŞ fabrikasına grev kararı astı.

Adana - Tankerden Dökülen Yağ Yarım Saatte 3 Kazaya Neden Ol

Adana - Tankerden Dökülen Yağ Yarım Saatte 3 Kazaya Neden Ol

Adana'da Bir Tankerden Dökülen Yağ Nedeniyle Kayganlaşan Yolda 30 Dakika İçinde 3 Kaza Meydana Geldi. Bir Otomobil Pis Su Kanalına Uçarken, 3 Kişiyi Taşıyan Motosiklet Devrildi, Bir Otomobil de Yol Kontrolü İçin Koyulan Dubalara Çarptı.

Çin Menşeli Polyester Elyafta Uygulanan Damping Vergisi Artırıldı

Dış Ticaret Müsteşarlığı, Çin Menşeli Polyester Elyafta Uygulanan Dampinge Karşı Verginin 0.08 Dolardan, 0.21 Dolara Çıkarılmasına Karar Verdi.

Polyester Elyaf, Demir -Çelik Boru Bağlantı Parçaları, Tuğla ve Deri İçin Damping Önlemleri

Dış Ticaret Müsteşarlığı, Çin Başta Olmak Üzere Bazı Ülkelerden İthalatında Yerli Üretime Zarar Verdiği Belirlenen Polyester Elyaf, Demir -Çelik Boru Bağlantı Parçaları, Tuğla ve Deri İçin Soruşturma ve Dampinge Karşı Vergi Kararları Aldı.

Advansa Sasa, Konjuge Elyaf Üretimine Başladı

Merkezi Adana'da Bulunan Polyester Elyaf, İplik ve Reçine Üretimi Şirketi Advansa Sasa, Konjuge Elyaf Üretimine Yönelik Yeni Yatırımını Tamamlayarak Üretime Başladı.

İskenderun'da Dolum Tesisindeki Kaza

Irak'tan Hatay'ın İskenderun İlçesinde Bulunan Petrokimya Tesislerine Kükürt Taşıyan Tır'ın Kontrolden Çıkarak Bir Şirketin Tank Sahası ve Dolum Tesisinin Duvarına Çarpması Sonucu Çıkan Yangında Ölen Baba ve Oğlun Kimlikleri Belirlendi.

Tır Dolum Tesisine Girdi, 2 Kişi Yanarak Öldü

Hatay'ın İskenderun İlçesinde Kontrolden Çıkan Tır'ın Bir Şirketin Tank Sahası ve Dolum Tesisinin Duvarına Çarpması Sonucu Çıkan Yangında, 2 Kişi Yanarak Hayatını Kaybetti.

Advansa Sasa'da Toplu Sözleşme

Sabancı Holding'e Bağlı Advansa Sasa Polyester Sanayi A.ş.'de 650 İşçiyi Kapsayan Toplu İş Sözleşmesi Görüşmeleri, Grevin Başlayacağı Gün Anlaşmayla Sonuçlandı.

Sabancıların Fabrikasında Mutlu Son

Sabancı Holding'e Ait Elyaf ve Polyester Üretimi Yapılan Advansa Sasa Fabrikası'nda Bugün Greve Çıkacak 650 İşçinin Son Anda Yüzü Güldü.

Petrol-iş Sendikası'ndan Emekli Olan Üyelerine Plaket

Petrol-iş Sendikası'ndan Emekli Olan Üyelerine Plaket

Petrol-iş Sendikası Adana Şubesi Tarafından, Çalıştıkları İş Yerlerinden Emekli Olan 40 Sendika Üyesine Plaket Verildi.

SPK'dan Advansa Sasa Polyester Yöneticilerine Ceza

Sermaye Piyasası Kurulu, Tekstil Bölümü Varlıklarının Değer Kaybı Olup Olmadığını Mali Tablolarında Değerlendirmeyen Advansa Sasa Polyester Sanayi A.ş.'nin Yönetim Kurulu Üyelerinin Her Biri Aleyhine 10 Bin 980 YTL Tutarında Para Cezası Kesti.

Pagev, Plastik Sektörü Büyümesini Kobi'lerle Sürdürüyor

İstanbul Sanayi Odası'nın Her Yıl Açıkladığı, Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında 2006 Yılında Plastik Sektöründen 15 Firma Yer Aldı.

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda 2. seans... (2)

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) bugün 2. seansta işlem gören hisse senetlerinin önceki seans kapanış fiyatları, 2. seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları işlem adetleri ve değişim oranları şöyle:

İMKB'de gün sonunda işlem sayısına göre ilk 10 hisse senedi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda, gün sonunda işlem gören hisse senetleri arasında, işlem miktarına göre ilk 10 hisse senedi sıralaması şöyle:

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda 1. seans (2)

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) bugün 1. seansta işlem gören hisse senetlerinin kapanış fiyatları, 1. seanstaki en yüksek, en düşük, kapanış, ağırlıklı ortalama fiyatları işlem adetleri ve değişim oranları şöyle:

İMKB 1. seansta işlem miktarına göre ilk 10 hisse

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda 1 seansta işlem gören hisse senetleri arasında, işlem miktarına göre ilk 10 hisse senedi sıralaması şöyle:

Bakan Eker: Popülizme Kesinlikle Girmiyoruz

Bakan Eker: Popülizme Kesinlikle Girmiyoruz

Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Ekonomide Olumlu Gelişmeler Yaşandığını Söyleyerek, 'Türkiye'de Son 19 Çeyrek, Arka Arkaya Büyüme Yaşandı. Bu Daha Önce Görülmüş Bir Durum Değil.

Adana: Adana'da En Fazla İhracat Yapan 10 Firmaya Şilt Verildi

Adana: Adana'da En Fazla İhracat Yapan 10 Firmaya Şilt Verildi

Dış Ticaret Müsteşarlığı (Dtm) Serbest Bölgeler Genel Müdürü Mehmet Demirel, Rekabet Koşullarında İhracatın Daha Başarılı Olabilmesi, Rakamların Her Geçen Yıl Yükselmesi İçin Üretime Önem Verilmesi Gerektiğini Söyledi.

İstanbul: Advansa'nın Pta, Pet ve Preform Bölümü İspanyol La Seda'ya Devredildi

Sabancı Holding'e Bağlı Advansa'nın Daha Önce Satış Sözleşmesi İmzalanan İspanyol La Seda'ya Devri Tamamlandı.

Advansa Kimya Bölümünü 90 Milyon Euro'ya Artensan'a Sattı

Advansa Sasa Polyester Sanayi Kimya Bölümünün Ve Bölümün İşleriyle, Stoklarını Artensan Kimyevi Maddeler Ve Pet Ambalaj Malzemeleri Sanayi'ne 90 Milyon Euro’ya Sattı.