Acun TV8'i Ne Kadara Aldı? Acun Ilıcalı Kimdir?

14 Kasım 2013 09:15

Acun Ilıcalı artık medya patronu. Artık onun da bir televizyon kanalı var. Birkaç aydır söylenti olarak dolaşan hikaye gerçekleşti ve Acun TV8'i satın aldı. Acun Ilıcalı, satın aldığını dün Twitter'dan duyurdu. Peki Acun Ilıcalı kimdir?

Acun TV8'i Ne Kadara Aldı? Acun Ilıcalı Kimdir?

Türkiye'nin en ünlü televizyoncu ve yapımcılarından ACUN ILICALI, dün Twitter'daki hesabından Tv8'i satın aldığını duyurdu.

ACUN ILICALI Twitter'daki sayfasına "Tv8 konusunda Sayın Mehmet Nazif Günal'la anlaştık. Satın alma süreci başladı" yazarak, dedikodulara son noktayı koydu. ACUN ILICALI, TV8 için 60 Milyon $'a  anlaştığı gelen bilgiler arasında.

ACUN ILICALI KİMDİR?

 Ergün ve İlknur Ilıcalı'nın ikinci oğulları olarak, 29 Mayıs 1969'da Erzurum'da doğdu. Ömer Cenker Ilıcalı adında bir ağabeyi olan Ilıcalı'nın ailesi Erzurum'un Ilıca ilçesindendir. İlkokul ve ortaokul hayatı Edirne İstiklâl İlköğretim Okulu'nda geçmiştir. ACUN ILICALI Kadıköy Maarif Koleji orta bölümünü ve Kadıköy Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi'nin İngilizce öğretmenliği bölümünü kazanmıştır. Fakat o okulda okumayıp, televizyonculuğu seçmiştir.
ACUN ILICALI on dokuz yaşında evlenmiş ve bu evlilikten Banu adında bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir. Yirmi bir yaşındayken, kızı doğduktan dokuz ay sonra ailesini kaybetmiştir. Daha sonra ilk eşinden boşanmıştır. ACUN ILICALI ikinci evliliğini ise 2003 yılında Zeynep Ilıcalı'yla yapmıştır ve bu evliliğinden ise Leyla ve Yasemin adlarında iki kız çocuğuna sahiptir.


ACUN ILICALI 1995 yılında bir kot dükkânı açarak ticarete atılmış; fakat iflas etmiştir. Bir arkadaşı vasıtasıyla İlker Yasin'le tanışan Ilıcalı, futbol bilgisiyle onu etkilemeyi başarınca denenmek üzere işe alınmıştır. Beşiktaş muhabiriyken futbolcularla samimi olup özel röportajlar yapmayı başarınca yıldızı parlamış ve daha sonra Şansal Büyüka'nın ekibine transfer olmuştur. ACUN ILICALITelevole'nin spor magazin programı olduğu yıllarda bu program içerisinde kendine ait bir bölüm sunmaya ve bu bölüm dâhilinde dünyayı dolaşmaya başlamıştır. Ardından bu bölümü 2002 yılında Acun Firarda adı altında ayrı bir program yaparak sunmaya devam etmiştir. Bu kapsamda yüz beş ülke gezmiştir.

ACUN ILICALI 2005 yılında Acun Medya adlı prodüksiyon şirketini kurmuştur; Fear Factor, Survivor Kızlar - Erkekler, Survivor Türkiye - Yunanistan, Survivor Aslanlar - Kanaryalar, Var mısın Yok musun, Devler Ligi, YETENEK SİZSİNİZ, Yok Böyle Dans, Survivor Ünlüler - Gönüllüler ve O SES TÜRKİYE programlarının yapımcısı, jürisi ve sunucusu olmuştur. Ayrıca Uğur Dündar'ın sunmuş olduğu Yoksa Rüya mı? ve Behzat Uygur'un sunmuş olduğu Söyle Söyleyebilirsen programlarının yapımları da Acun Ilıcalı tarafından gerçekleştirilmiştir. Acun Firarda programını da sunmuştur. Ayrıca başta Türkiye'deki üniversiteler olmak üzere, Anadolu'nun çeşitli yerlerinde stand-up gösterileri yapmıştır; bu gösterilerinde meslek hayatı boyunca başına gelenleri mizahi bir dille izleyicilere aktarmıştır.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.