30 Mart 2014 Yerel Seçim Anketleri! Yerel Seçim Anketleri Sonuçları Heyecan Uyandırdı

30 Aralık 2013 13:16

Seçime son 3,5 ay kala son operasyonlar anketleri nasıl etkiledi? Konsensus Genel Müdürü "AK Parti ile CHP İstanbul'da eşit oya sahip" derken, GENAR Genel Müdürü, "AK Parti yüzde 51'le önde." dedi.

30 Mart 2014 Yerel Seçim Anketleri! Yerel Seçim Anketleri Sonuçları Heyecan Uyandırdı

SEÇİMe son 3,5 ay kala son operasyonlar anketleri nasıl etkiledi? KONSENSUS Genel Müdürü "AK Parti ile CHP İstanbul'da eşit oya sahip" derken, GENAR Genel Müdürü, "AK Parti yüzde 51'le önde." dedi.
Konsensus Genel Müdürü Murat Sarı ile GENAR Başkanı İhsan Aktaş, Habertürk'te Güne Bakış programına konuk oldu ve Ak Parti ile CHP'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarını değerlendirdi. 3 büyük kentte YEREL SEÇİM nabzının tutulduğu programda, İstanbul için yaklaşık 2 hafta önce yapılan anket rakamları da açıklandı.

GENAR: İSTANBUL'DA AK PARTİ YÜZDE 51, CHP YÜZDE 37,5

GENAR Başkanı İhsan Aktaş Ak Parti'nin adayı Kadir Topbaş'ın yüzde 51 ile önde olduğunu, CHP'nin adayı Mustafa Sarıgül'ün ise yüzde 37,5 oy oranı ile 2. sırada olduğunu açıkladı.

KONSENSUS: İSTANBUL'DA OYLAR EŞİT

Konsensus Genel Müdürü Sarı ise Aktaş'ın aksine aynı tarihlerde yaptırdıkları anketlerde Ak Parti ile CHP'nin İstanbul oylarının eşit olduğunu ve yüzde 40-45 bandında olduklarını belirtti. Sarı ayrıca BDP'nin yüzde 7-8, MHP'nin ise yüzde 2-3 bandında olduğunu açıkladı.

ANKARA VE İZMİR'DE SÜRPRİZ OLABİLİR

İki anket şirketi de İzmir ve Ankara'da sürpriz sonuçların olabileceğini belirtti.

YOLSUZLUK OPERASYONU OYLARI NASIL ETKİLER?

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun anket sonuçlarına nasıl yansıyacağı sorusuna da açıklık getiren Sarı ve Aktaş, olayın henüz çok taze olduğunu, vatandaşın kafasının karışık olduğunu, durumu anlayabilmeleri için zaman gerektiğini, o yüzden şu anda anket yapmadıklarını, anket yapmak için doğru zaman olmadığını dile getirdiler.

SARI: AK PARTİ'NİN OYLARI DÜŞER

Konsensus Genel Müdürü Sarı, yaşanan olayların Ak Parti'nin oylarını düşüreceği görüşünde olduğunu da ifade etti.


Haberle İlgili Yorumlar


MUSTAFA ARİSOY: Kimse demiyor yolsuzluklarin ustunu ortelim diye bence yolsuzluk diye bir sey yok chp mhp ancak kendini kandirir.akp guclenerrk cikar bu yargi denen illetde yola gelir vural savas ozdeni unutmadik

MUSTAFA: Kimse demiyor yolsuzluklarin ustunu ortelim diye bence yolsuzluk diye bir sey yok chp mhp ancak kendini kandirir.akp guclenerrk cikar bu yargi denen illetde yola gelir vural savas ozdeni unutmadik

TEMİZTÜRKİYE: Ne yani Türkiye iyi gidecek diye sıcak para akıcak diye bu pislikler ve bu yolsuzluklar ortayaçıkmıycakmı

MEHMET OZDEN: Ak partinin oyu daha fazla artti eger izmir belediyeyi ak partiye verirse birde binali yildirim izmir kazanir yoksa chp yapilan yollari soker yapar baska birsey bilmiyor cunku

HASAN İNAN : Bizim davamız Türkiye'yi dünyanın en büyük ekonomisine getirmekte olan RTE na destek vermek..

Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.