2014 YGS Sınav Yerleri - 2014 YGS Sınav Yeri Sorgulama (ÖSYM)

13 Mart 2014 16:31

YGS sınav yerleri Türkiye 1,5 milyon fazla öğrenciyi ilgilendiriyor. Başvuru sonrası adaylar geleceklerini etkileyecek YGS yani Yükseköğretime geçiş Sınavı'na nerede gireceklerini öğrenmek istiyorlar.

23 Mart Pazar yapılacak YGS için sınav yerleri açıklandı. YGS SINAV YERLERİ açıklandı ve sonunda öğrenciler YGS sınavına nerede gireceklerini öğrenebilecekler. YGS SINAV YERLERİ aşağıdaki linke tıklanarak öğrenilebilir. Söz konusu link ile ÖSYM'nin ilgili sayfasına erişebilirsiniz. YGS sınav yerleri hakkında bilgi almak isteyen çok sayıda öğrenci siteye hücum etmiş durumda. ÖSYM'nin sitesinde yaşanan yoğunluk YGS SINAV YERLERİ sayfasının açılmasını güçleştirmektedir. İşte YGS, ÖSYM ve YGS SINAV YERLERİ hakkında bilgiler... 

2014 YGS SINAV YERLERİ 
YGS adaylarının merakla beklediği YGS SINAV YERLERi sınava 10 gün kala açıklandı. Öğrenciler ÖSYM'nin sitesinde YGS SINAV YERLERİ sorgulaması yaparak 2014 Yükseköğretime geçiş sınavına nerede gireceklerini öğrenebilirler. Çok sayıda öğrenciyi ilgilendiren YGS SINAV YERLERİ şu günlerde internette en çok aratılan konulardan biri oldu. Öğrenciler YGS sınav yerler, YGS sınav yeri sorugulama, YGS sınav yeri öğrenme başlıklarıyla aramalar yaptılar. Bu soruların cevabı ÖSYM'nin sitesinde. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak YGS sorgulama yapabilir ve sınav yerinizi öğrenebilirsiniz. 

2014 YGS SINAV YERLERİ 

YGS 
Yükseköğretime Geçiş Sınavı; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri olmak üzere 4 bölümden oluşur. Her bölümden 40 soru olmak üzere toplamda 160 soru sorulmaktadır. Sınav süresi, tek oturumda 160 dakikadan oluşmaktadır. Lisans Yerleştirme Sınavı'na girmeye hak kazanabilmek için herhangi bir puan türünde 180 puanın geçilmesi gerekir. Yaklaşık 2 milyon üniversite adayı seçimlere bir hafta kala, 23 Mart'ta üniversiteye girişte birinci aşama olan YGS'ye girecek. Sınava giren adayın sınav sonuçları; YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5, YGS-6 olmak üzere 6 farklı puan olarak açıklanır.

2014 YGS GİRİŞ YERLERİ SORGULA
 


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.