2013 -2014 İKTİSAT FAKÜLTESİ AÖF LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN KAYIT ÜCRETİ

06 Eylül 2013 08:32

Açık Öğretim Fakültesi kayıt yenileme tarihi 2-14 Eylül olarak AÖF tarafından açıklanmıştı. Yaklaşık 1.7 milyon öğrencinin eğitim aldığı Anadolu Üniversitesi'nde AÖF öğrencileri için kayıt yenileme tarihi 14 Eylül'de sona eriyor. AÖF kayıtları için neler gerekli? AÖF kayıtları nereden yapılıyor? AÖF harç ücretleri ne kadar? bu soruların cevapları haberimizde...

2013 -2014 İKTİSAT FAKÜLTESİ AÖF LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN KAYIT ÜCRETİ

AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ kayıt yenileme tarihi 2-14 Eylül olarak AÖF tarafından açıklanmıştı. Yaklaşık 1.7 milyon öğrencinin eğitim aldığı ANADOLU ÜNİVERSİTESİ'nde AÖF öğrencileri için kayıt yenileme tarihi 14 Eylül'de sona eriyor. AÖF kayıtları için neler gerekli? AÖF kayıtları nereden yapılıyor? AÖF harç ücretleri ne kadar? bu soruların cevapları haberimizde... 

Kayıtların 2-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşeceği ifade edilen açıklamada, "Adayların kayıtlarını tamamlamaları için internet başvurusunun ardından 'İnternet Başvuru Belgesi' ile birlikte Anadolu Üniversitesi AÇIKÖĞRETİM, İktisat, İşletme Fakülteleri 2013-2014 öğretim yılı ÖSYS yeni kayıt, Jandarma Meslek Eğitimi kılavuzunda açıklanan diğer kayıt belgelerini de hazırlayarak Vakıfbank'a ödeme yaptıktan sonra illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırmaları gerekiyor. 

Kayıtlar 2-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu tarihler arasında kayıt yaptıramayanlar ise mazeret beyan ederek 16-17 Eylül tarihlerinde kayıt yaptırabilecekler. Adaylar 'İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu', 'Öğrenci Kılavuzu' ile dönemlik kredili sistem hakkında bilgilerin yer aldığı 'Dönemlik-Kredili Sistem Ölçme ve Değerlendirme Kılavuzu'na HTTP://OGRENCİ.ANADOLU.EDU.TR adresinden ya da HTTP://KAYİT.ANADOLU.EDU.TR İNTERNET başvuru sitesinden ulaşabilirler.

Öğrencilik işlemleri ile ilgili sorular için ise 444 10 26 numaralı telefondan Açıköğretim Etkileşim Merkezi'ni arayabilir ya da http://www.anadolu.edu.tr adresindeki 'Açıköğretim' linkinden büro hizmetleri ve AÖF bürolarının adreslerine ulaşabilirler" denildi.


KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER


1. İNTERNET BAŞVURU BELGESİ

"İnternet Başvuru Belgesi" http://kayit. anadolu. edu.tr adresinden yaptığınız başvuru işlemi sonunda yazıcıdan dökümünü aldığınız belgedir. İnternet başvuru belgesinde, başvuru yaptığınız öğrenim programı ile ilgili bilgiler olacaktır.

Bu belgeyi siyah tükenmez kalemle imzalayarak kayıt sırasında AÖF bürosuna teslim etmek zorundasınız.

2. FOTOĞRAFLI - İMZALI FORM

İnternetten yaptığınız başvuru işlemi sonunda yazıcıdan dökümünü aldığınız "Fotoğraflı-İmzalı Form"a kurallara uygun fotoğrafınızı yapıştırınız. Öğreniminiz süresince kullanacağınız imzanızı, ayrılmış alandan taşmayacak şekilde  Siyah tükenmez kalemle atarak formu diğer kayıt belgeleriyle birlikte kayıt yaptıracağınız AÖF bürosuna teslim ediniz.


Sizlerden bu formla alınan fotoğraf ve imzanız, bilgi işlem ortamına aktarılacaktır. Bilgisayar kayıtlarındaki imzanız ile öğrencilik hizmeti almak için vereceğiniz dilekçenizdeki imzanızın aynı olması gerekmektedir.

3. ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU

İnternetten yaptığınız başvuru işlemi sonunda yazıcıdan dökümünü aldığınız "Öğrenci Bilgi Formu"na kurallara uygun fotoğrafınızı yapıştırınız. "Öğrenci Bilgi Formu" AÖF büro personeli tarafından onaylanarak size geri verilecektir. Bu formu öğrenci kimlik kartınızı alıncaya kadar, öğrenci olduğunuzu kanıtlamak ve AÖF bürolarından öğrencilik hizmeti alabilmek için kullanacaksınız. Öğrenci Bilgi Formu sınavlarda öğrenci kimlik kartı yerine geçmez.

4. ÖĞRENİM BELGESİ

Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, öğrenim belgelerinin AÖF bürosu veya mezun olduğu okul tarafından onaylanmış sureti ile kayıt yaptıracaklardır. Bunun dışında diğer resmî veya özel kuruluşlarca onaylanmış öğrenim belgelerinin suretiyle kayıt yapılmaz. Öğrenim belgesini AÖF bürosuna onaylatacak adaylar öğrenim belgesinin aslını ve fotokopisini AÖF bürosuna götürmek zorundadırlar. Öğrenim belgesinin aslı görülmeden AÖF bürosunca "Aslının aynıdır." onayı yapılmaz. Öğrenim belgesini kaybedenler ise mezun oldukları okuldan alacakları "Diploma Bilgilerini İçeren Öğrenim Belgesi"nin onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.Öğrenim belgesindeki kimlik bilgileri ile nüfus cüzdanınızdaki bilgilerin (ad, soyad, baba adı vs.) aynı olması gerekmektedir. Bu bilgilerinizde farklılık varsa bu farklılığa ait yasal belgenizi öğrenim belgenizle birlikte vermek zorundasınız(Evlilik nedeniyle soyadı değişenler hariç). Eğer öğrenim belgenizdeki bilgiler hatalı ise mezun olduğunuz okula başvurarak öğrenim belgenizin arkasına açıklama yaptırmanız gerekmektedir...


A) ONAYLI DİPLOMA SURETİ: Lise veya dengi okul mezunu olan adaylar, diplomalarının onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

B) GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ: 2012-2013 öğretim yılında lise veya dengi okul mezunu olan adaylardan, diploması henüz düzenlenmemiş olanlar yeni tarihli geçici mezuniyet belgesinin onaylı sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

Yukarıda sayılan öğrenim belgeleri dışında kalan, ilişik kesme belgesi, geçici denklik belgesi, mezuniyeti belirten düz yazılar, temel kursu bitirme diploması, başarı durum belgesi ve sertifikalar, mezuniyet belgesi yerine kesinlikle kabul edilmez ve bu belgelerle kayıt yapılmaz.

5. FOTOĞRAF

Kayıt için 4 (dört) adet 4,5x6 cm. boyutunda fotoğraf gereklidir. 4 fotoğraftan 2 adedi öğrenci kayıt dosyasının içine konacak, diğer 2 adetfotoğraf, İnternet başvuru sitesinden dökümünü aldığınız "Fotoğraflı-İmzalı Form" ile "Öğrenci Bilgi Formu"na yapıştırılacaktır. Dosya içine konacak 2 adet fotoğraf ile bu belgelere yapıştırılacak fotoğraflar aynı olmalıdır. Fotoğrafların son altı ay içinde, yüzü açık, adayın kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde cepheden çekilmiş olması gerektiğinden, kayıt için AÖF bü-rosuna giderken adayların bu hususa dikkat etmeleri gerekmektedir.

"Fotoğraflı-İmzalı Form"a ve "Öğrenci Bilgi Formu"na yukarıdaki niteliklere uymayan fotoğraf yapıştıran adayların kayıtları yapılmayacaktır.Kayıtlarda alınan fotoğraflar taranarak elektronik ortama aktarıldığından fotokopi, bilgisayar vb. yollarla çoğaltılmış fotoğraflar kabul edilmeyecektir..

Kayıt için yatırılması gereken "Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı" ve "Öğretim Gideri" ödemeleri Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank İnternet Şubesinden, Vakıfbank ATM'lerinden, 444 0724 Vakıfbank Telefon Bankacılığından T.C. kimlik numarası ile yapılabilir. "Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payı" ve "Öğretim Gideri"ödemeleri İnternet başvurusu tamamlanıp kayıt için gerekli diğer belgeler hazırlandıktan sonra yapılmalıdır.Adaylar bankaya ödeme yaparken kayıt türü-bölüm/program belirterek ödemesini gerçekleştirmelidir (Örneğin, ÖSYS-Adalet; ÖSYS- Sosyoloji gibi). Bankaya yapılan ödeme sonunda alınan dekont üzerindeki kimlik bilgileri, ödeme miktarı ve kayıt türü-bölüm/program bilgileri mutlaka kontrol edilmelidir.

AÇIKÖĞRETİM, İktisat, İşletme Fakültelerinden her ne sebeple olursa olsun kaydı silinenler ile programlardan mezun olanlar tekrar bu fakültelere yeni kayıt yaptırabilmek için, varsa kaydının silindiği veya mezun olduğu programa ait eski borçlarını ödemek zorundadırlar. Bu borçlarını ödemeden yeni kayıtları yapılmaz.

Banka dekontunu öğreniminiz süresince saklayınız. Dekont daha sonra Üniversite yetkililerince istenebilir.


AÖF KAYIT ÜCRETİ BİLGİLERİ

AÖF Kayıt Ücretleri açıklandı. Açıköğretim Fakültesi AÖF kayıt ücretleri belli oldu. AÖF kayıt ücretleri ne kadar? Açıköğretim Fakültesi sınav sonuçları resmen açıklandı. Peki yeni dönem kayıt ücretleri ne kadar olacak? 

 

AÖF BAHAR DÖNEMİ KAYIT ÜCRETLERİ: İŞTE EN PAHALI BÖLÜM:

 

1-Adalet – 205.00

2-Bankacılık ve Sigortacılık -205.00

3-Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı -225.00

4-Çağrı Merkezi Hizmetleri – 205.00

5-Dış Ticaret -205.00

6-Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağ. – 365.00

7-Emlak ve Emlak Yönetimi - 205.00

8-Ev İdaresi -205.00

9-Fotoğrafçılık ve Kameramanlık -205.00

10-Halkla İlişkiler ve Tanıtım -205.00

11-İlahiyat -205.00

12-İnsan Kaynakları Yönetimi – 205

13-İşletme Yönetimi -205.00

14-Kültürel Miras ve Turizm -205.00

15-Laborant ve Veteriner Sağlık -225.00

16-Lojistik -205.00

17-Marka İletişimi -205.00

18-Medya ve İletişim -205.00

19-Menkul Kıymetler ve Sermaye Piy. -205.00

20-Muhasebe ve Vergi Uygulamaları -205.00

21-Özel Güvenlik ve Koruma -205.00

22-Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi -205.00

23-Radyo ve Televizyon Programcılığı -205.00

24-Sağlık Kurumları İşletmeciliği -205.00

25-Sosyal Bilimler -205.00

26-Sosyal Hizmetler -225.00

27-Spor Yönetimi -205.00

28-Tarım -205.00

29-Turizm ve Otel İşletmeciliği -225.00

30-Turizm ve Seyahat Hizmetleri -225.00

31-Yerel Yönetimler -205.00

 

AÇIK ÖĞRETİM AÖF LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN 

 

1-Felsefe – 205.00

2-Sosyoloji -205.00

3-Tarih - 205.00

4-Türk Dili ve Edebiyatı -205.00

 

İKTİSAT FAKÜLTESİ AÖF LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN 

 

1-Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İliş. - 205.00

2-İktisat - 205.00

3-Kamu Yönetimi -205.00

4-Maliye - 205.00

5-Uluslararası İlişkiler - 205.00

 

İŞLETME FAKÜLTESİ AÖF LİSANS BÖLÜMLERİ İÇİN 

 

1-İşletme – 205.00 

2-Konaklama İşletmeciliği - 205.00

30 YILDA REKOR MEZUN...

 

Türkiye'de yüz binlerce mezunu olan AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ halen 1,7 milyon öğrenciye hizmet veriyor.

Anadolu Üniversitesi'nin sadece bir fakültesinin öğrenci sayısı AB'deki küçük ülkelerin nüfusuna ulaşmış.

1,5 milyonu geçen mezunuyla da AÖF'ün hitap ettiği kitle birkaç milyonu geçiyor. AÖF'ün kayıtlı, 1,7 milyon öğrencisiyle, 2,5 milyon öğrencili Hindistan'dan sonra dünyada uzaktan eğitim veren ikinci yüksek öğretim kurumu olmuş. Üçüncü sırada ise 1 milyon öğrenci ile Çin bulunuyor.

"Üç ülkenin  öğrenci sayılarını nüfus oranlarıyla kıyasladığımızda biz 75 milyonluk nüfusla aslında dünyada ilk sırada sayılırız"

AÖF sadece ülke sınırlarında değil, 12 Batı Avrupa ve Kafkas ülkesinde oturan öğrencilerine de  bizzat ayaklarında uzaktan eğitim veriyor. 


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.