Altın Fiyatları - Döviz Kuru (Euro Fiyatı, Dolar Fiyatı) - Borsa Rakamları

10 Kasım 2013 08:59

Türkiye'de yatırımcıların paralarını kısa ve uzun vadede değerlendirmek için alım satım yaptıkları emtiaların başında Altın, Dolar ve Euro gelmektedir. Yine ülkemizde yatırımcıların rağbet ettiği alanlardan birisi de Borsa'dır. Borsa rakamları ülke ekonomisi ve Dünya'da yaşanan günlük ya da uzun vadeli olaylara göre pozisyon alır. Altın fiyatları, Dolar ve Euro'da olduğu gibi Borsa'da da p...

Altın Fiyatları - Döviz Kuru (Euro Fiyatı, Dolar Fiyatı) - Borsa Rakamları

Türkiye'de yatırımcıların paralarını, birikimlerini kısa ve uzun vadede değerlendirmek için kullandıkları ve alım satım yaptıkları emtiaların en başında ALTIN, DOLAR ve EURO gelmektedir. Bu yüzden ALTIN FİYATLARI, DOLAR ve EURO kurları yakından takip edilmektedir. Gene ülkemizde yatırımcıların rağbet gösterdiği alanlardan birisi de Borsa'dır. BORSA rakamları ülke ekonomisi ve Dünya'da yaşanan günlük ya da uzun vadeli vakalara ve glişmelere göre pozisyon alır. ALTIN FİYATLARI, DOLAR ve EURO kurlarında olduğu gibi BORSA'da da piyasa, gün be gün değişiklikler gösterir... İşte ALTIN FİYATLARI, DOLAR, EURO kurları ve BORSA rakamlarına ait günlük rakamlar...

ALTIN FİYATLARI: 84,171 TL

DOLAR FİYATI: 2,043 TL

EURO FİYATI: 2,732 TL

BORSA RAKAMLARI: 73,918

ALTIN NEDİR?

Türkiye’de iç piyasaya sürülen mücevherler 22, 18 ve 14 ayarlık altın alaşımlarından yapılır. Ayar, bir gram alaşımda bulunan altın miktarıyla belirlenir. 24 ayar altın; arı ya da saf altındır ve 1000 milyemdir. 22 ayarda gram başına 916 milyem (mg), 18 ayarda 750 milyem, 14 ayarda 583 milyem altın bulunur. Özellikle dış satım amacıyla kullanılan 21 ayarda ise, 875 milyem altın bulunur. 18 ayarlık altın alaşımları gümüş ve bakır miktarlarına göre ayrımlı renkler alır: % 25 gümüş yeşil altını, % 12.5 gümüş ve % 12.5 bakır sarı altını, % 0.6 gümüş ve % 19 bakır pembe altını, % 25 bakır kırmızı altını oluşturur.

DOLAR NEDİR?

Dolar, 100 sente denk para birimidir. ABD, Kanada, Avusturalya ile Güney Amerika, Pasifik, Karayipler, Güneydoğu Asya ve Afrika’daki bazı ülkelerin resmi para birimi dolardır.


Haberle İlgili Yorumlar


Bu haberle ilgili yorumunuzu yazın:
Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.